کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تعمیر شوفاژ

418 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 17 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

شوفاژ ها یکی از رایج ترین وسایلی هستند که امروزه برای گرمایش خانه ها و مکان های مختلف از آن ها استفاده می‌شود. سیستم شوفاژ از چند بخش اصلی تشکیل می ‌شود که می ‌توان به موتور و پمپ آب گرم شوفاژ، انواع لوله اتصالات ساختمانی  و رادیاتور ها اشاره کرد. اگر چه استفاده از سیستم شوفاژ می ‌تواند باعث گرمایش عالی ساختمان ‌ها می‌شود، اما گاهی مواقع نیز این سیستم ها با مشکلاتی مواجه می ‌شوند که باید به فکر تعمیر شوفاژ باشیم. رایج ‌ترین ایراداتی که سیستم های شوفاژ با آن رو به‌ رو می ‌شوند، خاموش شدن شوفاژ اصلی، نشت آب از رادیاتور ها و یا سرد شدن قسمتی از صفحات رادیاتور ها و پوسیدگی و لوله و اتصالات به کار رفته در آن است. در این موارد باید به تعمیر شوفاژ اقدام نماییم.

تعمیر شوفاژ

برخی از مشکلات شوفاژ قابل حل شدن توسط خود افراد نیز می ‌باشد و دیگر نیاز به استفاده از تعمیرکاران برای رفع این مشکلات وجود ندارد. برای مثال در بیش تر مواقع که قسمتی از صفحات رادیاتور ها سرد می شود، به احتمال زیاد به دلیل هوا گرفتن آن ها می باشد. در این مواقع می ‌توان با باز کردن شیر هوا گیری و خارج کردن هوای رادیاتور، مشکل را به آسانی برطرف نمود. اما برخی مواقعی که مشکلات شوفاژ ها اساسی بوده و افراد خود از پس تعمیر شوفاژ  بر نمی ‌آیند، می‌ توانند به متخصصان و تعمیرکاران مراجعه نمایند. آن ها با استفاده از تخصص و ابزارآلات مناسبی که دارند، می ‌توانند ایرادات و مشکلات شوفاژ ها را برطرف نمایند. یکی از انواع این مشکلات که شما با مواجه شدن با آن باید به متخصص لوله کشی ساختمان  مراجعه کنید، نشتی آب از لوله‌های مرتبط با شوفاژ است. 

لوله کشی شوفاژ

همان طور که گفتیم، یکی از بخش ‌های اصلی سیستم گرمایشی شوفاژ، لوله های اتصال می‌باشد. این لوله ‌ها کار انتقال آب گرم موتورخانه یا منبع آب گرم شوفاژ به سمت رادیاتور ها و برگرداندن آن ها به منبع را به عهده دارند. به عبارتی آب گرم به وسیله این لوله ها در سیستم گرمایشی چرخانده می شود و باعث گرمایش محیط پیرامون خواهد شد. به طور کلی لوله کشی شوفاژ در سه روش اصلی انجام می ‌گیرد. این روش ها شامل تک لوله ای، دو لوله ای رفت و برگشت مستقیم و تک لوله ای رفت و برگشت معکوس می باشد. متناسب با شرایط ساختمان و نظر افراد متخصص که کار اجرای شوفاژ‌ ها را بر عهده دارند، یکی از این روش ‌ها برای لوله کشی شوفاژ مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

لوله کشی شوفاژ

روش تک لوله ‌ای به این صورت است که از یک لوله برای چرخش آب گرم استفاده می ‌شود. در واقع در این روش همان لول‌های که آب گرم را از موتورخانه و منبع به رادیاتورها می‌‌رساند، دوباره آن را به منبع آب گرم باز می‌ گرداند. در روش دیگر که روش دو لوله ای نام دارد، برای انتقال آب گرم از منبع به رادیاتور ها و برعکس از دو لوله متفاوت استفاده می ‌شود. یکی از این لوله ‌ها آب را از منبع آب گرم به سمت رادیاتور ها می ‌برد و دارای دمای بالاتری نیز می ‌باشد و لوله دیگر کار جمع آوری آب های انتقال داده شده به رادیاتور ها  و برگرداندن آن ها به منبع اصلی را بر عهده دارد.

هزینه تعمیر شوفاژ

مشکلات اساسی که شوفاژ ‌ها با آن رو به رو می شوند را در ابتدای متن بیان کردیم و گفتیم که در برخی مواقع می‌ توان این مشکل ها را در خانه و با ابزار آلات ساده نیز برطرف کرد. برای مثال زمانی که قسمتی از صفحه رادیاتور سرد می ‌شود و خوب کار گرمایش را انجام نمی دهد، احتمال زیاد به خاطر هوا گرفتن آن می ‌باشد. برای رفع این مشکل می توان شیر هوا گیری رادیاتور را باز کرده و صبر کرد تا هوای آن به طور کامل خارج شود. وقتی که خودمان این کار را انجام دهیم، دیگر نیاز به تعمیر شوفاژ و پرداخت هزینه نیز وجود ندارد. اما در برخی مواقع قسمت های دیگر یا همین  قسمت با مشکل مواجه می‌ شود اما ما نمی‌ توانیم از پس حل آن برآییم.

هزینه تعمیر شوفاژ

در مواردی که شوفاژ ها با مشکلات اساسی رو به رو می ‌شوند و نیاز به تعمیر شوفاژ پیش می ‌آید، می ‌توانیم از افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه ای که تجربه خوبی در این زمینه دارند، استفاده کنیم. هزینه تعمیر شوفاژ به عوامل زیادی بستگی دارد که با توجه به آن ها حساب می شود. از مهمترین این عوامل می‌ توان به این که مشکل در کدام قسمت از سیستم شوفاژ وجود داشته باشد و این که مشکل چه قدر جدی باشد، اشاره کرد. قاعدتاً هر چه مشکل بزرگ تر باشد و حتی نیاز به تعویض قطعات هم وجود داشته باشد، هزینه تعمیر شوفاژ نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین برای محاسبه هزینه تعمیر شوفاژ، ابتدا باید آن را عیب یابی کرده و مشکلات آن را بررسی نمود و سپس این هزینه را برآورد کرد. در این موارد یکی از اصلی ترین بخش‌های تشکلیل دهنده هزینه خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی است. از این رو تعمیر‌کاری که برای تعمیر سیستم شوفاژ شما به کار گرفته می‌شود باید با چندین پخش لوله و اتصالات ساختمانی معتبر در ارتباط باشد تا بهترین و کیفیتی را با مناسب ترین قیمت در خرید لوله‌ و اتصالات ساختمان برای شما فراهم آورد.  

جمع بندی

شوفاژ ها یکی از وسایل گرمایشی خوبی می باشند که استفاده از آن ها نیز بسیار رایج است. در برخی مواقع ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوند و نیاز به تعمیر شوفاژ داشته باشیم. البته بعضی از مشکلات کوچک و ریز می باشند و افراد خود می ‌توانند در خانه و با ابزار آلات ساده به حل آن ها اقدام نمایند. هوا گیری رادیاتور های شوفاژ، نمونه‌ای از این گونه مشکلات کوچک می‌ باشد که در برخی مواقع باعث سرد شدن قسمتی از صفحه رادیاتور ها می‌ شود. اما زمانی که مشکلات جدی تر بوده و ما خود توانایی تعمیر آن را نداشته باشیم، باید به افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه مراجعه نماییم. هزینه تعمیر شوفاژ با توجه به نوع و میزان مشکلات آن، متفاوت است.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب