کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید گوشی قسطی

14 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 21 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

همان‌طور که می‌دانید، در سال‌های اخیر قیمت گوشی‌های تلفن همراه با قیمت بسیار زیادی به فروش می‌رسد، این موضوع به دلیل نوسان قیمت ارز و دلار است. وقتی قیمت دچار تغییر ناگهانی می‌شود، توانایی خرید افراد نیز کاهش می‌یابد، به همین منظور خرید گوشی به‌صورت نقدی کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد و خرید گوشی قسطی به نظر افراد مورداستفاده‌تر است.

چه گوشی‌ای بخریم؟

قبل از اینکه به خرید گوشی قسطی اقدام کنید باید بدانید که چه گوشی‌ای نیاز دارید، یعنی باتوجه‌به استفاده‌ای که از گوشی دارید، بتوانید گوشی مورد نظرتان را انتخاب کنید. چهار مورد از بهترین برندهای گوشی در دنیا که دائماً در حال رقابت با یکدیگر هستند، آیفون، سامسونگ، هواوی و شیائومی که دیرتر از بقیه به عرصه رقابتی برترین گوشی‌های دنیا پیوسته است، هستند.

باید این موضوع را در نظر داشت که گوشی‌های آیفون با وجود دارابودن قابلیت‌های بسیار زیادی که دارند، قیمت بالاتری نیز دارند، تمامی برنامه‌های موجود درگوشی‌های آیفون در برخی کشورها قابل‌استفاده نیستند اما این موضوع دررابطه‌با کسانی است که از برنامه‌های حرفه‌ای گوشی استفاده می‌کنند اما کسانی که استفاده معمولی‌ای از گوشی دارند این مشکل را ندارند. گوشی‌های سامسونگ، هواوی، شیائومی قیمت‌های متفاوت و معقول‌تری باتوجه‌به قابلیت‌های مفیدی که دارند، دارا هستند.

خرید گوشی قسطی ارزان

• از جمله قابلیت‌های مهم در گوشی همراه:

• کاربردی بودن گوشی برای خریدار

• مشخصات فنی و کیفیت ساخت گوشی

• گارانتی و خدمات پس از فروش گوشی 

• کیفیت ظاهری مناسب باتوجه‌به سلیقه 

• دارابودن باتری قوی

• سبک یا سنگین بودن باتوجه‌به انتخاب فرد

• دارابودن کیفیت صدا و تصویر

• صفحه لمسی قوی و محکم

باتوجه‌به این ویژگی‌ها و مهم‌تر از همه سلیقه فرد می‌توان گوشی موردنظر را انتخاب کرد، زیرا خرید گوشی هزینه تقریباً بالایی دارد و چه به‌صورت نقدی یا قسطی باید متناسب با نیاز و علاقه فرد انتخاب شود.

خرید گوشی به‌صورت قسطی چه مزایایی دارد؟

وقتی از خرید اقساطی حرفی زده می‌شود، افراد قادر خواهند بود، تا مقداری از پول را به‌عنوان پیش‌پرداخت برای این امر اختصاص دهند، و مابقی هزینه را به شیوه‌ای که تعیین می‌شود پرداخت کنند؛ بنابراین خرید گوشی قسطی نیز جدا از این موضوع نیست.

خرید قسطی به نفع خریدار است، زیرا؛ حتی کسانی که پول خرید گوشی به‌صورت یکجا دارند می‌توانند مقداری از پول را برای خرید گوشی قسطی پرداخت کنند و بقیه پول را در کارهای دیگری، مثل سرمایه‌گذاری و یا کارهای ضروری دیگری استفاده کنند. به همین دلیل اگر فرد شرایط قسطی آسان و کم‌هزینه برای پرداخت انتخاب کند، در زمان پرداخت قسط دچار مشکل نخواهد شد.

خرید قسطی برای چه کسانی مهم است؟

مزایا و معایب خرید گوشی قسطی

برای خرید هر وسیله‌ای ممکن است شرایطی پیش بیاید که فرد، خرید قسطی را به خرید نقدی ترجیح دهد، مانند:

• فردی که نیاز شدید به گوشی دارد ولی هزینه کافی را ندارد

• وقتی فروشندگان سود کمی برای خرید گوشی قسطی در نظر می‌گیرند

• فردی که نمی‌تواند همه پولش را خرج خرید گوشی کند، و به مابقی پول نیاز دارد

• فردی که همه چیز را به شیوه قسطی خریداری می‌کند

باتوجه‌به موارد گفته شده، افراد بسیاری وجود دارند که حتی باوجوداینکه پول کافی دارند، خرید به شیوه قسطی را اولویت قرار می‌دهند، تا پول به‌صورت یکجا و یک‌زمان خرج نشود، به همین دلیل مقداری را به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازند و بقیه پولشان را در جای دیگری خرج می‌کنند.

روش‌های خرید قسطی را نام ببرید؟

هریک از فروشندگان روش‌های متفاوتی را برای فروش محصولات در نظر می‌گیرند، اما به‌صورت کلی دو روش برای خرید گوشی قسطی وجود دارد، یکی حضوری و دیگری غیرحضوری. فروشندگان از روش تقریباً مشابهی برای فروش قسطی تعیین می‌کنند، به‌عنوان‌مثال؛ دریافت پول به‌عنوان پیش‌پرداخت که این موضوع از ضرر فروشندگان نیز جلوگیری می‌کند.

  • الزامی بودن حضور حداقل یک ضامن و دارابودن یک برگ چک برای زمانی که، خریدار به وعده خود در پرداخت پول عمل نکند که در این زمان، ضامن موردنظر احضار می‌شود.  
  • ارائه مدارک، باعث اطمینان فروشنده می‌شود تا با ثبت اطلاعات شرایط خرید گوشی قسطی ایمن‌تر باشد.
  • پرداخت پول بعد از تعیین نحوه پرداخت قسط؛ این موضوع باتوجه‌به شرایط موردنظر فروشنده تعیین می‌شود که معمولاً به‌صورت ماهیانه دریافت می‌شود.
  • میزان سود نیز، بستگی به شرایط فروشندگان است، و به طور معمول بعد از خرید قسطی و پرداخت آخرین قسط تحویل داده می‌شود، و این موضوع در طول زمان پرداخت و مقدار پرداخت پول نیز تأثیر دارد.

سخن پایانی

در جهان امروز که تکنولوژی در بیشتر مسائل زندگی دخیل است، گوشی تلفن همراه نیز جزو مهم‌ترین وسایل مورداستفاده است. خرید و تهیه گوشی چه به روش نقدی و چه خرید گوشی قسطی، امکان‌پذیر است، و خریدار را برای خرید به هر یک از روش‌ها محدود نمی‌کند. خرید گوشی طبق شرایط قسطی به نفع خریدار است، زیرا تمام پول به‌صورت یکجا برای خرید استفاده نمی‌شود و فرد می‌تواند از پول استفاده دیگری نیز داشته باشد.

باتوجه‌به شرایطی که هریک از فروشندگان برای فروش محصول دارند، خریداران می‌توانند نحوه خرید گوشی را انتخاب کنند، تا باتوجه‌به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند دچار مشکل نشوند. روش حضوری خرید گوشی معمولاً با حضور در فروشگاه‌های موجود انجام می‌شود و برای خرید به روش غیرحضوری حتماً باید درباره سایت یا هر شخصی که فروشنده است اطلاعات کافی کسب کرد تا در صورت خرید محصول و پرداخت پول، فرد دچار مشکلاتی احتمالی از جمله دزدی، دست‌دوم بودن و... نشود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب