کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تفاوت dvr و nvr

392 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 08 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

این حمایت از دید نخست بسیار مناسب به نظر می رسد که از همه دوربین های مداربسته حمایت می کند ولی چون دی وی ار ها در در کیفیت ضبط تصاویر محدودیت دارند در صورتی که وضوح تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه شما بسیار زیاد باشد دستگاه دی وی ار قادر نیست وضوح تصویر حقیقی یا همان رزولوشن اصلی را نشان دهد که این مسئله هم در ضبط تصویر دوربین مشاهده می شود و به دلیل این که دوربین های تحت شبکه به امکانات هوشمند آنالیز تصویری مجهز هستند نمی توانید از دی وی ار به این امکانات دسترسی پیدا کنید و تنها از NVR می توان به این تنظیمات دسترسی داشت.  

تفاوت dvr و ndr در شبکه نیز مشاهده می شود که یکی دیگر از امکانات اساسی و جالب NVR قابلیت استقرار این سیستم در طول شبکه است زیرا سیستم از امکانات Network مانند:HTTP, HTTPs, TCP/IP, IPv4/IPv6, UPnP, RTSP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, IP Filter, PPPoE,DDNS, FTP, Alarm Server به صورت کامل حمایت می‌کند.

آموزش تنظیمات اولیه دستگاه DVR

 • نخست دستگاه DVR تان را به یک نمایشگر اتصال دهید و سیستم را روشن کنید. در صفحه مشاهده شده نخست بایستی رمز عبوری برای دستگاه مان معین کنیم. بدین گونه که رمز مد نظرمان را در بخش تولید رمز عبور جدید و تایید رمز عبور جدید را می نویسیم. سپس روی گزینه تایید ضربه می زنیم.
 • صفحه تازه ای باز می شود که در آن جدولی نمایش داده می شود که چنان چه فلشی به سیستم تان اتصال دهید می توانید از تنظیمات این رمز نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • سپس یک الگوی رمز مد نظرتان را انتخاب نمائید.
 • در این مرحله پس از تنظیمات اولیه سیستم DVR ، بایستی زبان سیستم خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی پیامی نمایش داده می شود که بایستی روی آن ضربه بزنید تا تیک آن برداشته شود، در غیر این صورت در هر دفعه روشن و خاموش شدن سیستم مراحل تکرار می شود.

آموزش تنظیمات اولیه دستگاه DVR

 • در این مرحله، منطقه زمانی معین می شود.
 • در بخش بعدی تنظیم دوربین مداربسته که به تنظیمات شبکه ارتباط دارد، توصیه می شود که تیک گزینه DHCP را بردارید و IP را به شکل دستی وارد کنید. در بخش معین شده (آدرس IPV4) اعداد 192.168.1.100 را وارد کنید. در بخش Mask Subnet IPV4 هیچ گونه تغییراتی اعمال نکنید. در بخش Default Gateway بایستی IP مودم تان را بنویسید. در بخش سرور DNS اصلی، DNS سایت گوگل (8.8.8.8) و در بخش DNS سرور جایگزین، DNS سایت یاهو (4.2.2.4) را بنویسید.
 • در این بخش فعلا تغییری اعمال نکنید و گزینه بعدی را فشار دهید.
 • در بخش بعدی بایستی تنظیماتی که به پورت های سیستم ارتباط دارد را انجام دهید. در این بخش هم فعلا تغییراتی اعمال نمی کنیم و گزینه بعدی را ضربه می زنیم.
 • بخش بعدی به معرفی هارد دیسک ارتباط دارد. در صورتی که از پیش هاردی روی سیستم نصب باشد آن را نمایش می دهد. فقط باید روی چک باکس آن ضربه زده و آن را فعال کنید. بعد از آن روی گزینه مقداردهی اولیه ضربه زده سیستم فرمت کردن هارد را شروع می کند. بعد از پایان این فرایند وضعیت هارد به وضعیت معمولی عوض خواهد شد. در پایان روی گزینه بعدی ضربه بزنید.
 • همان گونه که اطلاع دارید سیستم های DVR این امکان را دارند که از دوربین های آی پی هم حمایت می کنند. این بخش به معرفی دوربین IP ای است که در شبکه موجود است. در صورتی که دوربین آی پی در دستگاه شما موجود باشد در این بخش می توانید آن را فعال کنید.
 • در این قسمت تنظیمات دستگاه به پایان رسیده است.

دستگاه nvr

از دستگاه NVR در سیستم مداربسته تحت شبکه به منظور ضبط و مدیریت تصاویر به کار برده می شود. NVR اختصار عبارت Network Video Recorder است. مسئولیت دستگاه NVR سوای بر نگه داری و مدیریت تصاویر عرضه امکانات تصویری به خصوصی مانند تشخیص چهره، تشخیص پلاک، شمارش افراد و غیره نیز است. سیستم های NVR در حقیقت کارکردی شبیه به سرورهای کامپیوتری دارند با این اختلاف که کاربرد و راه اندازی آن آسان تر است.اگر قصد خرید دوربین مدار بسته مخفی برای منزل دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته شیائومی ، دوربین مداربسته لامپی ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین تحت شبکه ، و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

تعمیرات دی وی آر(DVR-NVR)

در ادامه به صورت مختصر تعمیرات دستگاه DVR را بیان می کنیم. توجه کنید که دستگاه های NVR تحت شبکه نیز همانند دستگاه های بیان شده تعمیر می شوند پس ما مراحل تعمیر سیستم DVR را بیان می کنیم:

 • جدا کردن درب دستگاه DVR
 • سرویس و پاکسازی DVR
 • تعمیر بخش های صدمه دیده

دستگاه nvr

جمع بندی

تفاوت  dvrو nvr در تکنولوژی به کار رفته است و تفاوت دیگر آن نوع قرارگیری هر یک از آن ها در مدار شبکه است. یکی از تفاوت های اساسی این دو دستگاه در ظاهر و کارکردشان است. تفاوت dvr و ndr در ظاهر دستگاه خیلی زیاد نیست. معمولا این دو دستگاه در ظاهر به همدیگر شباهت دارند. قابلیت های ارزنده ای که دستگاه DVR از آن پشتیبانی می کند عبارت هستند از: HTTP, HTTPs, TCP/IP, IPv4/IPv6, UPnP, RTSP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, IP Filter, PPPoE,DDNS, FTP, Alarm Server

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب