کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خدمات ICU در منزل

353 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 10 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در این مطلب می خواهیم در مورد این خدمات ICU در منزل و مزایای آن با شما صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع تا انتهای این مقاله را بخوانید.

خدمات آی سی یو شامل چه خدماتی است؟

برخی از بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند به دلایل مختلفی به مراقبت های ویژه آی سی یو نیاز دارند. این بیماران به دلیل بیماری و شرایط جسمی خود علاوه بر مراقبت های معمولی نیاز به پرستاری به صورت لحظه ای و شبانه روزی دارند. بعضی از این افراد باید چندین بار در طول شبانه روز فشار خون درون سرخرگ یا جمجمه آنها اندازه گیری شود یا اقداماتی از این قبیل که برای این بیماران بسیار حیاتی بوده و زندگی آنها به این امور بستگی دارد. بخش ICU به چهار بخش تقسیم می شود که شامل بخش های مراقبت های ویژه قلبی و ریوی، جراحی، به صورت سیار و کودکان است.

خدمات آی سی یو شامل چه خدماتی است؟

مراقبت های بخش آی سی یو برای چه بیمارانی لازم است؟

همانطور که گفتیم برخی از بیماران بستری شده در بیمارستان ها نیاز به خدمات ICU دارند. این بیماران عبارتند از:

  • بیمارانی که باید علائم حیاتی آنها نظیر: ضربان قلب، فشار خون و تنفس به طور منظم و در طول شبانه روز بررسی شود.
  • افرادی که برای ادامه حیات نیازمند به دستگاه های مختلف پزشکی از جمله دستگاه های مخصوص تنفسی هستند.
  • بیمارانی که به تازگی تحت عمل جراحی مهم و گسترده ای قرار گرفته اند. این بیماران جهت درمان خود به زمان بیشتری نیاز دارند. برخی از این جراحی ها عبارتند از: جراحی های قلب، مغز و سیستم تنفس.
  • افرادی که دچار آسیب های شدید و جدی شده اند و وضعیت آنها به صورت بحرانی و ویژه در آمده است.
  • کسانی که باید به دلیل عفونت های شدید به طور منظم و پیوسته تحت نظر مراقبت های پزشک متخصص باشند.
  • بیمارانی که به واسطه عمل جراحی دچار اختلال در علائم حیاتی خود شده اند. مانند: خونریزی های شدید، کاهش سطح هوشیاری، فشار خون غیرطبیعی یا مشکلات تنفسی.

مزایای خدمات ICU در منزل کدام است؟

همانطور که در بخش های قبلی گفتیم امکان خدمات ICU در منزل برای بیماران وجود دارد. به عبارت دیگر این خدمات ویژه برای بیمار شما در منزل ارائه می شود. ارائه این خدمات در منزل دارای مزیت های مختلفی است که عبارتند از:

آرامش بیشتر بیمار در محیط منزل

محیط بیمارستان ممکن است در طولانی مدت اثر نامطلوبی روی بیمار داشته باشد. او با مشاهده بیماران دیگر و ناراحتی های آنان دچار مشکلات روحی می شود و همینطور دوری بیمار از اعضای خانواده نیز بر این ناراحتی های روحی می افزاید. حضور بیماران در کنار اعضای خانواده و محیط دلنشین منزل موجب راحتی و آرامش آنان می شود.  

کاهش بسیار هزینه ها

بیمارانی که در بیمارستان در بخش آی سی یو بستری هستند باید هزینه های بسیاری را بابت این خدمات پرداخت کنند اما اگر این خدمات در منزل ارائه شود، هزینه ها به طور کاملا محسوسی کاهش می یابد. خدمات پرستاری و مراقبت های پزشکی در منزل بسیار مقرون به صرفه به شمار می رود.

سرعت بهبودی بیمار

بیمارانی که باید در بخش خدمات ویژه بیمارستان بستری شوند، احتمال ابتلا به عفونت های بیمارستانی در آنها وجود دارد. اگر بیماران امکان دریافت خدمات آی سی یو در منزل را داشته باشند، خطر ابتلای آنها به این عفونت ها به طور جدی کاهش می یابد.   

بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند

معمولا به صورت یکسان از خدمات پرستاری و خدمات دیگر بهره مند می شوند. ولی بیمارانی که امکان خدمات پرستار آی سی یو در منزل را دارند، سفارشی سازی و شخصی سازی خدمات امکان پذیر است. پرستاری در منزل در بسیاری از مواقع موجب بهبودی سریع بیماران می شود.

امکان رسیدگی به وظایف شخصی بیمار

پرستاران در منزل امکان کمک به بیماران ناتوان در انجام امور شخصی مانند حمام کردن را دارند.

ارائه خدمات پزشکی دیگر در منزل

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم اگر تصمیم به بستری بیمار در منزل گرفتید تا از خدمات ICU  در منزل برخوردار شود، در مورد شرایط بیمار سوال کنید. درباره ویزیت پزشک در خانه، ماساژ درمانی و کاردرمانی در منزل، انجام تزریقات در خانه و حتی انجام فیزیوتراپی در منزل اطلاعات لازم را به دست آورید. بیماران با توجه به نیازهای پزشکی مخصوص به خود می توانند از این خدمات در منزل استفاده کنند.اگر نیاز به پرستار بیمار دارید می توانید از طریق موسسه خدمات پرستاری بسته به نوع نیاز خود پرستار همراه در بیمارستان یا پرستار بیمار در منزل را درخواست کنید ، برخی از این دفتر خدمات پرستاری در منزل دارای وب سایت می باشند و شما می توانید پرستار کودک در منزل ، پرستار سالمند در منزل ، و انواع خدمات پرستاري را در این وب سایت ها جستجو کنید و درخواست پرستار را به راحتی ثبت کنید.

خدمات ICU در منزل

جمع بندی

ارائه خدمات ICU در منزل یکی از امکانات بسیار مناسب است. شما با وجود این امکان می توانید علاوه بر دریافت خدمات ویژه از مزایای محیط گرم و آرامش بخش خانه نیز بهره مند شوید. با بستری بیمار در منزل از ابتلا به عفونت های بیمارستانی جلوگیری می شود، هزینه ها کاهش می یابد، به دلیل بودن بیمار در کنار اعضای خانواده بیماری سریع تر درمان می شود و نیازهای شخصی بیمار با وجود پرستار در منزل برطرف می شود.   

  

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب