کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تفاوت پروتئین وی و کازئین

368 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تفاوت پروتئین وی و کازئین به اینجا ختم نشده و از آن جایی که هر دو پروتئین از شیر گرفته شده است، برای دانستن تفاوت های آن تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید. تفاوت های پروتئین وی و کازئین را به این دلیل بیان می کنیم که با اطلاعات بیشتری بتوانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید.

  • هر دو پروتئین وی و کازئین از شیر گرفته شده اند.

کازئین و پروتئین وی دو گونه از پروتئین های موجود در شیر گاو هستند که به ترتیب 80 درصد (کازئین) و 20 درصد (وی) پروتئین شیر را دربر می گیرند. پروتئین های گفته شده بسیار مرغوب هستند، چون که دربرگیرنده تمامی اسیدهای آمینه الزامی هستند، چون که بدن شما قادر به ساخت آن ها نیست. سوای بر این، پروتئین های گفته شده به آسانی هضم و جذب بدن می شوند.

  • پروتئین های کازئین و وی هر دو جزء فرآورده های جانبی شیر هستند:

در مسیر ساخت پنیر، آنزیم ها یا اسیدهای ویژه ای به شیر گرم شده افزوده می شوند. این آنزیم ها یا اسیدها موجب انفکاک کازئین موجود در شیر شده یا به شکل جامد تغییر حالت داده و از ماده مایع منفک می شوند. این ماده مایع پروتئین وی یا آب پنیر است که بعدا به صورت پودر شده آب کشیده و خشک می گردند تا در فراورده های غذایی یا مکمل های غذایی و ورزشی به کار برده شود. کشک های به جای مانده کازئین را می توان آب کشیده و خشک نمود تا پودر پروتئینی تولید شود و یا به فراورده های لبنی، مثل پنیر، افزوده گردد.

بهترین زمان مصرف پروتئین کازئین

شوربختانه افراد بسیار زیادی هستند که مکمل های پروتئینی را به شکل جایگزین و نه در جایگاه یک مکمل (همراه با منابع غذایی طبیعی) مصرف می کنند. با این همه حتی از حجم نیاز بدن و موقع استفاده مکمل های پروتئینی اطلاعات درستی در اختیار ندارند. اکثر افراد این گونه می اندیشند که مکمل های پروتئینی می توانند یک منبع پرسرعت برای تغذیه جسم باشند. ولی این نظریه بایستی از اساس از ذهن ها پاک شود. مکمل ها در واقع جهت محقق ساختن احتیاجات اضافی پروتئین ورزشکاران و بدنسازان به شمار می آید.

پروتئین کازئین را می توان با همراه با وعده های غذایی هرروز استفاده کرد. این پروتئین هضم بسیار آرامی را به دنبال داشته و استفاده آن با وعده های غذایی، برای مدت زمان بیشتری شما احساس گرسنگی نخواهید کرد. این مکمل با توجه به فرمش تقریبا ۵ الی ۷ ساعت زمان برای جذب احتیاج دارد. پس با توجه به مدت طولانی جذب، استفاده آن در وعده پیش از خواب که بدن در شرایط استراحت و بدون دریافت غذا قرار می گیرد، بسیار آرمانی است. زیرا اسید‌های آمینه آن به آرامی آزاد و به بدن جذب می شود در این موقع در اختیار بدن گذاشته می شوند.

بهترین زمان مصرف پروتئین کازئین

استفاده از کازئین چند ساعت پیش از تمرین نیز پیشنهاد می شود تا میزان مکفی از اسیدهای آمینه در حین تمرین به بافت های بدن وارد شده و راندمان تمرین را بالا ببرد. با تمام این ها، جهت آزادی بی وقفه انرژی پیش از تمرین، پروتئین وی بهتر است.

برای شرح بیشتر تفاوت پروتئین وی و کازئین باید بگوییم که پروتئین کازئین برعکس پروتئین وی که به عنوان عالی ترین مکمل جهت مصرف پس از تمرین معرفی شده است، پروتئین کازئین برای چند ساعت پیش از تمرین یا پیش از خواب مطلوب تر است.

خرید پروتئین وی فله

برای دانستن تفاوت پروتئین وی و کازئین باید بگوییم که پروتئین وی برخلاف پروتئین کازئین هضم سریع تری دارد. با در نظر گرفتن مسئله بالا می توانید بفهمید که کدام پروتئین را در چه زمانی مصرف کنید. برندهای متعددی برای خرید پروتئین وجود دارند اما موضوع مهم خود شما هستید باید بدانید که برای تمرین و رژیم غذایی شما کدام نوع از پروتئین ها مناسب است. با مصرف پروتئین های فله ای می توانید تاثیر ورزش را در بدن تان چندین برابر کنید و به بازگشت نیرو پس از تمرین و نگهداری توده عضلانی کمک کنید.

قیمت پروتئین کازئین

برای دانستن تفاوت پروتئین وی و کازئین یک پژوهش مقایسه ای صورت گرفته میان افرادی که پروتئین کازئین استفاده می کردند با افرادی که پروتئین وی استفاده کردند و دسته سوم که پروتئین اضافه ای مصرف ننموده اند. برایند پژوهش ها برای فهم بیشتر تفاوت پروتئین وی و کازئین عنوان کرد که افرادی که کازئین استفاده می کردند در مقایسه با افرادی که پروتئین اضافه مصرف نکرده بودند رشد عضلات دو برابر و افت چربی سه برابر داشتند. پروتئین کازئین با افت شکست پروتئینی موجب ارتقا بافت عضلانی در دراز مدت می گردد.

خرید پروتئین وی فله

جمع بندی

تفاوت پروتئین وی و کازئین می تواند به ما بیان کند که بایستی به پروتئین کازئین مهلت زیادی داد تا جذب گردد، برای مواقعی که نمی خواهید غذا میل کنید بسیار مناسب است. مصرف مکمل کازئین می تواند باعث حمایت از بافت ماهیچه جهت فعالیت های دائمی باشد. اما تفاوت پروتئین وی و کازئین در اینجا معلوم می شود زیرا پروسه هضم پروتئین وی آهسته و کند است.  

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب