کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تله بخار

461 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 01 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تله بخار که به عنوان یک قطعه مهم در سیستم های بخار موجود است، برای خارج کردن آب تقطیر شده لوله مورد استفاده قرار می گیرد. شاید نام تله بخار ترمودینامیکی را شنیده باشید که یکی از انواع آن محسوب می شود و البته که این قطعه مانند هر وسیله دیگری از اجزای مختلفی تشکیل شده است. عملکرد و ساختار بسیار متفاوتی بین تله بخار فلوتری و ترمودینامیکی وجود دارد که قیمت هر کدام از این تله بخار ها متغیر و متفاوت نیز می باشد. توجه داشته باشید که که اگر انتقال حرارت به شیوه درست و اصولی صورت نپذیرد باعث تفکیک نشدن کندانس می گردد و این گونه باید شاهد هدر رفت بخار به میزان بسیار بالایی باشید.برای دریافت خدمات لوله و اتصالات ساختمانی می توانید از طریق وب سایت اتصالات ساختمانی انواع خدمات لوله و اتصالات را دریافت کنید و از قیمت لوله ساختمان با خبر شوید.

تله بخار

تله بخار ترمودینامیکی

یکی از انواع بسیار کاربردی آن ها بدون شک تله بخار ترمودینامیکی می باشد، که احتمالاً نام آن را شنیده اید. این نوع اصولاً مابین خط اتصال بخار و کندانس قرار دارد، ساختار خود را برای پیشگیری از میزان بالای هدررفت انرژی گرمایی نشان می دهد و این نکته را نیز باید مد نظر داشته باشید، که در پشت آن عموما بخار خاصی موجود است، که این بخار از انرژی بالایی برخوردار است که به واسطه تله بخار ترمودینامیکی این انرژی مهم و ارزشمند هدر نمی رود. یکی از ویژگی های بسیار عالی در مورد ترمودینامیکی دوام و مقاومت بالای آن و در عین حال ساختار بسیار ساده‌ای که دارد می‌باشد.

تله بخار ترمودینامیکی چیست

این مدل تله بخاری که با استقامت و دوام بسیار بالایی عملکرد خود را نشان می دهد، ظرفیت بسیار بالایی داشته و هم چنین محدوده فشار معینی را برای خود تعیین می کند. همچنین برای آب بندی آینه‌ای در انواع سطح ها می تواند گزینه مناسبی به شمار آید. و بدون شک مدل ترمودینامیکی آن برای جلوگیری از اسراف و هدر رفت بخار می تواند یک گزینه مناسب محسوب شود.

تله بخار ترمودینامیکی چیست

اجزای تله بخار

هر کدام از مدل های مختلف این وسیله از اجزای خاصی ساخته می شوند که در مورد گوی شناور عمدتا شیر متصل و توپ شناور از جمله اجزای مهم و اصلی این نوع تله بخار محسوب می گردد، اما مدل دیگری از این وسیله وجود دارد که از یک کپسول بسیار کوچک درون خود استفاده می کند که درون کپسول مایعی با دمای بسیار پایین به نقطه جوش میرسد. اما شما می توانید به وجود دو فلز در اجزای یک مدل دیگر از آن نیز توجه نمایید؛ چرا که به واسطه این دو فلز انتقال حرارت اتفاق می‌افتد.

قیمت تله بخار

قیمت انواع مختلف آن ها با توجه به ساختار، کارایی و مدلی که قصد خرید آن را دارید مشخص می‌شود اما عموما اندازه و نوع پمپ از جمله موارد بسیار مهم در نحوه مشخص شدن قیمت آن می‌باشد.

قیمت تله بخار

تله بخار ترمودینامیکی

توجه داشته باشید که تله بخار ترمودینامیکی به راحتی می تواند به دو شکل عمودی و افقی نصب شود که البته نوع جریان باید هماهنگی خود را با فلش مشخص شده بر روی بدنه ترمودینامیکی حفظ کند. نوع پوشش این وسیله در برخی از شرایط به نوع سفارش فرد خریدار مشخص می گردد، توجه داشته باشید که وزن کم ترمودینامیکی آن و همچنین کاربرد آن برای فشار های بالا از جمله مزایای این نوع وسیله می باشد.برای دریافت خدمات بهترین لوله و اتصالات ساختمانی می توانید از طریق وب سایت پخش لوله و اتصالات ساختمانی انواع خدمات لوله و اتصالات را دریافت کنید و از قیمت اتصالات ساختمانی با خبر شوید.

تله بخار فلوتری

اگر بخواهیم که به اجزای فلوتری اشاره ای داشته باشیم، شیر شناور و شیر حرارتی دو جزء بسیار مهم در ساختار فلوتری به شمار می‌آیند؛ چرا که آب تقطیر شده از شیر شناور خارج می شود و کاربرد شیر حرارتی به خاطر بیرون کردن گازهای غیر قابل تقطیر می باشد. و بهتر است بدانید که دمای سیال باعث عملکرد صحیح فلوتری می‌شود و شیر حرارتی را به واسطه اختلاف دمای بخار و اصولاً هوا در نظر می‌گیرند. اما در مورد شیر شناور این گونه نیست و اختلاف چگالی بخار در ساختار این شیر دخیل می باشد.

تله بخار فلوتری

انیمیشن تله بخار

خاطر نشان می کنم که این انیمیشن برای آموزش با ساختار و عملکرد بهتر انواع تله بخار ساخته شده است. تا بتوان با کارکرد درست انواع آن ها و خصوصاً شناوری آشنایی کامل پیدا کرد. اصولاً در این انیمیشن که به صورت چند قسمتی می باشد هر کدام از  آن ها با مشکلات و ایرادهایی که ممکن است برای آن رخ دهد و همچنین نوع تعمیر آن ها به نمایش گذاشته می‌شود.

نحوه عملکرد تله بخار

اگر بخواهیم که در مورد عملکرد این وسیله صحبت کنیم بهتر است بدانید که شما می‌توانید شیر خودکار را مانند عملکرد این وسیله مهم در نظر بگیرید؛ چرا که به واسطه تله بخار و عملکرد مثبت آن از هرگونه اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می آید. همچنین می‌تواند انواع گازهای غیر قابل کندانس را به راحتی خارج کند و عملکرد صحیح این وسیله باعث می‌شود تا گرما و حرارت آب به شکل بهینه حفظ گردد.

نحوه عملکرد تله بخار

جمع بندی

برای حفظ انرژی بهترین کار استفاده از انواع تله بخارها می باشد؛ چراکه مقاومت و دوام بسیاری از مدل های متنوع دارند که از جمله ترمودینامیکی آن باعث می شود که انرژی به شکل منسجم تری از هرگونه هدررفت خود را دور کند. شما با توجه به نوع مدل این وسیله و اندازه پمپ آن می‌توانید قیمت‌های مختلفی را برای خرید در نظر داشته باشید. اما اگر به دنبال یک وسیله با کیفیت و عالی با کاربرد بهتری هستید باید به ترمودینامیکی فکر کنید. اما انیمیشن تله بخار نیز می تواند شما را با انواع مشکلاتی که می‌تواند برای این وسیله رخ دهد و با نوع رفع آن مشکل آشنا نماید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب