کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

جراحی فک صورت

310 بازدید
درج شده در روز شنبه, 22 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

جراحی فک پایین عقب رفته

عقب بودن فک پایین از جمله مشکلات شایع است که تعداد آن نیز کم نیست. معمولا افرادی که به پزشک مراجعه می‌کنند، این مشکل را بیشتر به دلیل جلو بودن فک بالا عنوان کرده و علت آن نیز اين است كه در ديد افراد بيشتر برجستگى جلب توجه مى‌كند تا عقب ماندگى فک پایین، در صورتی که چنین نیست. اگر در سنین پایین برای درمان مراجعه شود با ارتودنسی و دستگاه فانکشنال ارتودنسی رفع خواهد شد، در غیر این صورت به جراحی فک صورت نیاز است.

جراحی عقب بودن فک پایین باعث می‌شود تا فک پایین جلو آمده و زاویه‌دار شود. از طرفی این زاویه‌دار شدن سبب خواهد شد تا غب غب زیر گلو نیز بهبود یافته و کاملا رفع شود. معمولا این جراحی به خصوص در آقایان تاثیر زیادی در زیبایی آنها خواهد داشت. در مواردى جراحى عقب بودن فك پايين در فردى كه دچار آپنه تنفسى باشد به منظور بهبود وضعيت تنفسى وى انجام می‌گیرد كه در اين حالت معمولا عمل انجام شده بيشتر از آن كه زمينه زيبايى داشته باشد، جنبه درمانى دارد. در خصوص درد جراحی فک صورت نیز باید گفت همانند جراحی دندان عقل فک پایین بوده و جزء جراحی های ساده فک به شمار می‌آید.

جراحی فک پایین عقب رفته

جراحی فک پایین جلو آمده

در برخی موارد به دلیل رشد بیش از حد فک پایین و یا مادرزادی بودن، فک پایین جلوتر بوده و تاثیر منفی بر روی زیبایی و عمل جویدن فرد خواهد داشت. برای درمان این عارضه نیاز است تا قبل و بعد از جراحی دندان های فرد ارتودنسی شود؛ چراکه نیاز است تا دندان های بیمار مرتب بوده تا پس از جراحی به حالت اولیه باز نگردد. پس از مرتب شدن دندان ها در مرحله اول حال بیمار برای جراحی فک پایین جلو آمده آماده خواهد شد. در جراحی جلو بودن فک پایین، استخوانی که در قسمت عقبی فک قرار گرفته است از ناحیه جلویی فک جدا شده و قسمتی از فک که دندان ها بر روی آن قرار دارد به عقب برده خواهد شد؛ بنابراین فک پایین به سمت عقب برده شده و با فک بالا هم تراز می‌گردد.

مرحله آخر و پس از جراحی نیز ارتودنسی مجدد دندان ها است؛ ممکن است در طی جراحی فک برخی از دندان ها از جای اصلی خود تکان خورده باشند. بنابراین نیاز خواهد بود تا در موقعیت صحیح خود قرار گرفته تا نتیجه صحیح یعنی زیبایی ظاهری صورت بدست آید.

جراحی فک بالا

فک بالا نیز ممکن است جلو و یا عقب باشد. در صورتی که متناسب با صورت نبوده و دندان ها به شکل مرتب به نظر نیایند، صورت دچار بد فرمی شده و حالت نرمالی نخواهد داشت. معمولا  جراحی جلو بردن فک بالا در موارد اُپن بایت، کراس بایت و عقب بودن بیش از حد فک بالا صورت خواهد گرفت. در واقع در جراحی فک بالا، قسمتی از استخوان فک که دندان‌ ها روی آن قرار دارند، از قسمت عقبی استخوان جدا شده و به طرف بالا، پایین، جلو یا عقب جا به ‌جا می‌شود.

در حالت کلی بسته به این که بیمار چه نوع ناهنجاری داشته باشد، قطعه استخوانی به آن اضافه یا برداشته خواهد شد و یا به صورت کلی شکل استخوان تغییر داده خواهد شد. در ادامه عمل فک نیز استخوان در وضعیت جدید خود بوسیله پیچ و پلاک های ریز، ثابت می‌شود. همچنین بسته به شرایط عمل جراحی فک صورت ممکن است فک‌ های بالا و پایین به طور موقت با استفاده از سیم یا کش‌ های لاستیکی به هم بسته شوند.برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی می توانید ازز طریق نیازیتو دکترهای مربوط به نوع جراحی خود را انتخاب کنید و از قیمت انواع عمل زیبایی مانند : عمل جراحی بینی ، جراحی پلاستیک صورت ، جراحی زیبایی لاغری و ... با خبر شوید.

قفل شدن فک

سفت شدن و یا قفل شدن فک موجب ناتوانی فرد در باز و بسته کردن کامل دهان خواهد شد. این عارضه ممکن است فرد را با مشکلاتی از جمله درد در ناحیه فک پایین، ایجاد مشکل در غذا خوردن، درد در ناحیه گوش و مشکلاتی در جهت صحبت کردن و غیره روبرو کند. برخی دلایل موجب بروز قفل شدن و سفت شدن ناگهانی فک شده که به برخی اشاره می‌کنیم.

  • روماتیسم مفصلی، روماتیسم نوعی بیماری بوده که بر تمامی عضلات و مفاصل از جمله فک اثرگذار خواهد بود. در برخی موارد نیز می‌تواند سبب از بین رفتن استخوان های فک شود.
  • اختلال در مفصل گیجگاهی، این عارضه در ناحیه صورت و گوش باعث ایجاد درد و ناراحتی گردد. به این شکل که در هنگام جویدن غذا نیز احساس درد خواهید کرد.
  • جویدن بیش از حد غذا
  • خمیازه کشیدن

در برخی موارد درمان های خانگی جواب خواهد داد، در غیر این صورت نیاز است تا به پزشک مراجعه شود.

جراحی فک پایین جلو آمده

جمع بندی

ناهنجاری های فک صورت سسب خواهد شد تا علاوه بر ایجاد مشکلات فرد به لحاظ ظاهری نیز دچار نافرمی صورت شده و تاثیر زیادی در اعتماد به نفس وی خواهد داشت. امروزه با استفاده از جراحی فک صورت و دیگر جراحی ها به راحتی این مشکل درمان شده و رفع خواهد شد. کافی است که به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه نمایید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب