کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ثبت شرکت آموزشی

219 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 30 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ثبت موسسه

برای ثبت موسسه غیر تجاری باید حداقل ۲ نفر عضو هیات مدیره موسسه باشند که الزامی است که هر ۲ نفر اعم از آنکه زن باشند یا مرد، سن قانونی (حداقل ۱۸ سال تمام هجری شمسی) داشته باشند، اما به ارائه گواهی عدم سو پیشینه کیفری برای اعضاء هیات مدیره نیازی نیست. موسسه غیر تجاری از نظر ساختاری به شرکت با مسئولیت محدود شبیه است و مثل شرکت با مسئولیت محدود لزومی به حضور بازرس نیست، اما اگر نیاز باشد و یا اعضا مایل به این کار باشند، می توانند اقدام به انتخاب بازرس یا بازرسین کنند.

 شرکت های آموزشی

شرکت ها و موسسات آموزشی یکی از مهمترین سازمان های یک کشور به شمار می روند. این شرکت ها برای تعلیم و پرورش افراد علاقمند به افزایش استعداد علمی و تخصصی و یا کسب مهارت های فنی راه اندازی می گردند. شرکت های آموزشی اصلا مدرک رسمی تحصیلی ارائه نداده و همه عملکردهای آنها بر طبق هنجارهای اسلامی و با رعایت ضوابط این مصوبه، به وسیله افراد حقیقی یا حقوقی انجام می گردد. در کشور ما که به تازگی تلاش زیادی برای خصوصی سازی انجام شده است، اغلب موسسات آموزشی نیز به شکل خصوصی مدیریت می شوند. در این مورد ثبت شرکت آموزشی لازم است. اما پیش از ثبت، موضوع اخذ مجوز در میان است . به این معنا که درستی فعالیت و قانونی بودن شرکت های آموزشی باید مورد تایید قرار بگیرد تا بتوان آنها را به ثبت رساند. مجوز شرکت های آموزشی را باید از وزارت آموزش و پرورش بگیرید.

 ثبت موسسه آموزشی مجازی

برای ثبت شرکت آموزشی و موسسات مجازی باید از سوی وزارت آموزش و پرورش مجوزی صادر شود و همه دستورالعمل ها و مقررات موسسه آموزشی تعیین گردد. اخذ مجوز برای همه موسسات آموزشی از جمله کلاس های تقویتی و کنکور، تجدیدی، تک درس و مدارس غیرانتفاعی و غیره الزامی است. همچنین وزارت آموزش و پرورش موظف است تا به صورت حضوری و غیرحضوری بر آموزشگاه علمی آزاد و شرکت های آموزشی، نظارت کافی را انجام دهد.

ثبت موسسه

 موسسه آموزشی

موسسه واحدی می باشد با نام و هدف مشخص که در مالکیت بخش عمومی و یا خصوصی یا تلفیقی از این دو قرار دارد که به امور انتفاعی و غیر انتفاعی مشغول بوده و طرف معامله قرار می گیرد.

هزینه ثبت موسسه آموزشی

برای ثبت موسسه آموزشی شما باید هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید. از جمله هزینه های ثبت شرکت آموزشی هزینه تعیین ثبت نام، هزینه پستی، هزینه حق الثبت، هزینه روزنامه رسمی کل کشور می باشد.

شرایط اخذ مجوز موسسه آموزشی از وزارت علوم

ابتدا می بایست مجوز موسسه تقاضا داده شده، از واحد فرهنگی دریافت گردد. برای اخذ مجوز تاسیس شرکت بایستی دوره های آموزشی مربوطه سپری شود. برای طی کردن این دوره ها بایستی ابتدا یک درخواست به اداره فرهنگ و ارشاد داده شود. بعد از تایید درخواست و طی مراحل دوره یک گزارش برای تایید پایان دوره صادر می گردد. این گزارش می بایست به اداره آموزش فرهنگی و هنری تحویل داده شود.

مدارک لازم را نیز به اداره تحویل داده و بعد با رعایت ضوابط یک نام برای موسسه آموزشی انتخاب گردد. تقاضای نام بایستی در سامانه اداره ثبت موسسه ثبت گردد تا کارشناسان آن را بررسی کنند که در صورت تایید نشدن باید مجدد اقدام به درخواست نام جدید کرد. اگر درخواست ثبت موسسه آموزشی توسط اداره مربوطه تایید شود، متقاضی می تواند گزارش خود را در یک آگهی روزنامه ثبت نموده و آنگاه می تواند فالیت خود را در این زمینه شروع کند.

نحوه گرفتن مجوز موسسه خلاقیت

برای گرفتن مجوز موسسه خلاقیت به حداقل دو نفر موسس که شرکای موسسه هستند نیاز است. باید موسسه دفتر مرکزی داشته باشد. دفتر و مرکز اصلی می بایست نشانی پستی دقیق آن باشد. حداقل سرمایه موسسات برای ثبت یک میلیون ریال خواهد بودو باید نسبت به تنظیم اساسنامه، صورتجلسه و اظهارنامه اقدام کرد.اگر قصد ثبت شرکت دارید و میخواهید با نحوه ثبت برند و شرکت آشنا شوید می توانید از طریق وب سایت موسسه ثبت شرکت ها با مراحل ثبت شرکت و برند آشنا شوید ، این شرکت ها کار ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت لوگو و... را انجام می دهند و می توانید از مدارک لازم برای ثبت برند و شرکت با خبر شوید.

 ثبت موسسه آموزشی مجازی

موضوع فعالیت شرکت آموزشی

موضوع فعالیت شرکت آموزشی در سه دسته تقسیم بندی می شود:

  • موضوعاتی که برای ثبت به اخذ مجوز نیاز دارند
  • موضوعاتی که صرفا برای فعالیت به مجوز نیاز دارند
  • موضوعاتی که به مجوز نیاز ندارند و ثبت می شوند

جمع بندی

کسانی که می خواهند در زمینه امور پژوهشی و آموزشی فعالیت کنند، باید نسبت به ثبت شرکت آموزشی اقدام نمایند. برای ثبت شرکت آموزشی باید یک سری دوره های آموزشی را گذراند. در حال حاضر که کشور ایران خصوصی سازی افزایش یافته است، موسسات زیادی به صورت خصوصی اداره می شوند. امروزه با توجه به گسترش فضای وب، موسسات آموزشی زیادی به صورت مجازی فعالیت می کنند و این امر با استقبال روبرو بوده است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب