کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

خانه هوشمند بهترین انتخاب برای افراد کم توان

423 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 16 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

خانه های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که صاحب خانه بتواند از طریق گوشی موبایلش وسایل را کنترل کند. خانه هوشمند از طریق اینترنت کنترل می شود و شما می توانید روشنایی، سیستم صوتی و تصویری، دسترسی به خانه، درجه حرارت و سایر دستگاه های هوشمند را کنترل کنید. این خانه های برای راحتی بیشتر انسان طراحی شده اند و برای افراد کم توان و ناتوان می تواند بهترین گزینه باشد. در این متن در مورد این وسایل بیشتر توضیح خواهیم داد.اگر قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای سیستم هوشمند سازی منزل مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات خانه هوشمند با خبر شوید همچنین بدانید هزینه ی هوشمند سازی خانه چه مقدار می شود.
 

خانه هوشمند بهترین انتخاب برای افراد کم توان

چرا استفاده از وسایل هوشمند برای سالمندان و افراد کم توان لازم است؟

خانه های هوشمند در تمام جهان در حال افزایش اند. افراد از این که خانه ای داشته باشند که تمام اجزای آن گوش به فرمان باشند لذت می برند. جدا از این مساله افراد کم توان بسیار به این خدمات نیازمندند. خانه های هوشمند وسیله ای برای کم به افراد سالمند و کم توان است. این افراد می توانند دارای معلولیت فیزیکی، ناتوانی یادگیری و اختلالات شناختی باشند. خانه هوشمند می تواند نحوه زندگی آن ها را تغییر داده و وضعیت سلامتشان را تحت کنترل قرار دهد.
افراد کم توان برای رفع نیازهای روزانه خود اغلب با مشکل مواجه اند. پیدا کردن افرادی برای نگهداری و مراقبت از این گونه افراد اغلب هزینه سنگینی دارد. با هوشمند سازی خانه دیگر نیازی به پرستار نیست. این هوشمندی حتی در حوزه های بهداشتی نیز کارآمد است. جدا از این، سنسورهایی برای اعلام هشدار بر روی یخچال، گاز و وسایلی از این قبیل نصب می شود که اطلاعات را به گوشی موبایل ارسال می کند.

ویژگی خانه های هوشمند

این خانه ها قابلیت های بسیاری دارند و تنظیمات متفاوتی دارند. کنترل روشنایی خانه کمک می کند تا در مصرف برق صرفه جویی شود. کنترل سیستم گاز و آب نیز می تواند هوشمند باشد. بعضی از این سیستم ها به صورت هوشمند آتش نشانی را مطلع می کنند. وسایل هوشمند محدود به این موارد نشده و شامل موارد متعددی می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

چه وسایلی در خانه می توانند هوشمند باشند؟

خانه های هوشمند به قدری پیشرفته اند که از لامپ گرفته تا تمام وسایل الکتریکی می توانند هوشمند باشند.

لامپ های هوشمند

لامپ هوشمند از دور قابل کنترل است و می توانید با کمک برنامه ای که در گوشیتان نصب می شود آن ها را روشن یا خاموش کنید. اگر از خانه خارج شده اید و فراموش کرده اید که لامپی را خاموش کنید، برای جلو گیری از هدر رفت انرژی می توانید آن را خاموش کنید. شما می توانید چراغ را طوری تنظیم کنید که اگر شخص خاصی به شما پیام داد، رنگ نور چراغ تغییر کند. تنظیم مقدار نور با لامپ های هوشمند نیز امکان پذیر است. شما می توانید برای سالن یا راهروها نورهای متفاوتی را در نظر بگیرید.

ترموستات هوشمند

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی با این نوع ترموستات انرژی بهینه تری مصرف می کنند. شما می توانید سیستم را طوری تنظیم کنید که در زمان های خاصی شروع به فعالیت کند و یا از راه دور آن ها را روشن یا خاموش کنید.

سوئیچ درب خانه های هوشمند

سوئیچ های هوشمند معمولا برای درب حمام، درب اصلی، اتاق کودک و آشپزخانه استفاده می شود. این سوئیچ ها نیز به وای فای متصل اند و از راه دور با کمک لپ تاپ یا گوشی موبایل کنترل می شوند.

سیستم صوتی هوشمند

سیستم های صوتی هوشمند را می توان در همه جای خانه نصب کرد. آن ها این قابلیت را دارند که موسیقی دلخواه شما را همه جا حتی در حمام یا پشت بام نیز پخش کنند. قابلیت کنترل از راه دور برای سیستم های صوتی نیز منظور گشته است.
 

سیستم صوتی هوشمند

تشخیص رطوبت و نشتی با کمک سیستم هوشمند

سنسورهای نشت آب به شما کمک می کنند تا متوجه رطوبت و نشت لوله ها یا سقف بشوید. این سنسور را می توانید بر روی وسایلی مانند ماشین ظرف شویی، ماشین لباسشویی، سینک روشویی در سرویس بهداشتی، حمام و آبگرم کن نصب کنید.

تشخیص دود و آتش سوزی در خانه های هوشمند

سنسورهای جدید می توانند آتش، دود و حتی آلودگی هوا را تشخیص دهند. خانه هوشمند شما می تواند هوایی تصفیه شده در خانه برایتان فراهم کند.

سنسورهای حرکتی در خانه های هوشمند

این سنسورها نصبت به هرگونه حرکتی در خانه حساس اند. اگر درب و پنجره شما باز شود، از طریق آلارم گوشیتان متوجه آن خواهید شد. اگر این سنسورها قطع شوند با هم شما متوجه قطع شدن آن ها می شوید. توانایی ضبط ویدئو یکی دیگر از ویژگی های سنسورهای حرکتی محسوب می شود.
 

سنسورهای حرکتی در خانه های هوشمند

جمع بندی
خانه های هوشمند طوری طراحی می شوند که نه تنها افراد سالم می توانند از زندگی راحت تر و امن تری را تجربه کنند، بلکه سالمندان و افراد کم توان نیز با کمک این سیستم زندگی بهتری خواهند داشت. اگر استخدام پرستار برای شما دشوار است و نیاز به صرف هزینه های سنگین دارد، می توانید با هوشمند سازی خانه از سلامت و ایمنی این افراد اطمینان حاصل کنید. سیستم های هوشمند نه تنها مسائل بهداشتی بلکه مسائل امنیتی نظیر هشدار گاز، درب و پنجره های باز و نشتی آب را اطلاع می دهند. اگر برای اتاقتان نور خاصی مدنظر دارید، می توانید میزان نور و یا حتی رنگ نور و زمان خاموش و روشن شدنش را کنترل کنید. دیگر هیچ در یا پنجره ای بدون اطلاع شما باز و بسته نخواهد شد و سرقت از این خانه ها تقریبا غیر ممکن است.اگر قصد هوشمند سازی روشنایی منزل یا به صورت کامل را دارید می توانید از شرکت های معتبر این حوزه برای هوشمند سازی خانه های قدیمی مشاوره دریافت کنید و از تجهیزات هوشمند سازی خانه با خبر شوید همچنین بدانید هزینه هوشمند سازی منزل چه مقدار می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب