Loading List Items...

جراحی لثه

62 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 22 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بیماری لثه یکی از بیماری های دهان و دندان است که اگر به حدی برسد که با جرمگیری یا کورتاژ قابل درمان نباشد، نیاز به جراحی لثه احساس می شود. این جراحی که در طی آن بافت بیمار غیر قابل درمان لثه می بایست به دو روش جراحی برداشته شود. معمولا این امر با استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن انجام می شود. این که مشخص شود لثه فرد به این مرحله رسیده است توسط دندانپزشک متخصص صورت می گیرد. دندانپزشک با وسیله ای که پروب پریودنتال خوانده می شود، عمق شیار لثه یا پاکت لثه را در کل دهان اندازه می گیرد. اگر اندازه عمق پاکت لثه به سه میلی متر رسیده باشد، نشان می دهد لثه بیمار است. در ادامه به بررسی بیشتر جراحی لثه و هزینه های آن می پردازیم.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

هزینه لیفت لثه

 هر کدام از کلینیک ها با توجه به متخصص های خود و شرایط کلینیک محاسبه قیمت متفاوتی را نسبت به کلینیک های دیگر دارند.  هزینه لیفت لثه با توجه به شرایط لثه ایی در هر فرد متفاوت است و برای بعضی عمیق تر و برای بعضی فاصله کمتری دارد که این موضوع نیز در محاسبه اثر می گذارد.

درمان عفونت لثه

چنانچه عفونت لثه در شما تشخيص داده شود، از چند روش گوناگون مي‌توان براي درمان آن استفاده نمود که با توجه به ‌شدت عفونت لثه شما روش نهایی انتخاب می گردد. بعضی از روش ‌هاي متداول که جهت درمان عفونت لثه استفاده می شود، عبارتند از:

  • درمان با آنتی‌ بیوتیک
  • جرم‌گیری دندان‌ ها

عمل جراحي لثه

در صورتی که هیچ یک از روش‌ هاي درماني غير جراحي براي درمان عفونت لثه شما جوابگو نباشد، ممکن است دندانپزشک انجام عمل جراحي را به شما پیشنهاد دهد. براي درمان عفونت لثه چند نوع عمل جراحي مانند ژنژيوکتومي، جراحي فلپ و حتي کشيدن دندان، وجود دارد.

عفونت لثه

عفونت زمانی رخ می دهد که جرم ‌ها يا باکتري‌ ها به يک موقعیت آسیب‌پذیر در بدن وارد گردند و در آنجا تکثير نموده و درنتیجه آن، يک بيماري ایجاد می شود. در مورد دهان شما اين اتفاق زمانی رخ می دهد که باکتري‌ هاي زیان آور در فضاي بين لثه ‌ها و دندان‌ هاي شما (که اسکولوس ناميده مي ‌شود) تجمع و تکثير مي‌ کنند. اگر اين باکتري‌ ها پاک نشوند، به مرور زمان موجب تخريب بافت ‌ها و شکل گیری پاکت‌ هاي پريودنتال و ايجاد عفونت خواهند شد.

هزینه لیفت لثه

 التهاب لثه

التهاب بافت ‌های محافظِ دور دندان‌ها، التهاب لثه (gingivitis) گفته می شود که معمولا به دلیل رعایت نکردن بهداشت دندان‌ ها اتفاق می افتد. شدت التهاب لثه در موارد گوناگون متفاوت است. اگر علائمی مثل قرمزی و تورم لثه دارید و لثه‌ هایتان در زمان استفاده از مسواک یا نخ ‌دندان به آسانی خونریزی می‌ کنند، ممکن است التهاب لثه داشته باشید. التهاب لثه هنگامی شروع می شود که مواد غذایی باقی ‌مانده در دهان، با بزاق و پلاک‌ های باکتریایی که به سطح دندان می ‌چسبند، ترکیب گردد.

 

 درمان التهاب لثه

درمان التهاب لثه یعنی شناسایی و حذف عواملی که موجب ابتلای فرد به این بیماری می شود. اکثر عوامل می ‌توانند با انجام کارهای مربوط به بهداشت دهان و دندان به طور مرتب و کامل و همچنین پاکسازی حرفه‌ای دندان‌ ها از بین بروند. چنانچه عوامل خطر آشکاری مانند سیگار یا دیابت کنترل ‌نشده باعث التهاب لثه شده‌اند، می بایست کنترل شوند و از بین بروند تا التهاب لثه نیز رفع گردد. پس از آنکه جرم دندان توسط دندانپزشک یا متخصص بهداشت پاک شد، بیمار می‌تواند با مسواک و نخ‌ دندان پس از هر وعده‌ غذایی و همچنین استفاده‌ روزانه از دهان‌شویه، التهاب لثه را درمان کند.

بیمار می ‌تواند تحت نظارت دندانپزشک از کاربامیدپراکساید ۱۰ درصدی (carbamide peroxide)  همراه با قالب‌ های مخصوص دندان که بر کنترل پلاک و بهداشت لثه‌ ها اثر مثبتی دارد، استفاده نماید. این ماده برای بیمارانی که روش‌ های بهداشتی رایج مانند مسواک‌ زدن و کشیدن نخ‌ دندان در آنها جوابگو نیستند، بسیار سودمند است.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : دندان مصنوعی ، لمینت دندان ، جراحی لثه ، ارتودنسی ، سیم کشی دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

 عفونت بعد از جراحی لثه

عفونت پس از جراحی لثه در نتیجه تجمیع باکتری های موجود در جرم تکثیر شده و روند پیشرفت آن ها در زیر خط لثه و شیار لثه است. هنگامی که این عفونت پیشروی کند، سایر روش های درمانی خانگی پاسخگوی درمان عفونت نیستند و می بایست به دندانپزشک مراجعه کنید.

جراحی لثه برای روکش

جراحی افزایش طول تاج دندان از جمله درمان هایی می باشد که به وسیله متخصص لثه صورت می گیرد و یکی از فرایند های جراحی متداول است که توسط متخصص انجام می شود که طی این جراحی مقداری از لثه یا استخوان و یا هر دو برداشته می شود تا فضای روکش بهتر در دسترس باشد.

عمل جراحي لثه

درمان درد لثه

برای درمان درد لثه باید دلیل اصلی ایجاد آن را شناسایی نمود. برای مثال، دندانپزشک ممکن است در مورد کسانی که مبتلا به بیماری لثه و یا التهاب آن هستند، پیشنهاد دهد که برای از بین بردن پلاک ها و تارتار از شستشو و تمیز کردن حرفه ای دندان ها بهره بگیرند. مبتلایان همچنین ممکن است برای از بین بردن باکتری های زائد و زیان آور دهان از دهانشویه ضد باکتریایی مثل کلرهگزیدین استفاده نمایند.

جمع بندی

یکی از بیماری های دهان و دندان، بیماری لثه است که در صورتی که با روش های دیگر درمان نشود، پزشک جراحی لثه را به بیمار توصیه می کند. هزینه لیفت لثه به عوامل مختلفی چون کلینیک و متخصص مخصوص این امر و شرایط لثه در هر فرد متفاوت است. عفونت لثه با استفاده از روش هایی چون آنتی‌ بیوتیک، جرم ‌گیری دندان‌ ها و عمل جراحي درمان می شود که با تشخیص دانپزشک انجام می شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته