Loading List Items...

خرید گوشی

88 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز دوشنبه, 20 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر حدود بیست سال پیش از ما می پرسیدند آیا تصور می کنید که در آینده بتوانید به راحتی با شخصی که فرسنگها کیلومتر از شما دور است تماس تصویری داشته باشید، قطعا پاسخ منفی می دادیم! اما امروزه با گسترش و همگانی شدن استفاده از گوشی و یا موبایل به راحتی می توانیم با یکدیگر ارتباط داشته باشیم و دیگر فاصله ها سبب دوری و یا عدم ارتباط با دیگران نمی شوند. در واقع، بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که ظهور گوشی های هوشمند به زندگی یکی از دلایل اصلی تحولات قرن بیست و یکم به شمار می روند. امروزه تقریبا تمامی افراد کارهای خود را از جمله کارهای بانکی و نقل و انتقالات مالی، ثبت نام و خریدهای آنلاین را از گوشی انجام می دهند.

 

خرید موبایل


 
همین امر سبب شده است مسئله خرید گوشی به مسئله ای بسیار مهم تبدیل شود. با توجه به اینکه خرید گوشی و موبایل در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است بسیاری از شرکت ها در دنیا، از جمله اپل، سامسونگ و سونی اقدام به تولید گوشی کردند. پس از آن برندهای دیگری نیز مانند شیائومی و هواوی پا به عرصه گذاشتند و با اینکه برندهایی تازه کار بودند؛ توانستند با تولید محصولات معتبر به جایگاه قابل قبولی دست پیدا کنند.

قیمت گوشی 

در واقع در دنیای پر رقابت امروزی می توان قیمت موبایل را با نوسانات دنیای بورس مقایسه کرد. وقتی گوشی جدیدی از یک برند خاص معرفی می گردد، قیمت آن بالاست، اما پس از آنکه برندهای دیگر گوشی دیگری را معرفی می کنند و یا همان برند محصول دیگری را به بازار عرضه می کند؛ قیمت آن افت قابل توجهی پیدا می کند. به همین دلیل کسانی که می خواهند با معرفی محصولات جدید سریعا آن را خریداری کنند باید برای خرید گوشی قیمت بالایی را بپردازند. 

قیمت گوشی موبایل 

موارد دیگری نیز در خرید گوشی و قیمت آن تاثیر گذار هستند. به طور مثال نوع دوربین، حافظه داخلی گوشی و امکاناتی که در داخل نرم افزار گوشی تعریف شده اند همگی بر قیمت آن تاثیر گذار هستند. به طور مثال هر چقدر حافظه داخلی گوشی بیشتر باشد و یا دوربین آن قدرت بیشتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر می رود. اما باید در اینجا به این نکته توجه داشته باشید که گوشی هایی که امکانات بسیار بالایی دارند برای تمامی افراد مناسب نیستند. 
 

قیمت روز گوشی


معمولا کسانی که کارهای دیجیتال مارکتینگ انجام می دهند و یا از گوشی خود به عنوان دوربین عکاسی حرفه ای استفاده می کنند به گوشی های حرفه ای نیازمند هستند. بنابراین در خرید گوشی باید ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید گوشی بکنید تا بتوانید گوشی متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. اینکار به شما کمک می کند در عین خرید بهترین گزینه در بودجه خود نیز صرفه جویی کنید.

مقایسه گوشی 

یکی از روش هایی که در خرید گوشی به افراد پیشنهاد می شود مقایسه گوشی است. شما می توانید برندهای مختلفی از گوشی ها را با امکانات مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و سپس با توجه به تمامی موارد از جمله کیفیت گوشی و بودجه ای که برای خرید موبایل در نظر دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید. تمامی کارشناسان فنی توصیه می کنند که هرگز در خرید موبایل عجله نکنید. در طی مقایسه کردن گوشی ها با یکدیگر ممکن است محصولی به شما معرفی شود که قیمت آن کمی بالا باشد، اما امکانات آن به گونه ای است که شما تصمیم می گیرید که با خرید گوشی کمی گرانتر از امکانات بهتری بهره مند شوید و این یعنی خرید هوشمندانه! 

قیمت روز گوشی


با توجه به این موضوع که گوشی یک محصول وارداتی است، نوسانات ارزی بر روی قیمت آن اثر می گذارند. به ویژه در چندین ماه اخیر در سال 99 که شاهد نوسانات روزانه ارز بوده ایم؛ این امر بر روی قیمت تمامی محصولات وارداتی از جمله بر روی قیمت گوشی اثر گذاشته است. به همین دلیل اگر قصد خرید گوشی را دارید بهتر است که یک روز قبل و یا همان روز قیمت آن را از نمایندگی های معتبر جویا شوید و تلاش کنید تصمیم نهایی خود را برای خرید در طی یک یا دو روز آینده بگیرید. 

 

مقایسه گوشی

خرید موبایل 

همانطور که متوجه شده اید خرید گوشی موبایل یکی از مسائل بسیار مهمی است که امروزه به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است. با توجه به این موضوع طرح رجستری گوشی های موبایل تصویب شده است؛ اصالت گوشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است شما برای اینکار می توانید به این صورت عمل کنید: 

  • ابتدا کد دستوری #777* را با یک تلفن همراه ( به جز تلفنی که قصد خرید آن را دارید) بگیرید و سپس از میان گزینه ها گزینه « استعلام اصالت» را انتخاب کنید. 
  • سپس باید شناسه 15 رقمی IMEI را که بر روی جعبه دستگا مورد نظر حک شده است وارد کنید. توجه کنید که برای وارد کردن این کد از خط تیره و یا ممیز استفاده نکنید. توجه داشته باشید که در صورت منفی بودن استعلام از خرید گوشی موبایل منصرف شوید. 

 

جمع بندی 
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با موضوع خرید گوشی آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید؛ خرید این محصول اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر به نکات ویژه در خرید آن توجه نداشته باشید؛ نمی توانید گوشی خوبی را خریداری کنیم. در این مسیر می توانید از کسانی که در زمینه خرید موبایل تخصص دارند مشاوره بگیرید و با استفاده از رهنمون های آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید و از خرید خود لذت ببرید. 
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته