کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ماسک تنفسی خارجی

201 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 11 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 انواع ماسک تنفسی خارجی

به طور کلی، ماسک ها از الیاف متفاوت ساخته می‌شوند و ساختار آنها به گونه ای است که کاملا روی صورت قرار گفته و دهان و بینی بپوشاند. در عین حال نیز قابل تنفس باشد. اما این که کیفیت و میزان حفاظت ماسک تا چه میزان مناسب است؛ بستگی به نوع ماسک و جنس آن خواهد بود. در حال حاضر انواع مختلفی از ماسک های خارجی روانه بازار می‌شوند که شناخت آنها در خرید ماسک تنفسی خارجی به شما کمک خواهد کرد. برخی از آنها شامل: 
•    ماسک‌ های N95 : این ماسک که رسپیراتور نیز نامیده می‌شود در صورتی که به درستی بر روی صورت قرار گیرد از عبور حداقل 95 درصد ذرات هوابرد با اندازه 3/0 میکرون جلوگیری می‌کند. در صورتی که قصد طولانی مدت از این ماسک را دارید بایستی برخی نکات را مد نظر قرار دهید. رعایت نکات بهداشتی در پوشیدن و درآوردن این ماسک بسیار مهم است. در صورتی که تنفس سخت باشد، بایستی ماسک تعویض شود. اگر دچار پارگی شده یا نوارهای کشی آن شل شده باید دور انداخته شود. 
•    ماسک های KN95: این نوع ماسک ها نیز همانند ماسک های N95 بوده و مانع از ورود 95 درصد از ذرات موجود در هوا به بدن می‌شود. 
•    ماسک های FFP2: به لحاظ حفاظتی حداقل 94 درصد ذرات معلق را حذف می‌کند. ماسکهای N95 در برابر مواد روغنی مقاوم نمی‌باشند اما ماسک های FFP2  مقاوم می‌باشند. عدد این ماسک نشان دهنده سطح محافظت آن بوده و معمولا  یک سوپاپ در جلوی این ماسک ها قرار دارد. 
به طور کلی انواع ماسک با نام های FFP، N، P و R شناخته می‌شوند که اعدا کنار آنها نیز نشان دهنده میزان محافظت آنها خواهد بود.

خرید ماسک تنفسی خارجی

تاریخ انقضا در خرید ماسک تنفسی خارجی

بسته به این که در چه محیطی از ماسک استفاده می‌شود؛ نوع آنها بسیار مهم خواهد بود. در حالت کلی، ماسک ها به صورت موقتی باید مورد استفاده قرار بگیرند و به شکل یکبار مصرف هستند. توجه داشته باشید که استفاده از ماسک های به شکل مکرر اشتباه بوده و ایمنی لازم را به همراه نخواهد داشت. حتی در ماسک های فیلتر دارد نیز به همین صورت بوده و معمولا دارای یک بازه زمانی مشخص هستند. در صورتی که در محیط های شلوغ و آلوده قرار دارید، بهتر است از ماسک های فیلتردار خارجی استفاده کنید. چرا که ماسک های خارجی فیلتردار به صورت چند لایه بوده و طول عمری بین 8 تا 12 ساعت دارند. بنابراین توجه به طول عمر مفید در زمان خرید ماسک تنفسی خارجی بسیار مهم و اساسی است. 

انواع ماسک تنفسی خارجی

کیفیت در خرید ماسک تنفسی خارجی

چند روش ساده وجود دارد که میزان کیفیت ماسک ها را می‌توان توسط آنها ارزیابی کرد. هر ماسک از چندین لایه تشکیل شده که در حالت معمولی دو لایه رو و زیر و یک لایه میانی می‌باشد. لایه میانی به نام منسوج ملت بلون است که مانند نمد و بدون بافت است. زیرا از تکه های ریز پلیمری که بصورت نامنظم روی هم پاشیده شده، تشکیل شده و تخلخل بسیار ریز داخل آن است. ملت بلون یا همان لایه میانی وظیفه فیلتر در ماسک را داشته و کیفیت آن بسیار مهم می‌باشد. دو روش ساده برای سنجش میزان کیفیت این لایه وجود دارد:

  • نباید آتش بگیرد: برای تشخیص میزان کیفیت ماسک خریداری شده می‌توانید یکی از ماسک ها را پاره کنید. سپس لایه میانی را خارج کرده و نزدیک شعله آتش نگه دارید. اگر لایه میانی یا ملت بلون واقعی باشد نباید آتش بگیرد، بلکه بایستی ذوب شود. 
  • نرم و آب گریز باشد: لایه میانی یا ملت بلون از پلی پروپیلن ساخته شده که خاصیتی آب گریز دارد و ذرات آب بزرگتر از تخلخل های لایه ملت بلون هستند، بنابراین آب نباید از این لایه عبور کند بلکه مانند جیوه روی آن باقی می‌ماند. بنابراین اگر این لایه آب جذب کند، بی کیفیت خواهد بود و استفاده از آن فایده ای نخواهد داشت. از طرفی جنس این لایه ها باید نرم باشد و به سادگی پاره نشود.  

همچنین، این لایه باید از ضخامت لازم برخوردار باشند به گونه ای که در هنگام عطسه و سرفه پاره نشوند.

از طرفی دیگر نیز شفاف نباشد؛ به این معنی که اگر لایه را بر روی دست قرار دهید، پوست دست مشخص نشود. تنها با امتحان کردن یکبار این روش ها می‌توانید به کیفیت ماسک پی ببرید.

توجه به این نکات می‌تواند در هنگام خرید ماسک تنفسی خارجی به شما کمک کند. 
جمع بندی
امروزه استفاده از ماسک برای بیشتر افراد جامعه ضروری بوده و یک راه مطمئن برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شناخته می‌شود . در این میان اکثر افراد به دنبال ماسک های باکیفیت و خارجی هستند تا بتوانند از ایمنی آن اطمینان حاصل کنند. داشتن اطلاعات لازم درباره انواع ماسک و ویژگی ها و کیفیت آنها به شما در هنگام خرید ماسک تنفسی خارجی کمک خواهد کرد. آنچه در این مقاله گفته شد مختصری از انواع ماسک ها و نکات مهم درباره تشخیص کیفیت ماسک های خارجی بود که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب