کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خرید آپارتمان در منطقه 22

40 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 10 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

این روزها با توجه به نرخ تورم و گرانی در کشور، خرید آپارتمان با چالش های بسیار پیچیده ای مواجه است. این چالش ها به ویژه در تهران چند برابر می شود زیرا این شهر پایتخت ایران بوده و طبیعتا دلالان مسکن در آن بیشتر هستند. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره خرید آپارتمان در منطقه 22 تهران بیشتر صحبت کنیم.

درباره منطقه 22 تهران بیشتر بدانیم

این منطقه درست در شمال غربی تهران واقع شده است و جزو آخرین مناطقی است که به نقشه اضافه گردیده است. به همین خاطر اغلب آپارتمان ها و ساختمان هایی که در منطقه 22 تهران مشاهده می شود؛ تازه ساخت هستند. جالب است بدانید که منطقه 22 تهران با هدف رفع کمبود های خدماتی حوزه غرب تهران و جابه جایی بخشی از جمعیت ساکن در بافت های فرسوده تهران مرکزی ساخته شد. این که شهرداری تهران تا چه اندازه به این هدف دست یافته است؛ مسئله ای است که باید بررسی شود. اگر به خاطر داشته باشید؛ منطقه 22 تهران در ابتدا قرار بود به عنوان ریه تنفسی شهر تهران شناخته شود. ساخت چندین پارک و فضای سبز از جمله دریاچه چیتگر در این ناحیه بیانگر این موضوع است. امروزه با مساحت 5881 هکتار، در حصار برج ها و سازه های بی رویه قرار گرفته است که البته آخرین امید شهرداری تهران برای ایجاد الگوهای بهینه شهر سازی و شهر نشینی است. این منطقه از سمت شمال به کوهستان البرز، از سمت شرق به حریم رودخانه کن، از سمت جنوب به آزاد راه تهران کرج و از سمت غرب به جنگل های دست کاشت وردآورد محدود می شود.

خرید آپارتمان در منطقه 22

این منطقه، امروزه تبدیل به قطب گردشگری تهران شده است و به همین جهت دارای امکانات تفریحی و تجاری بسیاری است که یک سوم آن را فضای سبز تشکیل می دهد. اماکنی همچون پارک جنگلی چیتگر، باغ ملی گیاه شناسی، لتمان کن، پارک جنگلی خرگوش دره، آبشار تهران، دریاچه چیتگر و بوستان بزرگ جوانمردان، از فضاهای سبز این منطقه هستند که آب و هوای این منطقه را نسبت به مناطق دیگر تهران، بهبود بخشیده اند.

خرید آپارتمان در منطقه 22

خرید آپارتمان در این منطقه همانند سایر نقاط تهران با چالش های ویژه ای رو به رو است. پروژه های مسکونی اجرا شده و یا در حال ساخت در منطقه 22 مشتمل بر دو دسته ارگان های دولتی و یا شرکت های خصوصی بوده که هر کدام شامل پروژه های تعاونی ساز و شخصی ساز می باشند. از جمله تعاونی های دولتی می توان به تعاونی های ارتش، سپاه، وزارت دفاع و بانک ها اشاره کرد. علاوه بر پروژهایی از قبیل برج های صیاد، برج های پارلمان مجلس، برج رضوان و... که مراحل کار آنها به اتمام رسیده است، برخی پروژه های منطقه در حال اجرا بوده و در قالب برج های پیش فروش واگذار می شوند. 
به صورت کلی قیمت یک آپارتمان 100 متری برای خرید 3 الی 4 میلیارد و برای اجاره حدودای ماهی 6 میلیون است. البته توجه داشته باشید قیمت ها از شهرکی به شهرک دیگر و باتوجه به نوع آپارتمان  می تواند متفاوت باشد. با توجه به اینکه اغلب ساختمان هایی که در این ناحیه مشاهده می شود نوساز است، امکان اینکه بتوانید آپارتمانی پایین تر از هشتصد میلیون برای خرید پیدا کنید بسیار اندک است.  به صورت کلی طی یکسال اخیر، قیمت آپارتمان در منطقه 22 بین 20 تا 30 میلیون تومان متغیر بوده است.

ویژگی های خرید آپارتمان در منطقه 22 

اگر تمایل به خرید یا رهن خانه در این منطقه دارید، بهتر است درباره محیط و راه های دسترسی به آن اطلاعات داشته باشید.  این منطقه در 30 سال گذشته تحت پوشش فعالیتهای عمرانی ویژه ای در جهت طرح ریزی و اجرا قرار گرفته، اما اراضی این منطقه قبل از تصویب طرح جامع قدیم خارج از محدوده شهر تهران شناخته می شد و تنها معدودی از فعالیت های شهری را در خود داشت. پس از مواجه شدن مسئولین با مشکلات شهر تهران تصمیمی مبنی بر تبدیل این منطقه از شهر به منطقه ای مطابق با الگوهای شهرنشینی و گسترش شهر تهران گرفتند لذا شهرداری تهران بر آن شد تا اراضی شمال غرب تهران را به محدوده خدماتی شهر متصل نماید به همین سبب در سال 97 این قطعه از منطقه 5 جدا و به منطقه ای مجزا تبدیل شد.

خرید آپارتمان در منطقه 22

از خدمات شهری این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    شامل شهرک ها، بافت مسکونی و عناصر اصلی با کاربری های مختلف مانند: استادیوم ورزشی آزادی، پارک جنگلی چیتگر و گود دریاچه، مسیلها، متصرفات نظامی و مراکز پژوهشی و آموزشی عالی هستند که در مجموع حدود نیمی از مساحت کل منطقه را تشکیل می دهد .
•    بافت سامان یافته منطقه 22 شامل محلات و شهرک های زیادی می باشد که هر کدام در موقعیت های مختلف و به دلایل متفاوتی ایجاد شده اند می باشد. اين شهرك ها تا قبل از تصويب طرح جامع دوم تهران جزء محدوده منطقه 5 شهرداري محسوب مي شدند كه پس از جدا شدن این بخش در سال 97، زیرمجموعه منطقه 22 قرار گرفتند.
•    شبکه ارتباطی مترو و اتوبوس و دسترسی از طریق بزرگراه های مختلف
منطقه 22 تهران یکی از مناطق نوساز در شمال غرب تهران است که از امکانات رفاهی و مسکونی خوبی برخوردار بوده و بسیاری از افرادی که به دنبال خرید مسکن هستند؛ به سراغ این بخش می روند. قیمت هر متر مسکن در این ناحیه از تهران حدود 25 میلیون تومان بوده و به علت نوساز بودن خانه ها، کمتر می توان آپارتمانی با قیمت زیر یک میلیارد پیدا کرد که خرید آپارتمان در منطقه 22 را با چالش مواجه می کند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب