کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ماسک یکبار مصرف

213 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 25 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


در این مقاله می خواهیم درباره انواع ماسک های یکبار مصرف و خصوصیات آنها صحبت کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این وسایل محافظتی کسب کنید تا آخر مطلب را بخوانید. 

انواع ماسک های یکبار مصرف کدام است؟

ماسک ها به عنوان وسایل محافظتی در برابر ویروس و باکتری مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام درجات محافظتی مختلفی دارند. اما قابل توجه است که هیچ کدام از آنها به طور صد در صدی انسان را از ویروس ها و باکتری ها محافظت نمی کنند. جنس و مدل این ماسک ها با یکدیگر متفاوت است و هر کدام برای شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. ماسک های پارچه ای، ماسک های سه لایه و چهار لایه، ماسک های سه بعدی و ماسک های پزشکی N95 همگی برای موقعیت ها و شرایط خاص مناسب هستند. در ادامه به هر کدام از انواع مذکور می پردازیم.

خرید ماسک یکبار مصرف

ماسک های جراحی یکبار مصرف

ماسک های یکبار مصرف طراحی های متعددی دارند. برخی از آنها سه لایه، بعضی چهار لایه و حتی تعدادی هم پنج لایه طراحی شده اند. در اغلب این ماسک ها یک تا چند لایه محافظتی قرار دارد که از عبور ویروس ها و باکتری ها جلوگیری کند. با زدن ماسک روی صورت می توان از عبور ذرات بزرگ و ترشحات که در اثر بیماری های عفونی و ویروسی به وجود می آیند ممانعت به عمل آورد. 
 
برخی از این ماسک ها را با فیلتر طراحی می کنند که نوع فیلتردار آنها جهت تنفس راحت تر فرد تهیه می شود و از جهت کاربرد تفاوتی ندارند. کسانی که بیماری های عفونی و ویروسی مانند کووید 19 دارند، حتما باید از ماسک استفاده کنند. افرادی که با بیماران در تماس هستند و گروه درمان نیز از جمله افرادی هستند که زدن ماسک برای آنها الزامی است. 

ماسک های یکبار مصرف N95

یکی دیگر از ماسک هایی که امروزه در اثر شیوع ویروس کرونا در بازار به وفور یافت می شود، ماسک های N95 هستند. این نوع از ماسک توانایی بسیار بالایی در ممانعت از انتقال بیماری های ویروسی و عفونی دارد. یعنی تا 95% فرد را در برابر انتقال بیماری محافظت می کند. خرید ماسک یکبار مصرف از نوع N95 و استفاده از آن برای افرادی که بیمار هستند و یا در ارتباط با بیماران تنفسی هستند بسیار مناسب است. 
 
ماسک های N95 برای دو منظور امور پزشکی و استفاده در صنعت ساخته شده اند که شما باید با توجه به شرایط استفاده خود آنها را خریداری کنید. اندازه این محصولات نیز با یکدیگر متفاوت است به همین جهت باید در هنگام خرید به اندازه آنها نیز توجه کنید. عمر مفید ماسک های یکبار مصرف در حدود 8 ساعت است البته این زمان در صورتی که تغییری در ماسک ایجاد شده یا دچار آلودگی یا خیس شوند، کاهش می یابد. 
حرف N در این نوع از ماسک نشان دهنده عدم مقاومت در برابر روغن است؛ یعنی جهت مکان هایی که ذرات روغنی در هوا منتشر می شود، مناسب نیست. عدد 95 که در کنار حرف N وجود دارد هم به معنای ممانعت از عبور 95% ذرات بزرگتر از 3/0 میکرون است. خرید ماسک یکبار مصرف از هر نوع که باشد به دلیل شیوع ویروس کرونا برای همه افراد الزامی است ولی ماسک های N95 قدرت محافظت بیشتری دارند و بسیار مفید هستند.

قیمت ماسک یکبار مصرف

ماسک های پارچه ای

از ماسک های یکبار مصرف که بگذریم در خیلی از موارد ماسک های پارچه ای نیز برای جلوگیری از انتقال بیماری توصیه می شوند. البته در اغلب موارد پیشنهاد می شود که دو نوع ماسک استفاده شود که ماسک یکبار مصرف در زیر و نوع پارچه ای در روی آن مورد نظر است. اولین فاکتوری که برای ماسک های پارچه ای باید در نظر گرفته شود، فشردگی الیاف پارچه مورد استفاده است. اگر پارچه ای در مقابل نور الیاف مشخصی داشته باشد، برای تهیه ماسک مناسب نیست. 
 
پارچه هایی که از جنس کتان بوده و الیاف فشرده و محکمی دارند، در تهیه ماسک های پارچه ای مناسب هستند. ماسک های چند لایه پارچه ای همراه با فیلترهای داخلی بسیار خوب هستند. ماسک پارچه ای را می توانید چند بار استفاده کنید ولی نه در یک زمان طولانی. بلکه اغلب ماسک ها تا 8 ساعت عمر مفید دارند و باید بعد از آن تعویض شوند. یعنی شما باید تا مدتی از ماسک قبلی استفاده نکنید و آن را کنار بگذارید. اما لازم است بدانید که هر ماسکی روی صورت خود بزنید باید فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنید تا دچار بیماری نشوید.  

جمع بندی
ماسک ها یکی از وسایل محافظتی مهم برای جلوگیری از انتقال بیماری هستند. امروزه به جهت شیوع بیماری کرونا و ناشناخته بودن آن بهترین کار، استفاده از ماسک است. ماسک های یکبار مصرف گوناگونی در بازار عرضه می شوند و هر کدام برای شرایط خاصی طراحی شده اند. علاوه بر زدن ماسک حتما رعایت فاصله فیزیکی و شستن دستان را فراموش نکنید. 


 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب