کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ثبت نام تیزهوشان

520 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معمولا وقتی کودکی می خواهد وارد مدرسه شود از او آزمون هوش گرفته می شود تا سطح هوش او سنجیده شود. مطالعات نشان می دهند که 98 درصد کودکان از هوش عادی برخورداری هستند که رنج آن بین 90 تا 110 است. اگر این شماره از 110 بیشتر شود هوش کودکان بسیار بالا می رود و به این دسته از کودکان تیز هوش گفته می شود. با توجه به این موضوع که این کودکان هوش بسیار بالایی دارند و به سرعت می آموزند ممکن است قرارگیری آنها در کنار دانش آموزان دیگر در کلاس چالش هایی را برای هر دو دسته ایجاد کند. به همین دلیل آموزش و پروش تلاش کرده است تا برای جلوگیری از این چالش ها و پرورش هوش دانش آموزانی که توانایی های بالایی دارند اقدام به تاسیس مدارس تیزهوشان بکند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

ثبت نام تیزهوشان

 
برای ثبت نام تیزهوشان تمامی دانش آموزان باید در آزمون ویژه ای که اعلام می گردد شرکت کنند. در این آزمون حد نصابی در نظر گرفته می شود و اگر دانش آموزان بتوانند آن حد نصاب را کسب کنند وارد این مدارس می شوند. همچنین؛ بهتر است بدانید که ثبت نام تیزهوشان از طریق این آزمون برای هر پایه به طور جداگانه اعلام می گردد. 

ثبت نام مدارس تیزهوشان 

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم ثبت نام تیزهوشان از طریق آزمونی که توسط مرکز ملی سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان برگزار می شود، صورت می گیرد. مدارس تیزهوشان معمولا مدارس پیشرفته ای هستند و امکانات در سطوح بسیار بالا به دانش آموزان تیزهوش ارائه می گردد. این دانش آموزان در محیط های علمی قرار می گیرند تا توانایی های آنها پرورش داده شود و برای ورود به دانشگاه آماده شوند. همچنین، با توجه به این موضوع که این دانش آموزان دارای توانایی های ویژه ای هستند، معمولا امکانات تفریحی و ورزشی این مدارس بسیار بالاست تا زمینه را برای رشد هر چه بیشتر این دانش آموزان آماده سازد. 
 

ثبت نام مدارس تیزهوشان


برای ثبت نام تیزهوشان در مرحله آزمون معمولا شرایطی در نظر گرفته می شود و دانش آموزان در صورت دارا بودن آن شرایط می توانند خود را برای این آزمون آماده سازند. به طور مثال دانش آموزان باید تابعیت ایرانی داشته باشند ( البته برای دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند نیز شرایطی در نظر گرفته می شود)، همچنین معدل دوره های قبلی آنها باید حداقل 19 باشد. البته ممکن است این شرایط سالانه تغییر کند. بنابراین، دانش آموزانی که قصد دارند برای ثبت نام تیزهوشان اقدام کنند باید قبل از ثبت نام این شرایط را به خوبی مطالعه کنند. 

تکمیل ظرفیت تیزهوشان 

گاهی در شرایط ویژه ظرفیت مدارس تیزهوشان تکمیل نمی گردد به همین دلیل مدارس مربوطه برای تکمیل ثبت نام تیزهوشان دوباره دانش آموزان دیگری را که در دوره اول پذیرفته نشده اند طبق شرایط خاصی می پذیرند. به طور مثال ممکن است برخی از دانش آموزانی که در مدرسه تیزهوشان قبول شده اند تغییر محل سکونت بدهند و همین امر سبب شود که ظرفیت در مدرسه خالی بماند. در نتیجه، در صورتی که در پروسه ثبت نام تیزهوشان، فرزند شما قبول نشد می توانید پیگیر خبر تکمیل ظرفیت باشید. زیرا ممکن است در این مرحله فرزند شما پذیرفته شود. 
 

تکمیل ظرفیت تیزهوشان

پیگیری ثبت نام تیزهوشان 

برای پیگیری ثبت نام تیزهوشان شما می توانید اخبار مرتبط به آن را از طریق سایت آموزش و پروش دنبال کنید. تمامی اخبار مرتبط به این آزمون در این سایت گذاشته می شود. همچنین، خبرگذاری های معتبر این خبر را اعلام می کنند. بهتر است بدانید که برای پیگیری ثبت نام تیزهوشان دانش آموز باید وارد سامانه ای شود که از طریق آن اقدام به ثبت نام کرده است. بنابراین، دانش آموز باید پایان اعلام نتایج نهایی رمز عبور و نام کاربری را نگه دارد.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

 

سخنی با والدین دارای فرزندان تیزهوش 

ممکن است والدین برای ثبت نام تیزهوشان برای فرزند خود اصرار زیادی بورزند. زیرا فکر می کنند که اگر فرزند آنها در دسته افراد تیزهوش قرار گیرد آینده درخشانی خواهد داشت. در اینجا به مطالعه ای اشاره می کنیم که اخیر انجام پذیرفته است. طبق این مطالعه به دو دسته از دانش آموزانی که هوش عادی داشتند، آزمونی ویژه داده شد. سپس به دسته ای از این دانش آموزات اعلام گردید که آن ها هوش بالایی دارند و به دسته ای از آنها اعلام شد که هوش عادی دارند. در طول سال های مدرسه عملکرد این دانش آموزان مورد بررسی قرار گرفت و در پایان محققان به این نتیجه رسیدند که دانش آموزانی که در دسته استعداد های درخشان قرار گرفته بودند بیشتر از دانش آموزان عادی در معرض خطر افسردگی و یا خودکشی قرار داشتند. 
همانطور که می دانید اگر بخواهید برای ثبت نام تیزهوشان فرزند خود اصرار زیادی بورزید ممکن است فرزند شما در این مسیر دچار استرس و اضطراب زیادی شود و همین امر مشکلات روانی زیادی را برای او به وجود می آورد. بهتر است بدانید که بر طبق آمار تنها 2 درصد از دانش آموزانی بهره هوشی بالایی دارند و در دسته تیزهوشان قرار می گیرند. 98 درصد از دانش آموزان بهره هوش عادی دارند و اگر به جامعه نگاه کنید متوجه می شوید که این 98 درصد در جامعه موفق عمل کرده اند!


جمع بندی 
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با موضوع ثبت نام تیزهوشان آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید این آزمون سالانه برگزار می شود و طبق شرایطی خاص دانش آموزان می توانند در این آزمون ها ثبت نام کنند. همچنین، ممکن است این آزمون تکمیل ظرفیت نیز داشته باشد. پس از اعلام نتایج نهایی، دانش آموزان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند و وارد این مدارس شوند.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب