کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ماسک سه بعدی

43 بازدید
درج شده در روز شنبه, 13 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دود دو سال است كه ماسك هاي تنفسي بخش جداناپذير زندگي ما شده اند و زندگي بدون آن ها، جان ما و اطرافيانمان به خطر مي اندازد. ماسك بخش اصلي خريد هاي سبد هاي خانوارها شده است و بنابرين آشنايي با انواع آن ها از اهميت بسياري برخوردار است. در ادامه اين مطلب به معرفي انواع ماسك ها و خريد ماسك سه بعدي خواهيم پرداخت.

خرید ماسک سه بعدی

معرفی ماسک تنفسی سه بعدی

ماسک ها وسایلی هستند که جهت حفاظت از سیستم تنفسی انسان در مقابل آلاینده های شیمیائی، ویروسی و باکتریائی، مانند گردوغبارها،گازها و بخارات شیمائی سمی، اسپری ها، دود، گرده گیاهان و ویروس ها و باکتری ها، استفاده می شود. هیچ گاه به ذهنمان هم خطور نمی کرد که شاید روزی آن قدر نیاز به ماسک ها داشته باشیم که قبل از خرید با انواع آن آشنایی پیدا کنیم! بسیاری از ما این روز ها در پشت شیشه سوپرمارکت ها، لباس فروشی ها و سایر مغازه ها با عناوینی مانند «خرید ماسک سه بعدی»، «خرید ماسک تنفسی سه لایه» و ... مواجه می شویم. در بخش بعدی هر یک از این انواع ماسک را معرفی خواهیم کرد.

انواع مختلف ماسک سه بعدی

•    ماسک ‌های معمولی دولایه کشدار
ماسک‌ های معمولی بینی و دهان را می ‌پوشانند، اما به صورت نمی‌چسبند و در شرایط عمومی پزشکی استفاده می‌شوند. این ماسک ‌ها برای محافظت یک طرفه، برای جلوگیری از پخش شدن مایعات بینی و دهان و همچنین ورود هوا، به عنوان مثال برای افرادی که سرفه یا عطسه می ‌کنند، مناسب است. این نوع ماسک ها از متداول ترین و محبوب ترین مدل های ماسک محسوب می شود و این روز ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرد.
افزون بر ماسک های معمولی، با خرید ماسک سه بعدی معمولی که در دسته همین نوع ماسک ها قرار دارد؛ می توانید هوا را اطراف صورت خود نگه داشته و مانع از سرایت ترشحات بینی و دهان به سایر افراد شوید.
یکی از مهم ترین دغدغه های ماسک زدن برای افراد عینکی؛ بخار کردن شیشه عینک است که در در سال اخیر احتمالا آن ها را کلافه کرده است! با خرید ماسک سه بعدی به راحتی می توانید از این مشکل جلوگیری کنید. این نوع ماسک ها به نحوی بر روی بینی و صورت شما جایگذاری می شوند که هوا را از اطراف گوش ها خارج کرده و مانع از بخار کردن شیشه عینک می شوند. با خرید ماسک سه بعدی به راحتی این مشکل را حل کنید.
•    ماسک‌ های جراحی سه لایه بنددار
ماسک‌ های جراحی در برابر خون، ترشحات و ۹۵% باکتری‌ها نفوذ ناپذیر هستند. این ماسک‌ ها بیشتر از ماسک ‌های دیگر به صورت می‌ چسبند و حتما آن ها را در فیلم ها مشاهده کرده اید.
در این خصوص این ماسک ها جالب است بدانید که به‌طور متوسط افراد ۱۹ تا ۲۳ بار در ساعت صورت خود را لمس می‌ کنند. ماسک ‌های جراحی مانع تماس‌های مکرر دست‌ های ما با صورت، به ویژه دهان و بینی می ‌شوند.
•    ماسک‌ های فیلتردار برای حفاظت فردی
ماسک‌ های فیلتردار محکم هستند و به منظور پوشش ‌دهی کامل صورت طراحی شده ‌اند. این ماسک ‌ها کاملا به صورت می‌‌ چسبند و ضمن تصفیه هوای تنفس‌ شده، با حفاظت دوطرفه، در برابر خون، ترشحات و ذرات غیرروغنی، مقاوم هستند.
این ماسک‌ ها یکبار مصرف هستند و استفاده از آنها برای افرادی که با شخص بیمار ارتباط نزدیکی ندارند، توصیه نمی ‌شود. ماسک n 95 در دسته این ماسک های فیلتردار قرار می گیرد که در ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیار محبوب بود و همه افراد به دنبال آن بودند! اگر به خاطر داشته باشید پرستاران کادر درمان با کمبود ماسک رو به رو شده بودند! شایان ذکر است که استفاده ۴ ساعت مداوم از ماسک N۹۵  می‎تواند سبب بروز مشکلات جدی ریوی گردد. استفاده از این ماسک‌ها در  افراد دارای علایم تنفسی، به دلیل افزایش فشار بر ریه ‌ها و دشوارتر کردن تنفس توصیه نمی ‌شود. بنابرین در این شرایط خرید ماسک سه لایه می تواند جان ما و اطرافیانمان را در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

خرید ماسک سه بعدی

چه کسانی موظف به استفاده از ماسک سه بعدی هستند؟

•    افراد سالم و بدون علایم شبه ‌سرماخوردگی نیاز به ماسک زدن ندارند. ( البته در شرایط عادی که در پندمی ویروس کرونا به سر نمی بریم. در این شرایط استفاده و خرید ماسک سه بعدی از اهمیت به سزایی برخوردار است.)
•    افراد سالمی که از یک فرد مشکوک به کرونا مراقبت می ‌کنند، لازم است از ماسک استفاده نمایند.
•    افراد سالمی که در ارتباط نزدیک با تعداد زیادی از مراجعه‌ کنندگان در روز هستند (مانند شاغلان در داروخانه، فرودگاه، بانک و …)، لازم است از ماسک استفاده نمایند. خرید ماسک سه بعدی برای این افراد چندان موثر نیست و بهتر است از ماسک های فیلتردار استفاده کنند.
•    افرادی که علایمی مثل سرفه یا عطسه دارند برای جلوگیری از انتشار بیماری احتمالی به دیگران، لازم است از ماسک استفاده نمایند.
با توجه به نوع انتقال ویروس کرونا؛ استفاده و خرید ماسک سه بعدی برای همه افراد جامعه ضروری و لازم است. اگر خودمان علایم تنفسی داریم از ماسک های ساده مانند خرید ماسک سه بعدی بهره ببریم. اگر علامت تنفسی نداریم و از فرد مشکوک به کرونا مراقبت می‌کنیم یا در مشاغلی با معاشرت زیاد با افراد در طول روز مشغول به کار هستیم، لازم است از ماسک ساده استفاده نماییم توصیه می شود پرستاران کادر درمان یا از بیمار مراقبان مبتلایان به ویروس کرونا؛ از ماسک‌هایN۹۵  استفاده کنند تا از انتقال و شیوع این بیماری خودداری شود و جان خود را در برابر ابتلا به این ویروس حفظ کنند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب