کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

حمام رفتن بعد از بوتاکس

287 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 28 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با توجه به تغییر استانداردهای زیبایی و گسترش نقش تکنولوژی در انواع مختلفی از جراحی های زیبایی، بوتاکس به عنوان یک گزینه اقتصادی و البته سریع مورد توجه افراد بسیاری به خصوص بانوان قرار گرفت. بوتاکس نواحی مختلف بدن به عنوان عملی زیبایی با کم ترین میزان عوارض بسیار محبوب می باشد ولی حتی بوتاکس نیز نیازمند مراقبت هایی می باشد که رعایت شرایط برای حمام رفتن بعد از بوتاکس تنها یکی از این موارد می باشد. تا زمانی که فرآیند جذب و ثابت شدن بوتاکس در ناحیه تزریق شده به صورت جدی جای نگرفته باشد، باید مورد مرااقبت باشد به خصوص در ارتباط با تغییرات دمایی و میزان فشار آب. بنابراین باید در حمام رفتن بعد از بوتاکس مورد توجه قرار دهید که دمایی که با آن دوش می گیرید و حمام می کنید به اندازه ای بالا نباشد تا موجب آسیب در بافت شود.

بهترین زمان استحمام بعد از بوتاکس به چه صورتی تعیین می شود؟

حمام رفتن بعد از بوتاکس به چه صورتی باید انجام شود؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که بعد از تزریق بوتاکس برای متقاضیان پیش می آید این است که آیا می توان پس از بوتاکس دوش گرفت و حمام کرد؟ پاسخ کوتاه به این سوال این است که بله می توان دوش گرفت و حمام کرد ، اما آنچه در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است این است که تنظیم دمای اب و حرارت داخل حمام به خوبی انجام شود. اگر امکان تنظیم این موارد را ندارید به شما پیشنهاد می کنیم تا مدتی دور حمام و دوش گرفتن را خط بکشید! با افزایش دما و حرارت محیطی میزان و سرعت گردش خون در بدن افزایش می یابد و به همین دلیل بوتاکس از ناحیه ای که به آن تزریق شده است حرکت می کند و یا اینکه در مدتی کوتاه تر از انتظار جذب بافت های آن ناحیه می شود و نمی توان تاثیری که می خواستیم را از ان دریافت کنیم.

مراقبت هایی که بعد از بوتاکس باید انجام دهید

بهترین زمان استحمام بعد از بوتاکس به چه صورتی تعیین می شود؟

تعیین بهترین زمان استحمام بعد از بوتاکس به عوامل مختلفی از شرایط محیطی ، ویژگی های ژنتیکی و حتی برند مورد استفاده ی بوتاکس ارتباط دارد. در ادامه لیستی از مواردی را برای شما آماده کرده ایم که به شما برای تعیین بهترین زمان استحمام بعد از بوتاکس کمک میکند :

 • وجود احساس خارش در ناحیه ی بوتاکس یک نشانه ی بسیار عالی است که به شما می گوید تا زمان رفع حساسیت پوستی و تطبیق بدن بهتر است دوش گرفتن را فراموش کنید.
 • مدت زمان ثابت شدن بوتاکس یکی از مواردی است که ارتباط مستقیمی با برند مورد استفاده ی آن دارد و شما پس از ثابت شدن باید اقدام به حمام نمایید.
 • معمولا توصیه می شود افرادی که دارای فشار خون هستند از تزریق بوتاکس به نواحی مختلف بدن خودداری کنند ولی در صورت تزریق لازم است به مدت 72 ساعت از حمام کردن پرهیز نمایید.

حمام رفتن بعد از بوتاکس

آشنایی مختصر با قواعدی برای شستن صورت بعد از بوتاکس

برای شستن صورت بعد از بوتاکس لازم است نکاتی را رعایت کنید و نمی توانید مثل شرایط عادی به شست و شوی صورت خود بپردازید. در ادامه نکاتی برای شما آماده کرده ایم که به شما برای برای شستن صورت بعد از بوتاکس و به صورت ایمن کمک می کند

 • لازم است در هنگام شستن صورت به ناحیه ی بوتاکس شده فشاری وارد نشود.
 • اگر در صورتتان و در ناحیه ی تزریق بوتاکس نشانه هایی از تورم ، قرمزی پوست و خارش داشتید ، از شست و شوی صورت خودداری نمایید.
 • اگر در حین شست وشوی صورت متوجه بروز خارش در ناحیه ی مورد نظر شدید ، شست و شو را متوقف و صورت خود را به آرامی خشک کنید.
 • برای به حداقل رساندن عوارض بعد از تزریق بوتاکس ، از شست وش وی ناحیه با آب سرد خود داری نمایید و از آب ولرم استفاده نمایید.

مراقبت هایی که بعد از بوتاکس باید انجام دهید

اگر قصد انجام بوتاکس را دارید ، لازم است تا مراقبت هایی که بعد از بوتاکس را نیز انجام دهید که تعدادی از مهمترین این موارد را در لیست زیر برای شما آماده کرده ایم:

 • تا گذشت 4 ساعت بعد از انجام تزریق باید از خم کردن صورت خودداری نمایید و از ماساژ دادن اجزای مختلف صورت به شدت پرهیز نمایید.
 • تا گذشت 4 ساعت از زمان تزریق بوتاکس از خوابیدن به صورت دراز کش خودداری نمایید.
 • از هر گونه تماس با آب برای 12 ساعت خودداری نمایید.
 • در صورت لزوم استفاده از کرم های موضعی لازم است با حرکات چرخشی و مالشی ملایم اقدام ب ماساژ صورت خود نمایید.
 • تا دو هفته پس از تزریق بوتاکس لازم است تا از انجام خدماتی مانند لیزر ، میکرو درم ، اصلاح و ... خودداری نمایید.
 • از دمای بالا و گرما دوری کنید.

جمع بندی

بوتاکس نواحی مختلف بدن به عنوان عملی زیبایی با کم ترین میزان عوارض بسیار محبوب می باشد ولی حتی بوتاکس نیز نیازمند مراقبت هایی می باشد که رعایت شرایط برای حمام رفتن بعد از بوتاکس تنها یکی از این موارد می باشد. تا زمانی که فرآیند جذب و ثابت شدن بوتاکس در ناحیه ی تزریق شده به صورت جدی جای نگرفته باشد، باید مورد مرااقبت باشد به خصوص در ارتباط با تغییرات دمایی و میزان فشار آب. در این مقاله نکات سودمندی در ارتباط با شیوه درست حمام و دوش گرفتن پس از تزریق بوتاکس و همچنین نحوه درست شست و شوی صورت بیان شد تا سلامت شما تضمین می شود.برای استفاده از خدمات زیبایی می توانید از طریق كلينيك زيبايي انواع خدمات پوست و زیبایی مانند: مزوتراپی ، تزریق ژل لب ، تزریق بوتاکس ، لیز مو ، کاشت مو ، جوانسازی پوست ، افتادگی پلک و ...را دریافت کنید . و به صورت اینترنتی نوبت کلینیک جراحی زیبایی مد نظر خود را رزرو نمایید.

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب