کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ویزا کارت

514 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 08 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ویزا کارت یا مستر کارت در عرصه مبادلات بین المللی و تجاری نقش بسیار اساسی دارد. از این پدیده نو، نسبت به حواله های بانکی استفاده بیشتری می شود چرا که بسیار در دسترس تر بوده و مالیت های بسیار کمی نیز دارد. از طریق این کارت، می توانید مبادلات مالی خود را از طریق اینترنت انجام دهید. از دیگر مزایای استفاده از ویزا کارت این است که دیگر برای انتقال پول یا خرید از سایت های خارجی به واسطه نیاز ندارید. ویزا کارت پین کدی اختصاصی دارد که تنها صاحب کارت دارنده آن است به این ترتیب از نظر امنیت نیز می توان روی آن حساب کرد به راحتی خرید مستقیم از سایت های خارجی را انجام دهید. اگر دوست دارید با چگونگی خرید ویزا کارت بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم مطالب این صفحه را مطالعه نمایید.

خرید ویزا کارت

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت متعلق به شرکت ویزا و مستر کارت نیز برای شرکت مستر است که هر دو در آمریکا قرار دارند. این دو شرکت، با صدور کارت ویزا و مستر کارت، گام بزرگی در پشتیبانی و تسهیل تعاملات مالی بین المللی برداشته اند. از طریق این کارت های تمامی بانک ها و موسسات مالی دنیا می توانند از خدمات گسترده این کارت ها استفاده کرده و کلیه حساب ها را به درگاه این شرکت ها متصل کنند. این درگاه تنها مختص ویزا کارت یا مستر کارت نیست اما حوزه فعالیت این دو شرکت بسیار وسیع تر از سایرین است.

در تعریفی دیگر می توان گفت که ویزا کارت شرکتی چند ملیتی است که در فوسترسیتیِ ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شرکت به منظور تسهیل مبادلات مالی الکترونیکی در جهان تاسیس شده است. شرکت ویزا کارت با صدور کارت اعتباری یا نقدی، تمامی فعالیت های بانکی بین المللی را تحت پوشش قرار می دهد. کارت اعتباری برای خرید از سایت های خارجی می تواند این امکان را به خریداران بدهد که بهترین کالاها را خریداری نمایند.

تاریخچه پیدایش ویزا کارت

ایده ایده کارت های اعتباری متعلق به فردی به نام جوف پی.ویلیامز است. او در سال 1956 میلادی بالاخره توانست نظر مدیران اجرایی بانک های آمریکا را جلب کرده و ایده خود را اجرا کند. در ابتدا جوزف شهر فرزنو را برای امتحان این کارت ها برگزید؛ چرا که این شهر با جمعیت 250 نفری اش، برای راه اندازی سیستم کارت های اعتباری بزرگ و برای کنترل هزینه های آن به اندازه کافی کوچک بود. این کارت ها در ابتدا با مشکلاتی نظیر کلاهبرداری و تخلفات عدیده ای مواجه شد به طوری که در آن سال ها Bank Of America  حدودا 20 میلیون دلار ضرر کرد. این شکست، منجر شد تا حامیان این ایده به فکر اعتباربخشی مجدد بیفتند. به این ترتیب، تمامی بانک های کالیفرنیا و بانک های خارج از آن نیز در سال 1965 دارای امتیاز این سیستم بودند. سیستم ویزا کارت از سال 1960 تقریبا بین المللی شد و اکثر کشورها می توانستند از آن استفاده کنند.

با این حال، هنوز سیستم یکپارچه نشده بود. در سال 1975 این سیستم با کمک شرکت چند ملیتی ایبانکو به صورت یکپارچه در آمده و اینگونه شد که تمامی دارندگان این امتیاز با یکدیگر متحد شده و ویزا کارت ایجاد شد.

تاریخچه پیدایش ویزا کارت

خدمات ویزا کارت

ویزا کارت خدمات خود را در سه بخش ارائه می دهد:

کارت های اعتباری

اگر شما فرد خوش حسابی باشید، می توانید با خرید ویزا کارت اعتباری اول خرید کرده و بعد از مدت معینی مبلغ آن را پرداخت کنید. این نوع حساب به صورتی است که حتی اگر در حساب بانکی خود پولی نداشته باشید، با کمک این کارت می توانید تا سقف مشخصی خرید کنید. در واقع شما تا مدت مشخصی به بانک بدهکار مانده و سپس باید در موقع مقرری بدهی خود را پرداخت نمایید. برای دریافت کارت اعتباری ویزا کارت شما باید حتما مقیم کشور صادرکنده بوده و تمام مشخصات فردی تان را نیز در سیستم ثبت کرده باشید.

کارت نقدی ویزا کارت

سفارش از سایت های خارجی  با ویزا کارت می تواند شامل کارت نقدی نیز باشد. این کارت ها بسیار شبیه به همین کارت هایی اند که در ایران نیز رایج است و شما می توانید با کمک آن ها خرید کنید. همانطور که می دانید این کارت ها به حساب شخصی هر فردی متصل بوده و ابتدا باید پولی در حسابتان باشد تا بتوانید از ان استفاده کنید. برای خرید ویزا کارت نقدی نیز باید مقیم کشور صادر کننده بوده و تمامی اطلاعات شخصیتان را در اختیار بانک صادر کننده قرار دهید.

کارت پیش پرداخت

کارت پیش پرداخت نوعی کارت خرید است که به حساب شما متصل نیست اما شما می توانید آن را توسط بانک صادر کننده شارژ کنید. معمولا از این نوع کارت برای بودجه بندی استفاده می شود. البته کارت های پیش پرداخت نیز دو نوع اند یکی قابل شارژ و دیگری غیر قابل شارژ. کارت های غیر قابل شارژ بسیار شبیه به کارت هدیه های موجود در ایران اند. خرید اینترنتی از سایت خارجی که به ایران ارسال دارند می تواند از طریق کارت پیش پرداخت نیز انجام بشود.

کارت پیش پرداخت

جمع بندی

خرید ویزا کارت در ایران می تواند از طریق شرکت های واسطه صورت گیرد. با خرید این کارت می توانید به راحتی از سایت های خارجی خرید کرده و مبلغ را از کارت خود حساب کنید. این کارت، برای تسهیل خدمات بانکی بین المللی برای اولین بار توسط فردی آمریکایی ارائه شد. درست است که در ابتدا مشکلاتی برای این سیستم به وجود آمد، اما امروزه ویزا کارت یکی از معتبرترین کارت های خرید بین المللی به حساب می آید. خرید ویزا کارت مزایایی زیادی دارد برای مثال می توان به دسترسی به تخفیفات، کمک های اضطراری، پوشش خرید بدون تضمین و محافظ عله کلاهبرداری اشاره کرد. و خرید احناس اورجال و جدید مانند: دکوراسیون داخلی مدرن 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب