کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی

202 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در ادامه مبحث تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی باید بگوییم، در سال های پیش اغلب با کار گذاشتن یک لامپ سقفی در وسط اتاق این قسمت را روشنایی می بخشیدند، ولی این شیوه روشنایی توزیع روشنایی مناسبی ندارد و در گوشه های اتاق سایه هایی ایجاد خواهد شد. این فضا موجب می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هستند دیده شوند و همین طور چشم ها از دیدن این فضا به شدت خسته شوند. توصیه می شود به جای به کار بردن یک لامپ سقفی واحد، همان میزان نوری را با تعدادی از منبع روشنایی و در بخش های گوناگون فضای اتاق راه اندازی کنید؛ این مسئله موجب می گردد توزیع روشنایی بهتری صورت پذیرد. با آن که هر کاربری، پارامترهای روشنایی مختلفی را در نظر دارد، ولی در بیشتر کاربری ها دیزاینرها می توانند از تعدادی منبع روشنایی در بخش های متفاوت فضا به شکل همزمان کمک بگیرند.

نورپردازی ساختمان داخلی

یکی از تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی، میزان روشنایی است که اهمیت بسیار زیادی دارد. روشنایی، باعث مشاهده بهتر بیننده خواهد شد و جذابیت طراحی را مضاعف خواهد کرد. به کارگیری نورهای مخفی، در دکوراسیون داخلی خانه ها در حال حاضر مرسوم است. روشنایی داخلی ساختمان یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که در دیزاین داخلی منازل و خانه های مسکونی بایستی به آن توجه کرد.

نورپردازی ساختمان داخلی

در یک خانه، همه فضاها به یک میزان اهمیت دارند و نمی توان گفت اتاق خواب مهم نیست یا طراحی سرویس بهداشتی ارزش کمتری دارد. بلکه امکان دارد در نگاه هر فردی، یک فضایی مهم باشد و سایر فضاها از اهیمت پایین تری برخوردار باشند. پس دیزاینر، بایستی در هر طراحی، عالی ترین طرح خود را اجرا کند. اتاق نشیمن، محل غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره تماما در نگاه یک دیزاینر بایستی مهم باشند.‌

روشنایی فضای داخلی

تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی می گویند که ﺍهمیت حقیقی روشنایی موقع ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ معلوم ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺑﺎ ﻫﺪﺍﯾﺖ دقیق روشنایی ﺑﻪ ﺩرون سازه ﻭ ﺑﺎ به وجود آوردن زمینه ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﻧﻮﺭ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ، ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﻓﻀﺎﯼ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺭﺍ بی آن که از ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺟﺪﺍﮐﻨﻨﺪﻩ کمک بگیریم ﺑﻪ قسمت ﻫﺎﯼ گوناگون تقسیم کنیم ﻭ ﯾﺎ ﺍﺯ ﺁﻥ جهت ارتفاع دادن یا کم کردن ارتفاع بعضی از قسمت های آن فضا کمک گرفت. اگر چه به کار بردن روشنایی ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ مطلوب تر ﺍﺳﺖ ولی می توان با استفاده از روشنایی بعضی لوازم را کوچکتر یا بزرگتر از اندازه حقیقی آن ها نشان داد.

شرکت نورپردازی داخلی

همان گونه که می دانید تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد. روشنایی یکی از موارد پر استفاده و بااهمیت در طراحی معماری محسوب می شود. شیوه های گوناگونی برای گونه های متفاوت روشنایی ساختمان وجود دارد. روشنایی محیطی، نورپردازی موضعی، نورپردازی تاکیدی و نورپردازی دکوراتیو جزء مرسوم ترین متدهای روشنایی هستند که در نورپردازی داخلی و ایجاد جلوه به کار برده می شود. روشنایی اثر مهمی در هویت بخشی به فضاها و عناصر دارد.

نور در معماری داخلی

تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی به ما می گوید که یکی از المان ها که در جذابیت و اثرگذاری طراحی داخلی به آن توجه می شود، نورپردازی است. یک دکوراسیون جذاب بدون روشنایی زیبا نخواهد بود و همه تلاش هایی که برای راه اندازی آن انجام شده برآیندی نخواهد داشت. به منظور اجرای نور در فضا نخست بایستی جهت آن معلوم گردد، بعدا شدت نور با توجه به اندازه فضا تنظیم شود. پیش از انتخاب این که چه نوع نوری به کار ببرید، مقصود آن را بفهمید. برای مثال، اتاق مطالعه به روشنایی نقطه ای نیاز دارد، ولی آشپزخانه، ناهار خوری و اتاق پذیرایی به مدارهای متفاوت روشنایی احتیاج دارد تا گودی و بافت هر فضا را ایجاد کند.

روشنایی فضای داخلی

  • بازتاب نور و سایه آن

فضایی که منبع روشنایی گذاشته شده، تعیین می کند که سایه ها و برآمدگی ها در کدام قسمت قرار می گیرند. بی آن که سایه ای به وجود آورید، نخواهید توانست به بافت، تنوع یا جو مطلوبی دست پیدا کنید.

  • تشکیل نقطه کانونی

در هر فضا، نورانی ترین نقطه همواره توجه بیننده را به خود جلب خواهد کرد. یک بخش گود مثل آینه درون دیوار می تواند به نقطه کانونی مبدل شود. در صورتی که منفذی در اتاق وجود ندارد، می توانید برای به وجود آوردن یک کانون مرکزی از شومینه یا مبلمان یا حتی یک قاب عکس جذاب و موثر کمک بگیرید.

جمع بندی

تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی جز مسائلی است که معماران به آن اهمیت زیادی قائل هستند. هر شخصی به تکنیک ها و ترفندها در نورپردازی فضای داخلی تسلط ندارد باید انجام این کار را به افراد با مهارت بسپارید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب