کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خدمات پرستاری در منزل

351 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 20 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به این معنی که اگر به دنبال فردی برای نگهداری از کودک یا سالمند هستید؛ باید از نظر مسائل اخلاقی، سن، جنسیت، سابقه کار، رفتار و همچنین مدارک تحصیلی مرتبط و بسیاری موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرد. در حالت کلی پرستاری در منزل برای به سه شکل صورت خواهد گرفت؛ افراد سالمند،کودکان و یا نوزاد، مراقبت از بیمار که هر کدام نیازمند داشتن یک سری اطلاعات و تجربیات هستند. در ادامه درباره این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد.

آشنایی با خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل بسیار متنوع است در ادامه قصد داریم به بررسی هر یک از آن ها بپردازیم با ما همراه باشید.

پرستار کودک

تربیت هر کودک برعهده والدین آن می‌باشد؛ چراکه هر خانواده فرهنگ، مفاهیم اخلاقی و قوانین مربوط به خود را داراست. بنابراین یک پرستار کودک نباید این مورد را فراموش کند؛ اما نیاز است تا یک سری ویژگی ها را دارا باشد.

  • ایجاد محیط صمیمی

یکی از مهارت هایی که پرستار به آن نیاز دارد ایجاد محیطی دوست داشتنی برای کودک است تا احساس امنیت را در آن بالا برده و ارتباط خوبی با آن برقرار کند.

  • مهارت سرگرم کردن

کارهای خلاقانه پرستار کودک، توانایی های هوشی و خلاقیت کودک را افزایش می‌دهد. پرستار باید برای تمام زمان هایی که با کودک سر و کار دارد، برنامه ریزی کرده و نسبت به افزایش خلاقیت کودک کوشا باشد.

  • مراقبت و ایمنی

فرقی نمی کند کودک در چه سنی باشد، مراقبت از آن در مقابل خطرات احتمالی همواره از وظایف اصلی پرستار کودک به شمار می‌آید. ممکن است کودک نوپا بوده و در سنی که نسبت به همه چیز کنجکاو باشد؛ بنابراین نیاز به نظارت مداوم دارد تا امنیتش به خطر نیفتد.

پرستار سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند شامل حمام کردن، لباس پوشیدن و ایجاد حس امنیت و آرامش برای سالمند است. علاوه بر این ها پرستار سالمند نیز باید یک سری مشخصه ها را داشته باشد.

  • مهربان بودن

از اصلی ترین نیازهای یک سالمند رفتاری توام به مهربانی با او می‌باشد. یک پرستار خوب بایستی ترس، گیجی، اضطراب و یا نارحتی سالمند را تحت مراقبت خود قرار داده و با مهربانی با او برخورد کند. در واقع درک صحیح احساسات سالمند به پرستار کمک خواهد کرد که چگونه سالمند را آرام و درک کند.

  • صبور بودن

معمولا سالمندان توانایی و استقلال کافی را در انجام کارهای شخصی خود نخواهند داشت و همین مورد دلیل برای بی حوصلگی و بد اخلاق شدن آنها می‌گردد.  صبوری پرستار سالمند نیز صرف نظر از شرایط سالمند، از ویژگی های حیاتی برای پرستار سالمند است. یک مراقبت همواره باید آرامش خود را حفظ کرده و با بد خلقی سالمند کنار آید.

  • مسئولیت پذیری

نگهداری سالمندان همواره با سختی روبرو است، در زمان مراقبت ممکن است تا با مسائل بهداشتی به صورت مکرر روبرو شود. داشتن حس مسئولیت پذیری سبب خواهد شد تا پرستار از انجام دادن هیچ گاری در جهت مراقبت از سالمند کوتاهی نکند.

پرستار کودک

پرستاری بیمار

فردی است که در زمینه پرستاری تخصص کافی را داشته و با بیماری فرد نیز کاملا آشنایی داشته باشد. مراقبت از بیمار در منزل امر بسیار پیچیده و نیازمند دانش تخصصی است. بسیاری از بیماران با دستور پزشک در صورتی که شرایط و تجهیزات لازم در منزل فراهم باشد می‌توانند از بیمارستان ترخیص شده و در منزل شخصی خود تحت مراقبت و پرستاری قرار بگیرند. پرستار بیمار باید به صورت مداوم وضعیت جسمی بیمار را تحت کنترل قرار دهد و کمک کند تا هر چه سریعتر سلامتی خود را بدست آورد. پرستار بیمار نیز باید دارای برخی مشخصه ها باشد.

  • پرستار باید دارای قدرت ارتباطی قوی باشد تا بتواند در روند کمک و نگهداری از آن به راحتی کار خود را انجام دهد. چراکه برخی از بیماران به دلیل مشکلات روحی از درمان دوری کرده و نیاز است تا به خوبی با آنه ارتباط برقرار گردد.
  • توانایی ارزیابی و تنظیم تجهیزات پزشکی را داشته باشد. در حالت کلی به لحاظ علمی و عملی دانش و تجربه کافی را داشته باشد.
  • دارای قدرت تصمیم گیری سریع و اعتماد به نفس بالا باشد.

پرستاری بیمار

خدمات پرستاری در منزل تهران  

امروزه با توجه به مشکلات و مسائلی که برای افراد بوجود می‌آید، نیاز به پرستار در منزل روز به روز در حال افزایش است. اما یکی از اصلی ترین دغدغه خانواده ها پیدا کردن مراکز معتبر است تا بتوانند خدمات مناسب با نیازشان را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که نسبت به مراکزی که این خدمات را ارائه می‌دهند، تحقیقات لازم را در زمینه سابقه کاری، اعتبار، ضمانت و وجدان کاری و غیره را در نظر بگیرید. معمولا موسسات زیادی در تهران هستند که خدمات پرستاری در منزل را ارائه می‌دهند. به دلیل اینکه پرستار بیشترین زمان را با ععزیزان شما در منزل می‌گذراند؛ به دنبال موسساتی بروید که از مجوزهای لازم در این زمینه برخوردار بوده و به نوعی شناخته شده هستند.

جمع بندی

خدمات پرستاری در منزل یکی از نیازهایی است که امروزه افرادی زیادی نسبت به آن احتیاج پیدا کرده‌اند. بنابراین لازم است تا نکاتی را درباره  خدمات پرستاری در منزل دانسته و سپس اقدام به پیدا کردن پرستار مناسب برای عزیزان خود باشید.اگر نیاز به پرستار دارید می توانید از طریق شرکت خدمات پرستاری بسته به نوع نیاز خود پرستار همراه در بیمارستان یا پرستار بیمار در منزل را درخواست کنید ، برخی از این مرکز خدمات پرستاری دارای وب سایت می باشند و شما می توانید پرستار بچه ، پرستار سالمند در منزل ، و انواع خدمات پرستاري را در این وب سایت ها جستجو کنید و درخواست پرستار را به راحتی ثبت کنید و از تعرفه پرستاری در منزل با خبر شوید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب