کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید ماسک اکسیژن

157 بازدید
درج شده در روز شنبه, 13 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ماسک های اکسیژن در هواپیما را حتما تا کنون دیده اید. همین ماسک های اکسیژن در این روزهایی که در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا هستیم، بسیار حائز اهمیت شده است. بسیاری از بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند؛ نیازمند ماسک اکسیژن هستند. در ادامه این مطلب درباره فرایند اکسیژن درمانی و خرید ماسک اکسیژن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خرید ماسک اکسیژن

ماسک اکسیژن چیست؟

ماسک اکسیژن، وسیله ‌ای پزشکی برای رساندن گاز اکسیژن تنفسی از طریق مخزن اکسیژن به شش ‌های افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی، ریوی و یا با گازگرفتگی دچار مسمومیت شده و یا به هر دلیلی با افت اکسیژن مواجهه شده باشند. ماسک های اکسیژن ازموادی از جنس سیلیکون، کائوچو و پلاستیک ساخته شده‌اند. ماسک ‌های اکسیژن دهان و بینی و یا کل صورت بیماران را می‌ پوشانند.
مهم ‌ترین شانس زنده ماندن مبتلایان به کرونا که حالشان وخیم می‌شود، دستگاه‌های تنفس مصنوعی هستند. به زبان ساده، وقتی ریه‌ها از کار بیفتند یا بخش قابل توجهی ار کارکردشان را از دست بدهند، این دستگاه جایگزین سیستم تنفسی می‌شوند. این به بیمار فرصت مقابله با عفونت و در نهایت بهبود می‌دهد.
درگیری ریوی از روز ششم و هفتم ابتلا به کرونا آغاز می‌شود و تا روز دهم و یازدهم ادامه پیدا می کند که توصیه می شود بیماران پس از تشخیص ابتلا، اقدام به اندازه گیری سطح اکسیژن خود کنند و اگر سطح اکسیژن زیر ۹۳ درصد بود باید بستری شوند.
اکسیژن درمانی خانگی به تدریج در میان بیماران کووید-۱۹ با علایم خفیف به عنوان راهی برای ممانعت از بستری در بیمارستان و کاهش هزینه های درمان محسوب می شود. سازمان غذا و دارو هشدار می دهد که اکسیژن درمانی در خانه اگر با نظارت پزشک و رعایت نکات ایمنی نباشد، ضرر آن بیشتر از سودش است. نظارت بر اکسیژن تراپی در خانه با دستگاه پالس اکسی متر ایده خوبی است زیرا این دستگاه می تواند به بیمار در مورد بروز مشکلات  هشدار دهد. هنگامی که میزان اشباع اکسیژن به زیر ۹۳ کاهش یابد، ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی باشد.

طبقه بندی ماسک های اکسیژن

ماسک های اکسیژن در دو دسته طبقه بندی می شود:
دستگاه تنفس مصنوعی که فقط در بیمارستان ها قابلیت استفاده دارد. این دستگاه ها دارای غلیظ کننده های اکسیژن هستند که دستگاه های پزشکی بوده که می توانند نیتروژن را از هوای اتاق فیلتر کرده و مقدار اکسیژن بیشتری را به بیماران ارایه دهند.
دستگاه کمک تنفسی این مدل علاوه بر بیمارستان ها؛ را با رعایت شرایطی در منزل هم قابل استفاده است. در بسیاری از افراد که از بیماری های مزمن رنج می برند و نیاز به اکسیژن درمانی در خانه دارند، چنین وسایلی می تواند به بهبود تنفس آنها کمک کند. در صورت لزوم استفاده از اکسیژن تراپی در خانه برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ باید این کار به شیوه ای ایمن و طبق تجویز و تحت نظارت مستقیم پزشک انجام شود و راه اندازی آن نیز باید توسط یکی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی انجام شود. هنگام استفاده از دستگاه باید نکات ایمنی لازم را جهت پیشگیری از آسیب به بیمار و خطرات احتمالی دستگاه رعایت کرد.
از سایر انواع ماسک اکسیژن که در شرایط غیر از کرونا نیز قابلیت استفاده دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    ماسک ساده
این ابزار برای رساندن اکسیژن با چگالی کم تا متوسط برای بیمارانی که با دهان تنفس می‌کنند مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام استفاده از این ابزار نباید فراموش کرد که جریان اکسیژن نباید کمتر از پنج لیتر در دقیقه کمتر باشد، چرا که باعث بازگشتن هوای بازدمی که دارای میزان بالایی از دی اکسید کربن است می‌ شود.
•    ماسک کیسه ‌دار
این ماسک ‌ها از کیسه انبارکننده ‌ای با دریچه یکسویه بهره می ‌گیرند که امکان بازگشت هوای بازدمی به داخل کیسه انباره‌ساز را نمی ‌دهند.
•    کانوالی بینی (سوند بینی)
این ابزار اگرچه دیسه ماسک را ندارد اما کارکرد های آن را فراهم می‌ کند. از این ابزار برای اکسیژن ‌رسانی به بیماران دچار هیپوکسی که به چگالی‌های کم تا متوسط اکسیژن نیاز دارند بهره گرفته می‌شود. میزان جریان اکسیژن تجویز شده به وسیله کانوالی بینی 1-6 لیتر در دقیقه می ‌باشد . اگر میزان اکسیژن تجویز شده به بیش از 6 لیتر در دقیقه افزایش یابد موجب برانگیختگی پرزها و فروخوردن هوا می ‌شود. برای خرید ماسک اکسیژن بهتر است از فروشگاه های آنلاین اقدام کنید. خرید آنلاین به صورت قابل توجهی در زمان شما صرفه جویی کرده و از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می کند.
 •    ماسک نبولایزر
نبولایزر هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد استفاده از ماسک  نبولایزر برای بیماران ریوی- تنفسی مانند بیماران آسمی، برونشیت، بیماران انسداد مزمن ریوی  و حتی برای کودکان مبتلا به عفونت تنفسی ( برونشیولیت) هم تجویز می شود. 

خرید ماسک اکسیژن

کاربرد اصلی ماسک نبولایزر ورود مستقیم دارو به ریه بیمار ( امکان تزریق چند دارو در مخزن و فرستادن هم زمان آن برای بیمار) و کاهش عوارض داروهای تجویز شده بر روی دیگر اعضای بدن است. ماسک نبولایزر داروی مایع تزریق شده به محفظۀ دارویی ماسک را به شکل غبار استنشاق شده به ریه‌های بیمار انتقال می‌ دهد. هنگام استفاده ازاین دستگاه نبولایزر، ماسک آن باید کل بینی و دهان بیمار را پوشش بدهد تا از هدر‌رفتن داروی بخار شده جلوگیری شود . این ماسک سرعت بالایی در میزان تاثیر دارو برای بیماران دارد و بسیار کاربردی و مفید است. این روز ها با جهش جدیدی از ویروس کرونا مواجه هستیم که نیاز ما را به خرید ماسک اکسیژن چند برابر می کند. ماسک های اکسیژن انواع مختلفی دارد که آشنایی با آن ها قبل از خرید بسیار ضروری است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب