کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید رم

337 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 20 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

خرید ram

وظیفه رم، نگهداری از داده‌هایی است که کامپیوتر مشغول پردازش آن‌هاست. معمولا پردازنده‌ ها دارای سرعت پردازش بالایی هستند. در صورتی که حافظه ‌های جانبی، سرعت ذخیره کمتری دارند و کند هستند. بنابراین رم در بین این دو ماژول قرار گرفته و تعامل ایجاد می ‌کند. رم، برخلاف حافظه‌های HDD یا SSD در کامپیوتر، به صورت مداوم بازنویسی و حذف می ‌شود. زیرا هدف آن این است که به پردازنده اجازه دهد با سرعت بالا به داده‌ های مورد نیاز دست پیدا کند. این اطلاعات موقتی بوده و نیازی به ذخیره دائمی ندارند. سرعت رم بالا است اما کارکرد آن وابسته به تغذیه است. یعنی اگر جریان برق قطع شود، اطلاعات درون رم حذف یا به اصطلاح ریست (Reset) می‌شوند. برای خرید رم، ابتدا باید با انواع آن آشنایی پیدا کنیم.

انواع رم

حافظه ‌های موقت در انواع مختلفی ارائه می‌شوند که با عنوان شماره‌داری از استاندارد DDR (مخفف Double Data Rate)  از یکدیگر قابل تشخیص هستند. استانداردهای DDR که با ترتیب شماره‌‌هایشان مشخص می‌شوند، تا DDR4 معرفی شده‌اند. هر نسل DDR در مقایسه با نسل قبلی سرعت بیشتری دارد، برق کمتری مصرف می‌کند و زمان تاخیر کمتری خواهد داشت. همچنین رم‌ها در دو فرم ساختاری DIMM و SO-DIMM عرضه می‌شوند. این دو نوع رم در سایز متفاوت هستند. نوع اول کمی کشیده ‌تر و بزرگتر است و غالبا در کامپیوترهای دسکتاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوع دوم در کامپیوترهای All in One و لپ‌تاپ ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

مدل DDR

در کامپیوترهای سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ شمسی) مورد استفاده قرار می ‌گرفت.

مدل DDR2

از اواسط سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ شمسی) معرفی شد و از همان زمان در کامپیوتر ها به کار رفت. تعداد پین ‌های این مدل برای نوع SO-DIMM و DIMM به ترتیب ۲۰۰ و ۲۴۰ عدد است و امروزه دیگر از این نسل از حافظه رم در کامپیوتر استفاده نمی ‌شود.

مدل DDR3

از سال ۲۰۰۷ میلادی (۱۳۸۶ شمسی) در کامپیوترها به کار رفته و بیشترین میزان نفوذ را در بازار کامپیوتر داشته است. تعداد پین ‌های نوع DIMM در DDR3 RAM در مقایسه با نسل دوم تغییر نکرد. در نوع SO-DIMM تعداد پین‌ها ۲۰۴ عدد است. تفاوت این نسل از رم با نسل قبلی را می‌توان در کاهش ولتاژ کاری و نرخ تبادل داده در هر کلاک افزایش پیدا کرد. که در نتیجه کاهش ولتاژ کمتر، فشار پایین‌تر روی پردازنده را به دنبال دارد.

مدل DDR4

در سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ شمسی) معرفی شده و تا به حال سریع‌ ترین استاندارد این خانواده است. تعداد پین در این نسل به ۲۸۸ عدد افزایش پیدا کرد. طبق انتظار، ولتاژ کاری در مقایسه با قبل باز هم کاهش یافت.

خرید رم

یکی از مهم‌ترین پارامتر در انتخاب و خرید رم برای کاربران حرفه‌ای میزان تایمینگ یا زمان پاسخ دهی این سخت افزار است. اکثر کاربران تنها نوع حافظه‌ های DDR یعنیDDR3 ،DDR2 و میزان ظرفیت برایشان حائز اهمیت است. از همین رو اگر به دنبال خرید رم حرفه‌ای هستید بررسی تایمینگ و زمان پاسخگویی آن می‌ تواند اهمیت بالایی داشته باشد.

مؤلفه تایمینگ یا زمان پاسخ دهی را با CAS/CL نمایش می ‌دهند که گاهی اوقات یک سری از اعداد همچون ۹-۱۰-۹-۲۷ بر روی رم نمایش می ‌دهد. کم بودن این مقدار نشان برتری است. اگر دو ماژول حافظه‌رم DDR با نرخ انتقال داده‌ی یکسان اما با تایمینگ متفاوت داشته باشیم، سطح عملکرد این دو ماژول یکسان نخواهد بود؛ اگرچه هر دو با سرعت کلاک یکسانی کار می ‌کنند. هرچه ظرفیت رم کامپیوتر شما بیشتر باشد، سرعتش افزایش پیدا می‌کند. پس برای سیستم‌ گیمینگ یا ورک استیشن بایستی حداقل ۱۶ گیگابایت رم پیش‌بینی شود.

خرید رم گوشی

ظرفیت مموری گوشی از سه جنبه اساسی قابل بررسی است. جنبه اول به سازگاری مموری با گوشی مربوط می ‌شود. اگر اطلاعات فنی گوشی هوشمند خود را مطالعه کرده باشید، در قسمت اطلاعات کارت حافظه جانبی عددی را به عنوان حداکثر حافظه قابل پشتیبانی مشاهده خواهید کرد. درنتیجه در هنگام خرید رم یا کارت حافظه موبایل، باید از سازگاری آن با گوشی خود مطمئن باشید. جنبه دوم در مورد قیمت مموری گوشی است. طبیعی است که با افزایش ظرفیت کارت حافظه، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. اما اگر به جدول میزان ظرفیت با قیمت آن در مورد هر برند دقت کنید، به نکته جالبی می‌رسید: روند افزایش ظرفیت حافظه در برابر قیمت آن خطی نیست. در واقع در حافظه ‌هایی با ظرفیت کمتر، افزایش ظرفیت متناسب با افزایش قیمت است. اما از یک نقطه به بعد افزایش قیمت کارت حافظه گوشی در برابر ظرفیت آن چند برابر می ‌شود.

خرید رم گوشی

جمع بندی

 RAM مخفف Random Access Memory  و به معنی حافظه دسترسی تصادفی می‌باشد. در حقیقت رم حافظه موقت در سیستم‌ های کامپیوتر محسوب می‌شود. وظیفه این قطعه این است که داده‌هایی که کامپیوتر اکنون مشغول کار با آن‌ها است نگهداری می‌کند در نتیجه داشتن یک حافظه رم با ظرفیت بیشتر باعث سرعت و افزایش عملکرد سیستم می‌شود. حافظه بالاتر به پردازنده اجازه می ‌دهند فرآیند محاسبات را سریع ‌تر انجام دهد در نتیجه بالا بردن رم، سرعت کامپیوتر شما را نیز افزایش خواهد داد. فاکتورهای متعددی برای انتخاب یک رم (RAM) مناسب وجود دارند که توجه به آن‌ها می ‌تواند خرید رم بهتری را برایتان رقم بزند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب