کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تور کویر

132 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 29 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید با تورهای مختلف کویرها نیز آشنا می شوید.

آشنایی با مناطق مختلف کویری کشور

کشور ایران به سبب قرار گرفتن در منطقه گرم و خشک زمین، دارای مناطق کویری بسیاری است. گردشگران فراوانی جهت دیدن مناطق زیبای کویری به آنجا سفر می کنند. مرزی بین آسمان و کویر در این مناطق زیبا و جذاب وجود ندارد. شن های روان و حیوانات و همینطور ستارگان درخشان یکی دیگر از جاذبه های کویر است. شما می توانید با مراجعه به سایت های گردشگری یک تور کویر گردی را انتخاب کرده و با آن همراه شوید. در این بخش درباره این مناطق صحبت می کنیم.اگر قصد خرید تورهای گردشگری دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور داخلی ، خارجی  و تورهای گردشگری ، طبیعت گردی ، کویر گردی ، کشتی کروز و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت تور خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

آشنایی با مناطق مختلف کویری کشور

کویر مصر در استان اصفهان

یکی از بزرگترین و مشهورترین مناطق کویری ایران، کویر مصر در 45 کیلومتری جندق در استان اصفهان است. اغلب افرادی که می خواهند از مناطق کویری دیدن کنند به این نقطه از کشور سفر می کنند. پوشش گیاهی در این منطقه وجود نداشته ولی جانوران گوناگونی در آن زندگی می کنند. شن های روان مخصوص مناطق خشک و بی آب و علف در کویر مصر وجود دارد و هوا بسیار گرم است.

تور دو روزه به این منطقه در تعدادی از آژانس های مسافرتی برگزار می شود. البته در تعدادی از آژانس ها برای این منطقه تور دو و نیم روزه نیز در نظر می گیرند. شما با سفر به کویر مصر و اقامت در اقامتگاه های بوم گردی می توانید یک شب زیبا و به یاد ماندنی برای خود فراهم کنید. کاروانسراهای قدیمی هم در این منطقه وجود دارند که یک اقامتگاه دیدنی را برای شما به وجود می آورند.

کویر ابوزید آباد در نزدیکی کاشان

یکی دیگر از مناطق دیدنی که در 30 کیلومتری کاشان واقع شده کویر ابوزید آباد است. این منطقه در نزدیکی کویر معروف «مرنجاب» است و فضایی خلوت و خالی برای آفرود سواری دارد. نام دیگر این منطقه «کویر کاغذی» بوده و شهر زیرزمینی اویی را در خود جای داده است. تورهای یک روزه و یک و نیم روزه برای دیدن این مناطق برگزار می شود که با تور یک و نیم روزه می توانید یک شب را نیز در این منطقه تجربه کنید.

سفر به کاراکال کویری در استان یزد

یکی دیگر از مناطق زیبای کشور که در نزدیکی بافق قرار دارد، کاراکال است. کاراکال که از نام یک گربه سان گرفته شده است، یک گونه کمیاب و در حال انقراض بوده که در این منطقه زندگی می کند. این منطقه باستانی دارای اماکن دیدنی زیادی بوده که قلعه باقرآباد و یک انبار قدیمی جزو مکان های دیدنی آن به شمار می رود. اقامتگاه بوم گردی و یک مجموعه رفاهی برای اقامت گردشگران در کاراکال در نظر گرفته شده است. تور کویر برای کاراکال در اغلب آژانس های گردشگری دو و نیم روزه است.   

شما می توانید نسیم خنک شب های کویری و ستاره های درخشان را در اقامتگاه بوم گردی آن تجربه کنید.

مرنجاب کویری دیگر در استان اصفهان

یکی دیگر از کویرهای مشهور استان اصفهان «کویر مرنجاب» است. تور کویر به مرنجاب به دو صورت آفرود و گردشگری برگزار می شود. تور آفرود نیز به دو صورت آفرود شخصی یا آفرود لیدر صورت می گیرد. در نوع آفرود شخصی باید منتظر اعلام برنامه سفر توسط لیدر باشید تا با اتومبیل خود و همراه او سفر کنید. اگر تمایل دارید که با آفرود یا ماشین شاسی بلند لیدر سفر کنید نیز باید بر اساس برنامه زمانی لیدر، عازم سفر شوید.   

تور کویر گردی به ورزنه

کویر ورزنه یک مکان مشهور نیست ولی زیبا است. این منطقه نیز که در استان اصفهان قرار دارد، دست نخورده تر از سایر کویرها است. شما می توانید با تور یک روزه کویر، از کمپ ها و اقامتگاه های زیبا و آسمان پرستاره آنجا دیدن کنید. 

تفریحات جذاب مخصوص کویر

کویرهای موجود در کشور علاوه بر شب های پرستاره و زیبا دارای جاذبه های تفریحی دیگری نیز هستند نظیر: افرود سواری، پیاده روی در شن های روان با پاهای برهنه، شتر سواری، روشن کردن آتش در شب و جمع شدن دور آن، موتورسواری چهار چرخ یا ATV و اسکی کردن و سرخوردن روی شن های روان بیابان.اگر قصد خرید تور مسافرتی دارید می توانید از طریق آژانس مسافرتی معتبر انواع تور مسافرتی داخلی ، خارجی  و تورهای گردشگری ، طبیعت گردی ، تور کویر گردی ، کشتی کروز ، تور ایرانگردی و.... را از طریق وب سایت های معتبر رزرو تور خود را انجام دهید و از قیمت تور خارجی ، داخلی و ... با خبر شوید.

کویر مصر در استان اصفهان

نکاتی که باید در مورد کویر گردی بدانید

کویرگردی با تور لذتبخش است زیرا در این سفرها حتما به یک کاربلد یا لیدر نیاز دارید. تهیه کردن ملزومات ضروری سفر به کویر، توسط برگزار کنندگان تورها صورت می گیرد و فراهم کردن این ملزومات برای افراد عادی کاری دشوار است. شش ماهه اول سال برای سفر به مناطق کویری مناسب نیست؛ زیرا روزهای گرم و سوزانی دارد. دو فصل پاییز و زمستان برای گردشگری در کویر بهترین زمان به شمار می روند.

جمع بندی

کویرگردی یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایران است. تور کویر در اغلب آژانس های مسافرتی و گردشگری وجود دارد و شما می توانید با تورهای یک روزه یا دو روزه از جاذبه های آن مناطق دیدن کنید. شن های روان، ستاره های درخشان، شب های خنک و سکوت کویر جزو جاذبه های گردشگری آن به شمار می روند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب