کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تعمیر مشعل

421 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

امروزه بیشتر خانه ها دارای بخشی به نام موتورخانه هستند که این بخش وظیفه گرمایشی ساختمان را بر عهده دارد و به لوله و اتصالات ساختمانی متصل می باشد. به همین دلیل شناخت لوازمی که در این بخش به کار رفته اند به شما کمک می کنند تا بهتر بتوانید از آنها مراقبت و محافظت نمایید. یکی از مواردی که در موتورخانه ها زیاد در مورد آنها می شنویم مشعل موتورخانه است. البته ذکر این موضوع حائز اهمیت است که مشعل تنها در مصارف خانگی مورد استفاده قرار نمی گیرد و دارای مصارف صنعتی نیز است. دلیل این امر این است که وظیفه اصلی مشعل تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی حرارتی است و این مسئله ای است که بسیاری از صنایع به آن نیازمند هستند. بسیاری از کارشناسان امور فنی بر این عقیده هستند که مشعل قلب تپبنده هر موتورخانه ای به شمار می رود، زیرا از طریق مشعل است که گرما ایجاد می شود و به سمت رگ های خانه که لوله و اتصالات ساختمان است منتقل می شود.

تعمیر مشعل

در نتیجه، همانطور که خود شما متوجه شده اید، اگر مشعل موتور خانه آسیب ببیند دیگر گرما تولید نمی شود و مشکلات زیادی برای سیستم گرمایشی ساختمان به وجود می آید و حتی موجب یخ زدگی یا ترکیدگی انواع لوله و اتصالات ساختمانی و آسیب رسیدن به اتصالات لوله کشی فاضلاب  شود و یا بخشی از کار صنایع مختل می شود. بنابراین اولین کاری که شما باید انجام دهید، تعمیر مشعل موتور به خصوص هنگام تعمیرات و بازسازی ساختمان های قدیمی است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر مشعل موتورخانه کار بسیار تخصصی است. اگر در این زمینه تخصص و مهارت لازم را ندارید، بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

روشن کردن مشعل موتورخانه

مشعل موتورخانه از لحاظ سوختی که مصرف می کند به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از: (1) مشعل گاز سوز، (2) مشعل گازوئیل سوز، (3) مشعل دوگانه سوز، (4) مشعل سه گانه سوز و (5) مشعل مازوت سوز. در نتیجه، اگر می خواهید برای روشن کردن و یا تعمیر مشعل موتورخانه اقدام کنید، اول باید نوع مشعل را مشخص نمایید. برای روشن کردن مشعل موتورخانه باید به مواردی توجه داشته باشید که این موارد به شرح زیرند:

 • ابتدا سوخت مشعل را بررسی کنید ( به طور مثال اگر مشعل گازی است مطمئن شوید که شلنگ اتصالی به آن کاملا سالم است و هیچ گونه نشتی ندارد)
 • بررسی فیلتر و فشار ( این فیلترها معمولا برای جلوگیری از ورود ذرات به درون مشعل استفاده می شوند. در هنگام روشن کردن مشعل این فیلتر باید تمیز باشد)
 • بررسی موتور مشعل ( بهتر است قبل از روشن کردن مشعل موتور آن از لحاظ ویژگی های فنی بررسی شود)

تعمیر مشعل

به طور کلی، وقتی فرمان از طریق ترموستات وارد رله دستگاه می شود ( و زمانی که دما افت می کند)، این فرمان به پایه مشعل ارسال می شود و با توجه به شرایطی که وجود دارد ( و در این مرحله پرشر گاز باید وصل باشد) فرمان کنتاکتور زده می شود و فن مشعل شروع به کار می کند. به فرآیند اولیه راه اندازی مشعل جارو زدن می گویند، زیرا گازی را که ممکن است در دیگ انباشته شده باشد خارج می کند و از ترکیدن جلوگیری به عمل می آورد.

تعمیر مشعل مورتور خانه

شاید یکی از مهمترین سوالات در مورد مشعل، چگونگی تعمیر مشعل موتورخانه است. قبل از تعمیر مشعل ابتدا باید با اجزای آن آشنایی پیدا کنید. اجزای مهم مشعل به شرح زیر هستند:

 • کنتاکتور
 • ترانس و جرقه
 • رله مشعل
 • پرشر هوا
 • الکترو موتور فن
 • شلنگ انتقال گاز
 • شیر برقی گاز
 • مانومتر
 • رگلاتور گاز
 • صافی گاز

البته باید بدانید که هر یک از این اجزا دارای قسمت های مختلفی هستند که اگر قصد دارید به طور تخصصی وارد کار تعمیر مشعل شوید باید این اجزا را به طور کامل بشناسید. به طور کلی مشکلات مشعل موتورخانه که باید برای تعمیل مشعل اقدام شود به شرح زیر هستند:

 • درست نبودن شعله مشعل ناشی از عدم اسپری صحیح سوخت ( مشکل معمولا به فیلتر و چرخ دنده مربوط است)
 • کم بودن فشار گاز در مشعل گازی ( مشکل معمولا به فیلتر و نازل مربوط است)
 • خاموش شدن مشعل ( مشکل معمولا به نشتی گاز مربوط است)
 • پس زدن مشعل ( مشکل معمولا به الکترودها و سیستم جرقه زدن مربوط است)

تعمیر رله مشعل

مشکلات مربوط به رله مشعل می توانند به کابل، ترانس و یا الکترود مشعل مرتبط باشند. در این صورت برای تعمیر مشعل باید کابل، ترانس و یا الکترود را تعویض شوند. اگر در صورت تعویض این لوازم رله مشعل هنوز مشکل داشت باید دستگاه رله مشعل تعویض کردد.

تعمیر رله مشعل

آموزش تعمیر مشعل

اگر می خواهید به طور تخصصی وارد حوزه تعمیر مشعل شوید، باید به آموزشگاه های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که آشنایی با دانش مکانیک می تواند به موفقیت بیشتر شما کمک کند. بنابراین توصیه ما به شما این است که اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و تلاش کنید با علم روز دنیا در زمینه تعمیر مشعل پیش بروید.

تعمیر مشعل اتمسفر

برند اتمسفر برندی معتبر است. اگر مشعل موتورخانه شما از این برند است، بهتر است برای تعمیر با نمایندگی های معتبر این برند تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد تعمیر مشعل در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید، اینکار یک کار تخصصی است و شما باید تنها از افراد متخصص بخواهید که اینکار را برای شما انجام دهند. انواع متفاوتی از مشعل موجود هستند که پرکاربرد ترین آنها مشعل گازی و مشعل مازوت است. بیشتر مشکلات مشعل می تواند به فیلتر، الکترود و یا کابل مشعل مرتبط باشد. به همین دلیل کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که بهتر است قبل از روشن کردن مشعل تمامی این امور بررسی شوند.

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب