کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تندخوانی

623 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 10 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دنیای امروز دنیای پیشرفت سریع و حرکت به سوی موفقیت است. امروزه کسی فرصت ندارد که ساعتهای طولانی را صرف انجام کاری کند. یکی از دلایل این امر پیشرفت سریع تکنولوژی در قرن بیست و یکم است که سبب شده است کارهایی را که در گذشته روزها و شاید ماه ها به طول می کشید امروزه ظرف چندین ساعت انجام دهیم. به طور مثال در گذشته شاید ماه ها به طول می انجامید تا شما بتوانید از کشوری به کشور دیگر سفر کنید، اما امروزه تنها در چندین ساعت می توانید به دورترین نقاط دنیا سفر کنید و از سفر خود لذت ببرید. یکی از موضوعاتی که امروزه توجه ویژه ای به آن شده است تندخوانی است. در این روش شما می آموزید که در کوتاه ترین زمان ممکن مطالب مهم یک کتاب و یا یک مقاله را بخوانید و از آن استفاده کنید!اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی آنلاین رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

تندخوانی

آموزش تندخوانی

ممکن است که حجم زیاد درسی سبب شده باشد که شما به فکر استفاده از این روش افتاده باشید. خبر خوب این است که بسیاری از موسسات هستند که اقدام به برگزاری دوره های مختلف تندخوانی می کنند و شما با شرکت در این دوره ها می توانید مهارت های خود را افزایش دهید. اما شرکت در این دوره ها تنها راهکار برای یادگیری اصول این روش نیست. کتب زیادی نیز در بازار موجود هستند که شما با مطالعه و تمرین آنها می توانید این مهارت ها را در خود تقویت کنید و از آن در طول زندگی درسی و غیر درسی خود بهره ببرید. به این نکته توجه داشته باشید که تندخوانی تنها برای مطالعه بهتر درس نیست. شما با این روش می توانید تمامی مطالبی را که مجبور هستید و یا تمایل دارید مطالعه کنید به بهترین شکل بیاموزید و نکات مهم آن را برای همیشه در ذهن خود ثبت کنید.

روشهای تندخوانی و تقویت حافظه

در اینجا تلاش می کنیم تا شما را با تکنیک های تندخوانی و تقویت حافظه آشنا کنیم. تمامی کارشناسان حوزه مطالعاتی بر این امر تاکید می ورزند که مهمترین اصل موفقیت در این زمینه تمرین و تکرار است. شما تنها با یک دوره نمی توانید به موفقیت برسید و باید تلاش کنید تا چندین مدت تکنیک هایی را که آموخته اید به کار ببرید. بعد از آنکه این تکنیک ها ملکه ذهن شما شدند به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. اولین موضوع که در این روشها می آموزید این است که حوزه دید خود را گسترش دهید. برای اینکار باید کتابی را انتخاب کنید و از شخصی بخواهید که یک لغت را در آن انتخاب کند. سپس با استفاده از یک انگشت در کل صفحه به دنبال آن لغت بگردید. بعد از اینکه به روش تندخوانی بایک انگشت آشنایی پیدا کردید باید از روش سه انگشتی و سپس چهار انگشتی استفاده کنید. مهمترین مزیت این روش این است که به شما کمک می کند حوزه دید خود را گسترش دهید و بتوانید چشم خود را در هنگام مطالعه کنترل کنید. پس از آنکه به این روش تسلط پیدا کردید می توانید برای تقویت تندخوانی از خط کش در زیر خطوط استفاده کنید. اینکار به شما کمک می کند تا بتوانید سریعتر متون را به اتمام برسانید و موضوعات مهم آن را به ذهن بسپارید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره هدایت تحصیلی و تدریس آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره آنلاین درسی باخبر شوید.

 

آموزش تندخوانی

در هنگام مطالعه به این نکات توجه کنید

درهنگام مطالعه به این موضوع توجه داشته باشید که فاصله استاندارد چشم از صفحه باید 30 سانتی متر باشد. اگر چشم های شما ضعیف است حتما از عینک استفاده کنید. اگر چشم های شما ضعیف باشد و از عینک استفاده نکنید، سبب می شود که به زودی مطالعه را کنار بگذارید و دیگر مطالعه را ادامه ندهید. بهتر است به این نکات کوچک توجه داشته باشید. زیرا اگر این نکات را مورد توجه قرار ندهید به زودی مطالعه به کاری سخت و دشوار برای شما تبدیل خواهد شد! روشهای دیگر تندخوانی به شرح زیر هستند
•    گرم کردن چشم ها
•    جستجوی کلمات
•    جستجوی اعداد ساده
•    جستجوی اعداد پیشرفته
•    سرعت سطری

چرا تندخوانی؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید تکنیک های تندخوانی را بیاموزیم. یکی از مهمترین دلایل این امر این است که امروزه حجم زیادی از اطلاعات در دسترس هستند و شما باید به تمامی آنها آگاهی داشته باشید. در نتیجه باید تلاش کنید تا روشهای مناسب را بیاموزید تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز را به سرعت در ذهن خود ثبت کنید و اطلاعات نامناسب را کنار بگذارید. این موضوع برای کسانی اهمیت دارد که در حوزه تحصیلی فعالیت دارند. زیرا منابع درسی زیاد هستند و یک فرد وقت ندارد تا تمامی مطالب را مطالعه کند. در نتیجه این روشها به او کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسد. در کنار تمامی این موارد یکی از نکات ویژه تندخوانی کمک به تقویت ذهن است. در این روش شما می آموزید تا میان سرعت چشم و سرعت پردازش اطلاعات هماهنگی به وجود بیاورید و همچنین تلاش می کنید تا این زمان را به حداقل برسانید. در نتیجه مغز شما می آموزد که در کمترین زمان فرآیندهای پردازشی و مفهومی خود را انجام بدهد و این امر نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مغزی دارد.

 

روشهای تندخوانی و تقویت حافظه
 


جمع بندی
 اگر می خواهید از این تکنیک تندخوانی استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است به یکی از کتابهایی که در این حوزه تالیف شده است مراجعه کنید. مطالعه کتاب به شما کمک می کند تا دید بازتری به این روش پیدا کنید. تمرین یکی دیگر از مواردی است که باید دائما انجام دهید تا بتوانید به نتیجه مورد نظر برسید. تکنیک تند خوانی به شما کمک می کند که بتواند در بازه کم تعداد کتب بیشتری را بخوانید، که این موضوع می تواند برای دانش آموزان و دانشجویان مفید باشد.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب