Loading List Items...

خرید پاور بانک

7 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز پنجشنبه, 20 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که باطری گوشیتان، آن هم در شرایطی که بسیار به آن نیاز دارید تمام شده و به هیچ منبع برقی برای شارژ آن نیز دسترسی نداشته اید. در این شرایط باید چه کرد؟ طراحان و متخصصان همواره به دنبال راهی برای راحت تر کردن زندگی بشر بوده اند و در همین راستا، محصولاتی را طراحی و تولید می کنند که به طرز قابل توجهی به ما کمک می کند.  از جمله این ابزارها، پاور بانک است. ما در ادامه این مطلب قصد داریم درباره مهمترین فاکتورهایی که حین خرید پاور بانک باید به آن توجه کرد صحبت کنیم.

راهنمای خرید پاور بانک

پاور بانک نوعی باتری یدک یا اضافی است که در صورت اتمام شارژ باتری دستگاه هوشمند، می‌توانید با کمک آن دستگاه خود را مجددا شارژ کنید. پاور بانک با نام‌های دیگر همچون شارژر همراه هم شناخته می‌شود. قبل از خرید پاور بانک، بهتر است سه پرسش کلیدی از خود بپرسید:

 • با پاور بانک قصد شارژ کردن چند دستگاه را به‌صورت هم ‌زمان دارید؟
 • باتری دستگاه یا دستگاه‌ هایی که می‌خواهید به پاور بانک وصل کنید، چند میلی‌آمپرساعتی است؟ 
 • با پاور بانک می‌خواهید چند بار دستگاه‌ یا دستگاه‌های خود را شارژ کنید؟

یکی از نکاتی که قبل از خرید باید بدانید، این است که پاور بانک دارای ظرفیت اسمی و یک ظرفیت واقعی است. مثلا وقتی پاوربانکی با ظرفیت ۱۰٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعت خریداری کرده ‌اید و باتری گوشی شما نیز ۲۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی است؛ انتظار دارید ۵ بار بتوانید باتری گوشی‌ خود را با این پاوربانک شارژ کنید، ولی در عمل فقط ۳ بار می‌توانید این کار را انجام دهید.

راهنمای خرید پاور بانک

آنچه در برگه‌ مشخصات پاوربانک به‌عنوان ظرفیت مطرح می ‌شود، ظرفیت اسمی پاوربانک است. معمولا پاوربانک ‌ها در عمل دو سوم ظرفیت اسمی خود می ‌توانند شارژ کنند. دلیل عدم انطباق ظرفیت اسمی و ظرفیت واقعی این است که میلی ‌آمپرساعت، واحد اندازه‌گیری ظرفیت باتری در ولتاژ ۳.۵ ولت است. در صورتی که گوشی ‌های هوشمند در حالت عادی با ولتاژ ۵ ولت شارژ می‌ شود. علاوه بر این، در طول فرایند شارژ شدن باتری، به‌دلیل مقاومت کابل‌ها و اتصالات، هرز انرژی هم باید در نظر گرفته شود. حداقل ۱۰ درصد انرژی حین شارژ هدر می‌رود و در بهترین حالت بهره ‌وری ۹۰ درصدی را هنگام شارژ باتری دراختیار خواهیم داشت.

انواع پاور بانک 

پاور بانک ‌ها انواع مختلفی دارند، ولی عملکرد تمامی آن‌ ها تا حد زیادی مشابه یکدیگر است. این دسته ‌بندی در ابتدای امر به‌ شما کمک م ی‌کند، باتوجه‌به نیاز خود، پاوربانک مدنظر خود را خریداری کنید. این دستگاه ‌ها از نظر کاربرد و فناوری به‌کار برده شده در تولید، به چند دسته تقسیم می‌شوند

پاوربانک مخصوص گوشی هوشمند و تبلت

این دسته از پاوربانک ‌ها در ظرفیت‌ های مختلف و با میزان جریان و ولتاژ متناسب با گوشی ‌های هوشمند طراحی شده‌اند، و قدرت شارژ کردن باتری تلفن همراه را دارند. اما باید در نظر داشته باشید با این پاوربانک ‌ها نمی‌ توانید لپ‌ تاپ خودتان را شارژ کنید.

پاور بانک مخصوص لپ‌تاپ

این دسته از پاوربانک ‌ها، خروجی ولتاژ و جریان متناسب با باتری ‌های حجیم لپ‌تاپ را دراختیار کاربر قرار می ‌دهند. اکثر پاوربانک ‌های بازار ولتاژ ۵ ولت دارند؛ در صورتی که برای شارژ باتری لپ‌ تاپ براساس مشخصات سیستم ‌تان، نیاز به پاوربانک با ولتاژ ۱۶ تا ۲۰ ولت دارید.

پاوربانک سولار

پاوربانک ‌های سولار یا خورشیدی، دوستدار طبیعت هستند و امکان شارژ پاوربانک ازطریق انرژی خورشیدی را دراختیار کاربران قرار می ‌دهند. پاوربانک‌های سولار برای افرادی که بخش زیادی از زمان خود را در سفرهایی با عدم دسترسی به برق شهری سپری می‌ کنند، محصولی ایدئال است و تمام نشدن شارژ دستگاه‌ های آن‌ها را تصمین می ‌کند. این نوع پاوربانک ‌ها به‌دلیل استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، جزو محصولات دوستدار محیط‌ زیست محسوب می ‌شوند. پاوربانک های سولار جزو بهترین پاور بانک 2020 محسوب می شوند.

پاور بانک ‌های هوشمند

خروجی ولتاژ و جریان پاوربانک ‌های هوشمند، متناسب با نیاز باتری دستگاه قابل تنظیم است و باتوجه ‌به نوع دستگاه، قادر به تأمین شدت جریان مناسب باتری است. ایمنی این پاوربانک ‌ها در سطح بالاتری نسبت به مدل های ارزان ‌تر خود قرار دارد.

قیمت خرید پاور بانک

پاور بانک ها دامنه قیمتی متفاوتی در بازار دارند. این روزها با توجه به نرخ تورم و ارز در کشور، قیمت خرید پاور بانک ارزان ممکن است بین پانصد تا هفتصد هزار تومان باشد. بهترین پاوربانک های موجود در بازار نیز بیشتر از پنج میلیون تومان قیمت دارند. به صورت کلی می توان گفت که قیمت خرید پاور بانک به موارد زیر بستگی دارد:

 • ظرفیت پاوربانک
 • اندازه و وزن پاوربانک
 • تعداد پورت (خروجی)
 • آمپر پاوربانک
 • LED پاوربانک (نمایشگر شارژ)
 • کیفیت ساخت و جنس بدنه
 • قیمت و برند
 • ایمنی پاوربانک
 • امکانات ویژه پاور بانک

پاور بانک ‌های هوشمند

جمع بندی

وسیله ای قابل حمل که تشکیل شده از تعدادی باتری با ظرفیت بالا که با شارژ کردن آن شما می توانید وسایلی را که قابلیت شارژ کردن از طریق USB را دارند در جاهای ضروری که دسترسی به برق شهر ندارید را شارژ کند. یکی از مزایای ویژه این دستگاه، مدار کنترل جریان الکتریکی می باشد که به شما این اطمینان را میدهد که هیچ آسیبی به دستگاه شما موقع شارژ کردن وارد نمی کند. انواع مختلفی از پاور بانک مانند سولار و هوشمند وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید بهترین مدل را خریداری کنید. قبل از خرید پاور بانک به ظرفیت اسمی و واقعی، قابلیت ها و کارکرد دستگاه و پاور بانک توجه کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید



انتخابگر پوسته