Loading List Items...

خرید دوچرخه اقساطی

14 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز پنجشنبه, 20 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دوچرخه وسیله نقلیه ای است که می توان از آن برای کارهای متفاوتی مثال هم برای تفریح و ورزش و هم به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد. شاید شما هم در دسته افرادی باشید که سال های سال منتظر خرید دوچرخه بوده اند اما اکنون به علت گرانی و تورم، از پس خرید حتی یک دوچرخه ساده هم برنیایید. خريد دوچرخه اقساطي یکی از راه حل هایی است که شما می توانید برای خرید دوچرخه از آن بهره ببرید.

خرید اقساطی دوچرخه

خريد دوچرخه اقساطي نوعی از بازرگانی در دنیای امروزه است که خرید کالا ها را برای شما بسیار آسان تر می کند. با خريد دوچرخه اقساطي می توانید بخشی از مبلغ از به صورت پیش پرداخت به فروشنده بدهید و بقیه مبلغ محصول را در چک های گوناگون و در بازه های زمانی متفاوت پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که شرایط و قوانین فروشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است و بهتر است حتما قبل از خرید، دستورالعمل خرید اقساطی را مطالعه کنید.

برای خريد دوچرخه اقساطي، بهتر است ابتدا با انواع آن ها آشنا شویم:

دوچرخه  Cyclotrons

دوچرخه Cyclotrons نوع خاصی از دوچرخه ‌های جاده‌ای است که طراحی متفاوت‌تری داشته و می‌تواند هم در مسیرهای آسفالت و هم ماسه و چمن کاربرد داشته باشد. آن‌ها دارای یک دسته دنده‌دار مانند دوچرخه‌های معمولی هستند اما تایرها برای کنترل بهتر دوچرخه کمی ضخیم‌ تر در نظر گرفته شده‌اند. ترمز دوچرخه‌ ها بسیار سبک است. البته این نوع دوچرخه‌ها به دوچرخه‌های CX نیز معروف بوده و از آن‌ها با این نام نیز یاد می‌ شود.

دوچرخه ‌های مسافرتی

دوچرخه ‌های مسافرتی که با نام دوچرخه توریستی نیز شناخته می‌ شوند نوع خاصی از دوچرخه‌ های جاده‌ای هستند. طراحی این نوع دوچرخه ‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که بتوان آن‌ها را بر روی پیاده ‌رو و سنگ فرش‌ها به راحتی مورد استفاده قرار داد. یکی از مزایای دوچرخه‌های مسافرتی این است که برای سوارکاری ‌های طولانی مدت بسیار مناسب هستند. دوچرخه ‌های مسافرتی نسبت به دوچرخه‌های معمولی دنده‌های سبک ‌تری دارند تا بتوانند بارهای سنگین را در تپه‌های شیبدار حمل کنند.

خرید اقساطی دوچرخه

دوچرخه جاده ای

این نوع دوچرخه یکی از جدیدترین انواع دوچرخه در دنیا است. گاهی اوقات به این نوع دوچرخه‌ها، دوچرخه‌های همه کاره گفته می‌شود چراکه می‌توانند در انواع و اقسام شرایط مختلف مانند شن، ماسه و حتی آسفالت سواری خوبی را ارائه دهند. دوچرخه‌های Adventure شبیه به دوچرخه‌های Cyclocross بوده و توانایی استفاده از لاستیک‌های پهن را نیز دارند. مزیت بزرگ این نوع دوچرخه‌ها علاوه بر همه کاره بودنشان، مقرون به صرفه بودن آنها است. اگر در طول روز در داخل شهر به صورت طولانی مدت سوار دوچرخه می‌شوید بهتر است این نوع دوچرخه‌ها را برای خود انتخاب نمایید. دوچرخه ‌های جاده‌ای طراحی شده ‌اند تا بتوانند سواری مناسبی بر روی آسفالت ‌های صاف برای دوچرخه سوار به همراه بیاورند. آن‌ها دارای لاستیک‌های صاف و نازک هستند و حتی می‌توانند برای مسابقه دادن در جاده نیز مورد استفاده قرار گیرند. دوچرخه ‌های جاده‌ای معمولا از دیگر انواع دوچرخه بسیار سبک‌ت ر هستند. اغلب دوچرخه‌های جاده‌ای قادر به حمل بار های سنگین نبوده و بنابراین نمی‌توان از آن‌ها برای رفت و آمدها و تورها استفاده کرد.

دوچرخه‌ های  Time Trial

دوچرخه‌ های Time Trial طراحی بسیار ویژه ‌ای دارند تا بتوانند آیرودینامیک خود را به حداکثر برسانند. طراحی این نوع دوچرخه‌ ها به صورتی است که فرد دوچرخه سوار بعد از سوار شدن بر روی دوچرخه بتواند به سمت جلو خم شده تا مقاومت در برابر باد در سرعت‌های بالا به حداقل برسد. این نوع دوچرخه‌ها برای شهر مناسب نبوده و بیشتر در مسابقات استقامتی از آن‌ها استفاده می‌شود.

دوچرخه ‌های دنده ثابت

دوچرخه‌های دنده ثابت برای پیست‌های دوچرخه سواری داخل سالن (velodrome) طراحی شده‌ اند. این پیست‌ها دارای یک مسیر بیضی شکل خاص هستند تا دوچرخه‌ها بتوانند داخل پیست با سرعت بالا حرکت کند. می‌توان گفت که دوچرخه‌های دنده ثابت تنها دوچرخه‌ هایی هستند که توانایی سر خوردن ندارند به این معنی که زمانی که دوچرخه در حال حرکت است حتما باید پای شما روی پدال باشد. این نوع دوچرخه‌ها دارای صندلی‌های صاف هستند. نکته مشخص این است که این نوع دوچرخه‌ها را نمی ‌تواند بیرون از پیست مورد استفاده قرار داد چراکه فقط مخصوص مسابقات طراحی شده ‌اند.

دوچرخه کوهستان

یکی از معروف ‌ترین انواع دوچرخه دوچرخه‌ های کوهستان است. دوچرخه‌های کوهستانی برای مسیرهای خارج از جاده طراحی شده‌اند. آن‌ها دارای دسته‌های صاف یا راست بوده و دامنه دنده بسیار کمی برای مسیرهای شیب دار دارند. کمک فنرهای این نوع دوچرخه ‌ها بسیار خاص هستند تا بتوانند تعلیق مناسب را برای مسیرهای شیب دار به همراه داشته باشند. دوچرخه‌ های کوهستانی انواع کمک فنر و تعلیق ‌های مختلفی دارند. در برخی از این نوع دوچرخه‌ ها سیستم تعلیق فقط در جلو و برخی در عقب دوچرخه قرار داده شده است. دوچرخه کوهستان را می‌توان هم به عنوان دوچرخه جاده‌ای و هم به عنوان دوچرخه مسافرتی مورد استفاده قرار داد ولی تخصصاً این دوچرخه‌ها برای کوهستان ساخته شده‌اند.

دوچرخه جاده ای

جمع بندی

دوچرخه یکی از وسایل نقلیه بسیار خوب و کاربردی می باشد که می توان از آن هم برای تفریح و ورزش استفاده کرد و هم می شود از آن به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد. انواع گوناگونی از دوچرخه مانند جاده ای، کوهستان، دنده ثابت یا مسافرتی وجود دارد که قیمت هر یک با توجه به شرایط تحریم در حال افزایش است. یکی از بهترین روش ها به منظور خرید دوچرخه، خريد دوچرخه اقساطي می باشد که به شما امکان می دهد تا هزینه محصول را به صورت دوره ای پرداخت کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته