کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دانشگاه علمی کاربردی

625 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دانشگاه علمی کاربردی در سال 1370 تاسیس گردید و تحولی عظیم در ساختار علمی کشور به وجود آورد. این دانشگاه برنامه زمانی بسیار منعطفی را به دانشجویان خود ارائه می دهد و همین امر سبب شده است بسیاری از افرادی که به دلیل مشغله کاری نمی توانستند در دانشگاه آزاد و یا سراسری حضور داشته باشند به این دانشگاه بروند و سطح علم و دانش خود را ارتقا دهند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاد که آیا مدرک این دانشگاه معتبر است؟! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! تمامی دانشگاه هایی که مورد تایید ورزات علوم هستند مدارک معتبری دارند و در صورتی که افراد بخواهند برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند می توانند مدارک خود را ترجمه کنند و به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی آنلاین رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

Image


یکی دیگر از مسائل مهمی که سبب می شود این دانشگاه از دانشگاه های دیگر متفاوت شود تنوع رشته هایی است که در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود. به طور مثال ممکن است در دانشگاه آزاد و یا سراسری شما تنها بتوانید در رشته مترجمی زبان انگلیسی شرکت کنید، اما این دانشگاه این رشته را به بخش های کوچکتری تبدیل کرده است و رشته هایی مانند ترجمه اسناد دولتی و یا ترجمه حقوقی را ارائه می دهد. در نتیجه افرادی که تمایل دارند به طور تخصصی در زمینه ای خاص تحصیل کنند می توانند این دانشگاه را به عنوان دانشگاه مقصد برای تحصیل انتخاب کنند. 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 

اعلامیه ثبت نام در این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد. همچنین، منابع رسمی خبر جذب پذیرش دانشجو دانشگاه علمی کاربردی را در شهرهای مختلف اعلام می کنند. در نتیجه اگر شما تمایل دارید که در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید بهتر است اخبار را از طریق سایت سازمان سنجش پیگیری کنید. سپس سامانه ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود و شما از طریق آن سامانه ثبت نام می کنید. 
 

Image


برای ثبت نام برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی شما باید اطلاعات کارت ملی، شناسنامه و دیپلم خود را وارد کنید و سپس هزینه ثبت نام را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در پایان کدی به شما داده می شود که بهتر است تا اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان این کد را نزد خود نگهداری کنید.

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 

یکی از سوالات پرتکرار در مورد شهریه ای است که باید در دانشگاه علمی کاربردی پرداخت شود! بهتر است بدانید که شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه آزاد بسیار پایین تر است و همین امر سبب می شود که شرایط مساعدی برای ادامه تحصیل برای تمامی افراد مهیا گردد. در نتیجه اگر شما توان پرداخت هزینه دانشگاه آزاد را ندارید می توانید از خدمات علمی که در این دانشگاه ارائه می شود بهره مند شوید. 
 

Image

سامانه هم آوا- هم آوا علمی کاربردی 

پس از ورود و پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی شما باید کارهای متفاوتی از جمله انتخاب واحد، پرداخت شهریه، نقل و انتقالات مالی و موارد دیگری را پیگیری کنید. برای اینکار این دانشگاه سایتی به نام سایت هم آوا را راه اندازی کرده است که تمامی دانشجویان این دانشگاه در سراسر کشور برای انجام امور مختلف از آن استفاده می کنند. دانشجویان این دانشگاه برای استفاده از خدمات این سامانه می توانند وارد سایت سجاد و یا eduold.uast.ac.ir بشوند. 
برای ورود به این سامانه دانشجو باید شماره دانشجویی و پسورد خود را وارد کند. برای دانشجویان جدیدالورد معمولا شماره کارت ملی به عنوان پسورد در نظر گرفته می شود که دانشجو پس از ورود به سایت باید پسورد خود را تغییر دهد. در این سامانه میزکاری برای دانشجو در نظر گرفته شده است که می تواند تمامی کارهای مرتبط با دانشگاه را انجام دهد و همچنین اخبار دانشگاه در این سامانه قابل نمایش هستند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره هدایت تحصیلی و تدریس آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره آنلاین درسی باخبر شوید.

بازار کار با مدرک دانشگاه علمی کاربردی 

یکی از سوالات پرتکرار دیگر در مورد این دانشگاه بازار کار آن است؟! بسیاری از دانشجویان نگران هستند که ممکن است مدرک آنها اعتبار دانشگاه های سراسری و آزاد را نداشته باشد و آنها نتوانند در بازار کار موفق باشند. بهتر است بدانید که این نگرانی کاملا بی مورد است و ارزش مدرک این دانشگاه برابر با دانشگاه های دیگر است. همچنین، در بازار کار تخصص شما سنجیده می شود نه مدرک شما! بنابراین اگر می خواهید در بازار کار موفق شوید بهتر است که تلاش بکنید تا تخصص خود را بالا ببرید!
در اینجا به این نکته اشاره می کنیم که شما هرگز در محیط دانشگاه ( هر دانشگاهی) به یک متخصص تبدیل نمی شوید. در دانشگاه تنها سرنخ هایی به شما داده می شود و شما باید تلاش کنید تا آگاهی خود را در آن زمینه بالا ببرید. برای اینکار باید دائما در حال مطالعه باشد و دنیای واقعی کار را تجربه کنید. هرگز در ابتدای ورود به یک شرکت سمتی بالا به شما پیشنهاد نمی شود. شما باید صبور باشید و از سطوح پایین کاری شروع کنید. اگر در این زمینه صبور باشید به زودی تجارب ارزشمندی بدست می آورید و می توانید در دنیای کاری بدرخشید. 


جمع بندی 
در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات مورد نیاز را در مورد دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم است در نتیجه مدارک آن در تمامی جوامع علمی قابل قبول است. یکی از مزایای این دانشگاه تنوع رشته هایی است که ارائه می دهد. بنابراین اگر می خواهید به طور تخصصی در یک رشته فعالیت داشته باشید می توانید وارد این دانشگاه شوید و از مزایای علمی آن بهره مند گردید. 
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب