Loading List Items...

خرید آنلاین کتاب مهندسی اجتماعی

7 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز پنجشنبه, 20 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دلارا را به خاطر دارید؟ دختر بچه زیبایی که به خاطر بیماریش اخیرا در شبکه های اجتماعی بسیار محبوبیت پیدا کرده و والدین او به دنبال جمع آوری هزینه میلیاردی برای درمان این کودک هستند. علی رغم اینکه این بیماری درمان قطعی ندارد و کودک با داروهای موجود، تنها می تواند زمان طولان تری زنده بماند. زندگی یک انسان بسیار ارزشمند است و هرکس می تواند به اختیار خود در خوشحالی والدین دلارا سهیم باشد. اما در این خصوص باید با مفهوم «مهندسی اجتماعی» آشنایی پیدا کنید. در ادامه این مطلب درباره مهندسی اجتماعی و نمونه های آن در جامعه  و خرید آنلاین کتاب مهندسی اجتماعی امروزه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مهندسی اجتماعی به زبان ساده

در حالت کلی اصطلاح مهندسی اجتماعی برای نوعی از حملات به کار می‌رود که سعی می‌کنند با تأثیر بر روان و احساسات انسان‌ها و ایجاد تغییرات روان‌شناختی در افراد آنها را ملزم به افشای اطلاعات و داده‌های حیاتی‌شان کند. عموماً در حملات مهندسی اجتماعی یک مهاجم با ظاهری آراسته و روابط عمومی بالا و در قالب یک کارمند یا محقق وارد سازمان مورد نظر شده و تلاش می‌کند تا با یکی از افراد سازمان ارتباطی صمیمی برقرار کند. وی با هدف نفوذ به شبکه سازمان، با طراحی سؤالات هوشمندانه و ارتباط منطقی سعی می‌کند تا اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد. در صورت عدم دسترسی به تمام اطلاعات لازم با فرد یا افرادی دیگر ارتباط برقرار می‌کند و از آنها نیز اطلاعاتی را به دست می‌آورد. هکر درنهایت سعی می‌کند تا به یک ترکیب منطقی از تمام اطلاعاتی که به دست آورده برسد.

خرید آنلاین کتاب مهندسی اجتماعی

در حقیقت تمام کلاهبرداری‌هایی که به تمایل غریزی انسان‌ها به مفید و مهربان بودن یا تسلیم شدن در برابر زور و تهدید متکی هستند و از احساسات انسان‌ها برای رسیدن به اهداف سودجویانه خودشان استفاده می ‌کنند در مجموعه حملات مهندسی اجتماعی قرار می ‌گیرند. به عبارت دیگر هر حمله فناوری اطلاعاتی که به تنهایی یا در کنار سایر آسیب‌ پذیری ‌ها مستلزم سوءاستفاده از نقاط ضعف انسانی است جزء حملات مهندسی اجتماعی طبقه ‌بندی می ‌شود. در اینجا نمی خواهیم والدین دلارا را متهم به کلاه برداری کنیم. باید توجه داشته باشید که مادر و پدر دلارا نیز همانند همه والدین؛ به دنبال بهترین امکانات برای فرزند خود هستند. هدف ما در این مطلب، بررسی شیوه های مختلف فناوری های اطلاعاتی و سواستفاده از نقاط ضعف انسانی می باشد.

مراحل مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی مراحل مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

جمع آوری اطلاعات

در جهت تحقق هدف، هکر شروع به جمع آوری اطلاعات می کنند. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • لیست پرسنل و فعالیت آنها
  • چارت سازمانی
  • موقعیت جغرافیایی
  • ساختار امنیتی

برقراری ارتباطات

 در این مرحله با انتخاب روش مناسب شروع به برقراری ارتباط و ایجاد اعتماد در قربانی می کند. فرد قربانی عموما شخصی آگاه و آشنا به امور می باشد.

عمل و اجرا

در این مرحله هکر یا استفاده از اعتماد کسب کرده در مرحله قبل ، شروع به جمع آوری اطلاعات مورد نظر و فعالیت می کند .

پایان

پس از کسب اطلاعات لازم و رسیدن به هدف هکر تمامی ردپاهای خود را پاک می کند تا قابل ردیابی نباشد.

اگر تمایل دارید که درباره مهندسی اجتماعی بیشتر بدانید، به شما کتاب مهندسی اجتماعی را پیشنهاد می کنیم.

خرید آنلاین کتاب مهندسی اجتماعی

همان طور که گفتیم، مهندسی اجتماعی یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی در دنیای امروزه است که با پیشرفت تکنولوژی بیش از پیش شاهد آن هستیم. یکی از منابع خوب برای مطالعه بیشتر در این حوزه، کتاب مهندسی اجتماعی است که به زبانی ساده  و مثال های کاربردی، درباره این موضوع بیشتر صحبت می کند. این کتاب صرفا مجموعه‌ای از داستان‌ها، حمله‌های عجیب و ایده‌های وحشیانه و بی ‌رحمانه نیست. این کتاب اولین چارچوب جهانیِ مهندسی اجتماعی را پوشش می‌دهد و شالوده‌ یک مهندسی اجتماعی خوب را تحلیل و موشکافی می‌ کند. همچنین این اثر برای کسانی که از این مهارت‌ها استفاده می ‌کنند، توصیه‌های زیادی دارد و مشاوره‌ عملی می‌دهد.

کتاب مهندسی اجتماعی با استفاده از روش نمونه دهی نگارش شده است. موضوع اصلی که پشت یک موضوع قرار دارد ارائه شده و سپس تعریف، تشریح و موشکافی درباره‌ این اصل صورت می ‌گیرد. در این بین کاربردهای این اصل هم با استفاده از مجموعه‌ای از داستان‌های واقعی یا مطالعات موردی نشان داده می‌شود. در سرتاسر این کتاب می‌توانید لینک‌های اینترنتی بسیاری درباره‌ی داستان‌ها، ابزارها و دیگر جنبه‌های موضوع مورد بحث پیدا کنید. در مهندسی اجتماعی تمرین‌های عملی هم آمده است که برای کمک به شما طراحی شده‌اند، تا هم در چارچوب مهندسی اجتماعی و هم مهارت‌هایی که ارتباط‌های روزانه‌ی شما را ارتقا می‌دهد، ماهر شوید. یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز این کتاب جایی است نشان می‌دهد چطور این افراد موقعیت‌های روزمره و معمولی را با سناریوهای مهندسی اجتماعی ترکیب می‌کنند و توطئه‌های خود را به نتیجه می‌رسانند. گذشته از این‌ها، این کتاب نکته‌ها و حقه‌های کارمندان داخلی و جنایتکاران حرفه‌ای را در مهندسی اجتماعی را هم نشان می ‌دهد. نسخه pdf  این کتاب از سایت های معتبر قابل دریافت و خریداری است.

مهندسی اجتماعی به زبان ساده

جمع بندی

مهندسي اجتماعي درواقع به معناي هنر جلب اعتماد يك شخص، با هدف تشویق وي به انجام اعمالی براي دستيابي مهاجم به داده‌ها، اطلاعات دسترسي يا دستكاري سيستم يا شبكه می باشد. این فرایند شامل چهار مرحله جمع آوری اطلاعات، برقراری ارتباطات؛ عمل و اجرا و پایان می باشد. یکی از منابع خوب برای مطالعه در حوزه مهندسی اجتماعی، کتاب مهندسی اجتماعی می باشد. با خرید آنلاین کتاب مهندسی اجتماعی از وبسایت های معتبر قابل خریداری می باشد.

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته