کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

جنگل راش

258 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 25 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


این جنگل که در وسعتی چند هکتاری واقع شده، در زبان محلی به «مرسی سی» معروف است. مرسی سی به جهت اینکه یک جاذبه گردشگری محسوب می شود، طرفداران زیادی دارد. ما هم به همین جهت می خواهیم درباره جنگل مذکور و موضوعات پیرامون آن نظیر: چگونگی دسترسی به آن و همینطور تفریحات و نحوه اقامت در آن صحبت کنیم. پس اگر قصد سفر به منطقه شمال کشور دارید و می خواهید به شهرستان ساری بروید، بازدید از این منطقه بکر و زیبا را از دست ندهید.

جنگل راش سنگده چه طبیعتی دارد؟


اگر به فصل پاییز و طبیعت رنگارنگ آن علاقه دارید، به جنگل راش بروید. پاییزی زیبا و خیال انگیز با درختانی که ارتفاعی در حدود 40 متر دارند، فرش قرمز برای شما پهن کرده اند. برگ های سرخ و زرد درختان راش که که در سراسر جنگل پراکنده شده اند، فستیوال رنگ ها را برای شما برگزار کرده اند. سکوت عمیق جنگل در مه فرو رفته، موقعیتی رازآلود و رویایی برای گرشگران فراهم می کند که گویا شکستن این سکوت غیرممکن است. 
 
راهپیمایی در این طبیعت جذاب و تنفس هوای لطیف و پاکیزه آن پاییزی خاطره انگیز را برای شما به وجود می آورد. مسیر دسترسی به جنگل پهناور راش را در بخش بعدی می آوریم.

جنگل راش

چگونه به جنگل راش سنگده برویم؟


اگر قصد سفر از تهران به سنگده را داشته باشید باید به مدت سه ساعت و نیم رانندگی کنید. این روستای کوچک در منطقه دودانگه شهرستان ساری قرار دارد. جنگل بزرگ راش در حدود 100 کیلومتر با ساری فاصله دارد و جهت رسیدن به این منطقه باید به محور فیروزکوه بروید و سپس در مسیر ورسک، ارفع ده و شورمست مسیر خود را به سمت روستای زیبای سنگده ادامه دهید. در بین مسیر از لمرز و فلورد و همینطور وزملا و درزیکلا عبور می کنید و در صورت ادامه مسیر به سنگده می رسید. 
 
البته نیازی نیست که زیبایی را صرفا در روستای سنگده و جنگل راش ببینید؛ بلکه تمام مسیر کوهستانی این روستا سرسبز و باطراوت است. شما در بخش پیاده رو تا جنگل، با یک جاده خاکی رو به رو هستید. در صورتی که تمایل به پیاده روی نداشته باشید می توانید جهت رسیدن به مقصد از اتومبیل های محلی استفاده کنید. در طول این مسیر خاکی هم درختان راش بلند و زیبا در اطراف شما هستند و برگ های رنگارنگ آنها روی زمین همانند فرشی هزار رنگ و نقش شما را در این راه همراهی می کند. 

تفریحات مربوط به جنگل سنگده


در جنگل های سرسبز و با طراوت تفریحات گوناگونی وجود دارد که مخصوص این جنگل ها است. پیاده روی و جنگل نوردی در میان درختان تنومند بسیار دوست داشتنی است. در این جنگل زیبا شما می توانید به دوچرخه سواری گروهی و انفرادی بپردازید. عکاسی در مکان های سرسبز یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که در جنگل درختان راش می توانید انجام دهید و آن را به خاطره تبدیل کنید. پیک نیک و نشستن در کنار دوستان به خصوص در کنار رودخانه وسط جنگل یکی از لذت بخش ترین امور در این منطقه محسوب می شود.
رفتن در کنار آبشار اوبن که در میان جنگل راش قرار دارد و شنیدن صدای ریزش آن، آرامش بخش و رویایی است. عکس شما در این جنگل می تواند تبدیل به یک کارت پستال شود. 

جنگل سنگده

  

آیا می توان در جنگل راش سنگده اقامت کرد؟


امکاناتی که در محدوده این جنگل وجود دارد شامل موارد خاصی نمی شود بنابراین شما باید کلیه مایحتاج خود را مانند انواع مواد غذایی، آب آشامیدنی و چادر همراه داشته باشید. اما اگر بخواهید در اطراف جنگل راش اقامت کنید، اقامتگاه های مختلف بومگردی و خانه های روستایی مزرعه دامون و کمربن برای پذیرایی از گردشگران آماده هستند. 
افرادی که می خواهند از گزینه کمپینگ برای اقامت استفاده کنند باید افرادی باتجربه و طبیعت گرد باشند و همه امکانات از قبیل جعبه کمک های اولیه، کیسه خواب، مواد غذایی خشک، آب آشامیدنی و وسایل ضروری دیگر را به همراه داشته باشند. بهترین زمان برای رفتن به جنگل سنگده از اواخر فروردین تا اوایل دی ماه است. در این زمان شرایط اقلیمی و جوی مناسب تر از ایام دیگر سال است. مخصوصا این منطقه در فصل پاییز بسیار زیبا و دلپذیر می شود. 
 
در دو فصل بهار و تابستان در این جنگل با پوشش سرسبز و باطراوت رو به رو می شوید که بسیار جذاب و روح نواز است.

جمع بندی
جنگل راش سنگده یکی از جاذبه های طبیعی کشور در خطه شمال است. هر ساله گردشگران و  طبیعت گردهای فراوانی به این منطقه می روند و از آن بازدید می کنند. اقامت در این منطقه در خانه های روستایی و اقامتگاه های بوم گردی امکان پذیر است. البته افراد باتجربه و آگاه به اقلیم های مختلف می توانند در این جنگل زیبا در چادر و با تجهیزات لازم اقامت کنند.  
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب