کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید اقساطی جهیزیه

48 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 10 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ازدواج یکی از اتفاقات مهم زندگی هر فرد است که نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت می باشد. شما باید هم از نظر مالی و هم روحی آمادگی داشته باشید تا بتوانید ازدواج کنید. در این میان بار جهزیه درکشور ما بر عهده خانواده عروس است و ممکن است فشارهای زیادی را بر روی دوش آن ها وارد کند. این موضوع در شرایط کنونی کشور که قیمت ها به صورت نجومی در حال افزایش بسیار دشوار تر می باشد. بنابرین خرید اقساطی جهیزیه می تواند یک گزینه خوب برای حل این مشکل باشد. در ادامه این مطلب درباره خرید اقساطی جهیزیه و مزایای آن صحبت خواهیم کرد.

خرید اقساطی جهیزیه

خرید اقساطی و شرایط آن

فروشگاه‌های مختلفی در سطح شهر یا فضای مجازی وجود دارند که امکان خرید لوازم خانگی اقساطی را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند. در فرایند خرید اقساطی لوازم خانگی در فروشگاه سل شما به‌عنوان خریدار بخشی از بهای کالا را که پیش‌پرداخت نامیده می‌شود پرداخت کرده و متعهد می‌شوید که مابقی مبلغ را به‌صورت اقساطی طی ماه‌های آینده پرداخت کنید. تعداد اقساط و میزان مبلغی که در هر قسط باید پرداخت کنید کاملا مشخص است. البته در برخی از فروشگاه‎ها امکان خرید اقساطی بدون پیش‌پرداخت نیز وجود دارد.
خرید اقساطی لوازم خانگی برای جهیزیه در فروشگاه سل مزایای مختلفی برای شما به همراه دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    وقتی شما پیش‌پرداخت کالا را می‌پردازید از کالا بدون اینکه اقساطی آن تمام شود برخوردار می‌شوید.
•    در خرید اقساطی نیاز به پس‌اندازهای طولانی‌مدت برای خرید لوازم خانگی نیست و شما با تهیه‌ی مبلغ پیش‌پرداخت و برنامه‌ریزی برای پرداخت اقساط از کالا بهره‎مند می‌شوید.
•    خرید لوازم خانگی گران‌قیمت چون یخچال فریزر، ساید بای ساید، تلویزیون و ... ب ه‌صورت اقساطی، فشار و بار مالی را برایتان کم می‌کند.

شرایط کلی برای خرید اقساطی به شرح زیر می باشد:
•    مبلغ اولیه: معمولا در بسیاری از فروشگاه‎ها بخشی از قیمت لوازم خانگی از خریدار دریافت می‌شود.
•    نیاز به چک یا سفته: برخی از فروشگاه‎‌ها از خریدار چک یا سفته دریافت می‌کنند.
•    نیاز به ضامن معتبر: برخی از فروشگاه‎ها برای اینکه از تضمین بازپرداخت اقساط مطمئن شوند تنها کالاهای خود را با معرفی یک ضامن معتبر توسط خریدار به فروش می‌رسانند.

روش های خرید اقساطی جهیزیه

خرید اقساطی روش های مختلفی دارد که شما با توجه به شرایط خود می توانید هر یک را انتخاب کنید:
•    لوازم خانگی اقساطی با فیش حقوقی
افرادی چون کارمندان که دارای فیش حقوقی معتبر هستند می‎توانند روش خرید لوازم خانگی اقساطی با فیش حقوقی را انتخاب کنند.
•    فروش اقساطی لوازم خانگی بدون ضامن
اگر شما ضامن معتبر ندارید نگران نباشید برخی از فروشگاه‌های لوازم خانگی از جمله سل در زمینه‌ی فروش اقساطی لوازم خانگی بدون ضامن نیز فعالیت دارد. 
•    خرید اقساطی لوازم خانگی بازنشستگان
بازنشستگان عزیز که به دنبال تهیه‌ی لوازم خانگی برای منزل یا جهیزیه برای فرزندان خود هستند می‌‎توانند با استفاده از خرید اقساطی انواع لوازم خانگی را خریداری کنند.
•    خرید اقساطی لوازم خانگی با چک
یکی دیگر از روش های خرید اقساطی در فروشگاه‌های مختلف امکان خرید اقساطی لوازم خانگی با چک است. این روش برای کسانی که ضامن معتبر یا فیش حقوقی ندارند گزینه‌ مناسبی محسوب می‌شود.

خرید جهیزیه

مزایای خرید اقساطی جهیزیه

•    بدون برنامه  ریزی در بلندمدت، با خیال راحت خرید کنید
شاید برای شما هم اتفاق افتاده که مجبور باشید برای خرید یک کالا، صبر کرده و برای بودجه خود در بلندمدت برنامه ریزی کنید. این کار زمان زیادی می برد که اگر کالای مورد نیاز شما ضروری باشد، زندگی را برای شما سخت می کند.
 در این شرایط می توانید از خرید قسطی استفاده کنید تا نیازهای ضروری و پیشبینی نشده خود را پوشش دهید. با خرید قسطی، این هزینه های ضروری طوری در بین هزینه های دیگر قرار می گیرند که از نظر مالی به شما فشار نیاید.
•    آمار هزینه های خود را بهتر داشته باشید
قطعا اولین تصوری که از خرید قسطی در ذهن مردم ایجاد می شود، کنار گذاشتن یک مبلغ معین به صورت ماهانه است. این تصور باعث وحشت خیلی از افراد می شود ولی اگر کمی با دقت به این قضیه نگاه کنیم، می بینیم که آثار مثبتی در زندگی ما خواهد داشت.
شما می توانید مبلغ قسط هر ماه را به هزینه های ماهانه دیگر اضافه کرده و برای هزینه های غیرضروری خود حد و حدود تعیین کنید. این کار تاثیر مثبتی در مقدار پس انداز شما خواهد داشت و باعث می شود که نسبت به دخل و خرج خود هوشیار باشید.
علاوه برآن، تعیین هزینه های ضروری ماهانه به شما کمک می کند که مدیریت بهتری برای درآمد خود داشته باشید و اگر درآمد یک ماه شما با این هزینه ها برابری نکرد، زودتر به دنبال راه حل بگردید.
•    هزینه خریدهای خود را در بازه های زمانی قابل کنترل پرداخت کنید
خرید قسطی به شما امکان خرید کالاهایی را می دهد که در حالت عادی توانایی خرید آنها را ندارید یا با پرداخت نقدی آنها، از نظر مالی دچار مشکل می شوید. با استفاده از این روش، شما درآمد خود را نظر گرفته و هزینه کالا را در قسط های متعدد و بازه های زمانی دلخواه پرداخت می کنید. در نتیجه، افرادی که بودجه کمی دارند می توانند به راحتی از این روش پرداخت استفاده کنند تا به جای پرداخت مبلغی زیاد، هزینه هایشان در چند ماه تقسیم شود و از نظر مالی به مشکل برنخوردند.
در این شرایط نا به سامان اقتصادی کشور، بسیاری از افراد برای خرید جهیزیه ممکن است دچار مشکل شوند. در این شرایط استفاده از خدمات خرید اقساطی می تواند یک گزینه به صرفه باشد که مزایای زیادی داشته و قدرت خرید شما را نیز حفظ خواهد کرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب