کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ویلا در قلعه رودخان

70 بازدید
درج شده در روز شنبه, 13 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

قلعه رودخان در ساحل رود قلعه رودخان، بر بالای کوه قلعه رودخان و در نزدیکی روستایی به نام قلعه رودخان بنا شده است. در واقع قلعه رودخان هم اسم یک کوه، هم یک آبادی، هم یک رودخانه و هم یک قلعه است. مناظ بی بدیل این ارتفاعات آن قدر زیبا و دیدنی است که بسیاری از افراد را تشویق به خرید ویلا در قلعه رودخان کرده است. البته بدیهی است که قیمت ویلا در این ناحیه به علت توریست پذیر بودن و ... گران تر است اما اگر به دنبال یک ملک منحصر به فرد هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از ویلاهای قلعه رودخان دیدن کنید.

ویژگی های خرید ویلا در قلعه رودخان

گیلانی‌ها به رودخانه «رودخان» یا «روخون» می‌ گویند. قلعه رودخان هم یعنی قلعه ‌ای که در کنار رودخانه ساخته شده است. در ارتفاعات جنگلی شهر فومن روستای بکر و سر سبزی به اسم روخان وجود دارد قلعه ای که سالیان سال پابرجا است. قلعه رودخان در 45 کیلومتری شهر ماسوله و 20 کیلومتری شهر شفت واقع شده است، این دژ مستحکم در ارتفاع 715 متری دریا قراردارد و دارای 65 برج و بارو می باشد.هر ساله مردم زیادی برای دیدن این قلعه زیبا مسافت های طولانی را طی میکنند مسیر رسیدن به قلعه رودخان دست کمی از قلعه رودخان ندارد از نظر زیبایی! وجود قلعه رودخان شهر فومن را بیار معروف کرده است. به همین دلایل، بسیاری از افراد به دنبال خرید ویلا در ارتفاعات این نواحی هستند. 

خرید ویلا در قلعه رودخان

عوامل تاثیر گذار بر خرید ویلا در قلعه رودخان

عوامل بسیاری در قیمت ویلاهای رودخان تاثیر گذار است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
1.    موقعیت مکانی
از جمله اصلی ‌ترین و مهم ‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت ویلا می‌ توان به موقعیت مکانی آن اشاره کرد. به بیان دیگر منطقه جغرافیایی که ویلا در آن واقع شده است؛ بیشتر از هر دلیلی می ‌تواند بر روی قیمت آن اثر گذار باشد. همان طور که گفتیم قلعه رودخان در فومن یکی از منحصر به فرد ترین نقاط ایران است که توریست های زیادی را سالیانه به خود جذب می کند. به همین خاطر قیمت متراژ خرید ویلا در قلعه رودخان بسیار بالا است.
2.    متراژ
 متراژ زمین و ویلا ی مد نظر شما یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ویلا به شمار می ‌رود. احتمال دارد که در قلعه رودخان برای ساخت و ساز ویلا از زمین ‌هایی با متراژ زیاد استفاده شود. که امکان ساخت چندین ویلا بر روی آن ها وجود داشته باشد. با توجه به این موضوع، مسلم است قیمتی که این ویلا ها از آن برخوردار هستند. بسیار بالاتر از ویلا هایی است که در متراژ کم ساخته شده اند. به بیان دیگر و به طور ساده می‌ توان این گونه بیان کرد. که هزینه ‌ای که شما برای ویلا هایی با متراژ بالا پرداخت می‌ کنید. بسیار بیشتر از هزینه‌ ای است که باید برای ویلا هایی که در متراژ کم ساخته شده ‌اند؛ بپردازید. عمده هزینه ‌ای که باید برای خرید یک ویلا و یا ملک پرداخته شود. با توجه به متراژ آن تعیین و مشخص می ‌گردد. در نتیجه هر چقدر که متراژ یک ملک یا ویلا بیشتر باشد. آن ملک از ارزش بالا تری برخوردار است. و همچنین گران تر محسوب می ‌شود.
3.    دکوراسیون و طراحی داخلی
 از جمله عوامل موثر بر قیمت ویلا می ‌توان از طراحی داخلی ویلا نام برد. طراحی داخلی ویلا شامل مواردی مانند وضعیت فضای نشیمن و پذیرایی، تعداد اتاق خواب ها، دیوار های مختلف، سرویس ‌های بهداشتی، متراژ اتاق خواب ها و آشپز خانه و…. می ‌شود. همان گونه که مطلع هستید نوع قرار گرفتن هر یک از قسمت ‌ها و بخش ‌های خانه می ‌تواند. تأثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و جذابیت محیط و فضای داخلی ویلا ی شما داشته باشد. به صورت کلی  هر چه طراحی داخلی ویلا مد نظر شما زیباتر و خاص ‌تر باشد. قیمت ویلای مورد نظرتان نیز بیشتر می ‌شود. در واقع طراحی داخلی ویلا دارای قسمت دیگری نیز می ‌باشد. که به تزئینات ساختمان و اکسسوری های مورد استفاده برای آن مربوط می ‌شود. به عنوان مثال استفاده از کف پوش های مختلف مانند پارکت، سقف ‌های کاذب، قفسه ‌ها و کابینت ‌ها از جمله این تزیینات و اکسسوری ها محسوب می ‌شود.
4.    قدمت ویلا
نوسازی یا کلنگی بودن بافت ویلا از عوامل موثر بر قیمت ویلا به شمار می‌ رود. که می ‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی آن داشته باشد. اغلب ویلاهایی که در قلعه رودخان وجود دارد قدمت بسیاری دارد و قیمت نسبتا بالایی دارد. اگر این ویلاهای قدیمی بازسازی شده باشند؛ طبیعتا قیمت آن ها بیشتر خواهد بود. معمولاً ویلا های قدیمی برای باز سازی کردن خریداری می ‌شوند. معمولاً قیمتی که بر روی ویلا های کلنگی گذاشته می ‌شود. معادل قیمت زمین آن ها است.
5.    مسیرهای دسترسی
مسیر های دسترسی ویلا به مراکز درمانی، آموزشی، تفریحی و خدماتی نیز از جمله عوامل موثر بر قیمت ویلا محسوب میشود. در حقیقت هر چه ویلا شما به چنین مراکزی نزدیک ‌تر باشد یا از دسترسی آسان ‌تری برخوردار باشد، دارای قیمت بالا تری نیز می ‌باشد.
قلعه رودخان یکی از منحصربه فردترین نقاط شمالی ایران است که سالیانه افراد بسیاری را به خرید ویلا در این ناحیه تشویق می کند. برای خرید ویلا در این منطقه باید سرمایه زیادی داشته باشید زیرا به دلیل موقعیت مکانی ویژه قلعه رودخان، ویلاهای آن قیمت بسیار بالایی دارند. از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا می توان به متراژ، وسایل حمل و نقل، دکوراسیون و طراحی داخلی، قدمت ویلا و ... اشاره کرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب