کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

درمان پسوریازیس

401 بازدید
درج شده در روز شنبه, 25 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انواع بیماری ها می توانند با توجه به مشکلاتی که می آفرینند اذیت کننده و ناراحت کننده باشند. بسیاری از بیماری ها با وجود اینکه زندگی ما را تهدید نمی کنند و با ما را با نقاهت های سخت و طولانی همراه نمی کنند باز هم می توانند به گونه ای زندگی ما را مختل کنند. از نمونه این دست از بیماری ها می توان به بیماری های پوستی و انواع خود ایمنی های پوستی اشاره نمود. این دسته از بیماری ها بسیار مشکل ساز هستند و اغلب درمان قطعی ندارند و می توانند زندگی افراد را با سختی هایی همراه کنند با وجود اینکه جان آن ها را در موارد معمول به خطر نمی اندازند. پسوریازیس از نمونه های پوستی است که قصد داریم در ادامه بیشتر در خصوص انواع پسوریازیس و روش های درمان پسوریازیس صحبت کنیم.

درمان پسوریازیس

پسوریازیس تناسلی

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی از جنس خود ایمنی است که در طی آن سلول های پوستی بر روی هم انباشت می شوند و به شکل لکه های قرمز و گاها سفید و نقره ای و همراه با درد و خارش و پوسته پوسته شدن روی پوست نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند. پسوریازیس تناسلی می تواند از دردناک ترین ها باشد با توجه به اینکه پوست این ناحیه از بدن به مراتب حساس تر است. پوست اطراف اندام تناسلی به خصوص در قسمت بالای اندام جنسی و ناحیه مربوط به کشاله ران ها بیشترین موارد پسوریازیس را به خود اختصاص می دهند.

علائم پسوریازیس

با توجه به اینکه در چه ناحیه ای پسوریازیس ایجاد می شود شما با علائم نختلفی روبه رو می شوید اما به طور کلی ظاهر شدن لک های متعدد قرمز رنگ روی قسمتی از پوست بدن که با خارش زیاد و پوسته پوسته شدن همراه هستند و یا دیدن لک های سفید و یا نقره ای رنگ روی پوست که در ناحیه رنگی سفت شده و همراه با درد هستند از شایع ترین علائم و نشانگان این بیماری است که بایستی به آن توجه شود.

علائم پسوریازیس

پسوریازیس ناخن

پسوریازیس در 80 تا 90 درصد اوقات می تواند ریشه ناخن ها را نیز درگیر سازد. این مدل از پسوریازیس کاملا قابل درمان است اگر چه بازه درمانی طولانی دارد. در صورت ابتلا به این بیماری ناخن ها زرد یا قهوه ای رنگ می شوند و در زیر آن ها خون مشاهده می شود. جنس ناخن ها کلفت و ضخیم می شود و شیار ها و دندانه ها و یا سوراخ هایی روی سطح ناخن مشاهده می شوند. چنین علائمی انجام فعالیت های ظریف مانند خیاطی را برای فرد سخت و غیر ممکن می سازد.

داروی پسوریازیس

درمان پسوریازیس به شکل کامل و همیشگی تاکنون غیر ممکن باقی مانده است. افرادی که با این بیماری درگیر هستند می توانند با مصرف دارو هایی که در این زمینه توصیه می شوند و همین طور یپش گرفتن برخی از رفتار ها این بیماری را کنترل کنند و شرایط راحت تری را برای خود به وجود بیاورند. انواع درمان ها و دارو هایی که توصیه می شوند شامل درمان‌های موضعی، نور درمانی، داروهای سیستمیک، بیولوژیک و طب مکمل و جایگزین خواهد بود که تا به امرگز از ایمن ترین ها و نتیجه بخش ترین روش ها و توصیه های شناخته شده هستند.

پسوریازیس و کرونا

نکته ای که در خصوص دارو های مصرف شده برای درمان پسوریازیس وجود دارد این است که این دارو ها تلاش می کنند سیستم ایمنی را تضعیف کنند تا بتوانند از بازسازی پوست در بازه های زمانی بیش از حد کوتاه جلوگیری کنند و چنین عملی باعث می شود تا بدن افراد در مقابل انواع بیماری های عفونی و ویروسی مانند مرونا ضعیف عمل کند و احتمال ابتلا و درگیری آن ها با سایر بیماری ها و مشکلات این چینی افزایش پیدا کند.

داروی پسوریازیس

پماد پسوریازیس

پماد ها و کرم ها از نمونه درمان های موضعی هستند که با مالیدن پماد مورد نظر روی ناحیه درگیر به کنترل بیماری پسوریازیس کمک می شود. از نمونه دارو های این بخش می توان به پماد اسید سالیسیلیک، پماد دایونکس، کرم های استروئیدی، پماد های قطران ذغال سنگ، پماد های رتینوئید از جمله محصولات استفاده شده در درمان های موضعی هستند که با توجه به نوع پسوریازیس و شدت آن برای استفاده توصیه می شوند.برای استفاده از خدمات زیبایی می توانید از طریق کلینیک پوست و مو و زیبایی انواع خدمات پوست و زیبایی مانند: مزوتراپی ، تزریق ژل ، بوتاکس لب ، لیز مو ، کاشت مو ، پاکسازی صورت ، افتادگی پلک و ...را دریافت کنید . و به صورت اینترنتی نوبت کلینیک پوست و زیبایی مد نظر خود را رزرو نمایید.

پسوریازیس و ازدواج

نکته ای که در خصوص این بیماری وجود دارد این است که این بیماری به دلیل نقص در سیستم ایمنی بدن به وجود می آید و به هیچ عنوان واگیر دار نیست از این رو مبتلا بودن به این بیماری نمی تواند محدودیتی برای تماس و یا ازدواج به دنبال داشته باشد از سوی دیگر افراد می توانند با استفاده از انواع دارو ها و همین طور مراقبت های رفتاری به طور کامل با این بیماری کنار بیایند بدون اینکه از فعالیت های روزانه خود باز بمانند و یا دچار مشکلی در آن ها شوند.

پسوریازیس و ازدواج

جمع بندی

پسوریازیس یکی از بیماری های پوستی مزمن و غیر مسری به دلیل نقص در سیستم خود ایمنی بدن است که لک های قرمز و سفید و نقره ای را به شکلی ضخیم و همراه با خارش و درد و پوسته پوسته شدن روی نواحی مختلف بدن به وجود می آورد. این بیماری در اغلب موارد ریشه ناخن ها را نیز درگیر می کند. درمان پسوریازیس به شکل قطعی وجود ندارد و تنها به واسطه انواع پماد ها و نوردرمانی ها برای کنترل بیماری تلاش می شود. دارو های این بیماری سیستم ایمنی را ضعیف می کنند که همین احتمال ابتلا به ویروس ها را افزایش می دهد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب