کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تفاوت چرم خوب و بد

234 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 04 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چه راه ‌هایی برای تشخیص تفاوت چرم خوب و بد وجود دارد؟

آیا چرمی که به صورت سنتی دباغی شده بهتر است یا چرمی دباغی شده به روش مدرن و صنعتی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مهمترین موضوع مواد استفاده شده هنگام دباغی است که اهمیت دارد. چرا که در صورت استفاده از مواد طبیعی ثبات رنگ در چرم بیشتر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار است. در این مقاله به چندین نکته اشاره می شود که شما بتوانید هنگام خرید چرم قابل قبولی را خرید کنید. 

روش اول

یکی از راه هایی که می توانید  تفاوت چرم خوب و بد را از هم تشخیص دهید این است که یک کاغذ سفید برداشته و بر روی قسمتی از کیف، کفش و یا کت خود بکشید این کار را به صورت سریع و با ایجاد اصطکاک انجام دهیم اگر چرم از ثبات رنگی بالایی برخوردار باشد به شکل اولیه خود باقی می ماند اما اگر کیفیت آن پایین باشد رنگ آن کمی می‌رود پس بهتر است که این کار را در گوشه ای از محصول چرمی خود که قابل دید انجام دهید.

تفاوت چرم خوب و بد

روش دوم

چشم ها هیچوقت دروغ نمی گویند شما با استفاده از چشم خود می توانید نقوش را بر روی چرم ببینید، اگر این نقوش یک دست و مشابه هم باشند نشان می دهد که این چرم مصنوعی است اما اگر خطوط غیر یکنواخت و رندم باشند نشان می دهد که این چرم از اصالت بالایی برخوردار است و چرم طبیعی به حساب می آید.

روش سوم

یکی دیگر از راه حل هایی که برای تشخیص تفاوت چرم خوب و بد از هم وجود دارد، قطر چرم است. چرمی که از پوستی که در قصابی های محلی کنده می شود (چون که دست در آن دخیل است، ممکن است بعضی قسمت از پوست نازک و بعضی قسمت ها کلفت تر باشد)؛ با چرمی که از روش صنعتی و با دستگاه های کشتارگاه تولید می شود فرق دارد. اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که این چرم تبدیل به محصولاتی مثل: کیف، کفش پالتو و غیره می‌شود و تشخیص این کار برای ما امکان پذیر نیست چرا که ممکن است آستر، مغزی، چسب، زیپ های به کار رفته در فرآیند دوخت و تولید این محصول موجب کلفت شدن چرم شده باشند.

روش چهارم

یکی دیگر از راه های تشخیص تفاوت چرم خوب و بد بو کردن محصول است. اگر چه ممکن است از خوشبو کننده هایی برای این کار استفاده کنند اما در واقعیت و به طور کلی بوی چرم طبیعی از بوی چرم مصنوعی قابل تشخیص است. بوی چرم طبیعی کاملا بوی بدن حیوان است اما بوی چرم مصنوعی بوی پلاستیک و چسب است. حتی اگر علاقه مند به خرید چرم مصنوعی هم هستید با بو کردن می توانید متوجه شوید که اگر بوی بدی می دهد کیفیت چرمش خوب نیست.

روش پنجم

برای تشخیص خوب یا بد بودن چرب می توانید از حس لامسه خود نیز استفاده کنید. اگر چرم را لمس کنید کاملا متوجه خواهید شد چرا که چرم ‌طبیعی از نرمی و ظرافت خاصی برخوردار است، اما چرم های مصنوعی کلفت، ضخیم و خشن هستند.

روش ششم

یکی دیگر از روش های این کار مشاهده پشت پارچه چرمی است. اگر پشت پارچه کرکی طور بود مشخص است که چرم طبیعی است، اما برای محصولی مانند کت که نمی‌توانیم آستر را بشکافیم پس بهتر است به لب‌هایی که دوخته شده اند نگاه کنیم تا از این موضوع مطمئن شویم.

روش هفتم

راحت ترین و در دسترس ترین روش برای تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی از هم، استفاده از چند قطره آب است. چرم طبیعی در مقابل آب از خود واکنش نشان می دهد و اگر به مدت طولانی در تماس با آب باشد ممکن است حتی لکه شود چون در چرم طبیعی اگر آب بر روی چرم ریخته شود، به خورد چرم رفته و جذب می‌شود اما در چرم مصنوعی خبری از این موضوع نبوده و آب بر روی چرم باقی می ماند.

چرم طبیعی

روش هشتم

مورد بعدی این است که چرم مصنوعی در مقابل حرارت سریع واکنش نشان داده و جمع می شود. همچنین هنگام سوختن نیز دود سیاه رنگ و بوی بدی را متصاعد می‌کند و علاوه بر آن نیز خاکستر باقی مانده از آن سفت و خشک است. اما اگر چرم طبیعی بسوزد بوی آن مانند بوی سوختن موی انسان است البته دیرتر نیز می سوزد و پس از سوختن نیز دود سفید رنگز را از خود ساطع می کند.  باقی مانده و خاکستر آن نیز نرم و پودری است.

جمع بندی
اگر به پوشیدن و استفاده از پوشاک و محصولات چرمی علاقه دارید پس بهتر است که روش های مختلف تشخیص تفاوت چرم خوب و بد را یاد گرفته تا هنگام خرید دچار دردسر و مشکل نشوید.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب