کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تعمیر دیگ چدنی

650 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 22 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
5.0

تعمیر دیگ چدنی یکی از کارهای تخصصی و مهمی است که باید برای تعمیر آن هر چه سریع تر در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی اقدام شود. شاید در ظاهر یکدیگ چدنی که قلب موتور‌خانه شوفاژ شما است ربطی به لوله کشی و لوله و اتصالات ساختمان نداشته باشد اما باز کردن این دیگ بزرگ می‌فهمید که این وسیله در درون خود انواع لوله و اتصالات را جای داده است.  در بسیاری از شرایط تعویض پره دیگ چدنی و همچنین رفع نشتی دیگه چدنی از جمله کارهایی است که به تعمیر دیگ چدنی مربوط می گردد، و این نکته را در نظر داشته باشید که برخی اوقات تعمیر دیگ شدنی نمی باشد. و باید نسبت به تعویض دیگه چدنی اقدام کنید. تعمیر دیگ چدنی از مراحل خاصی پیروی می‌کند که باید قدم به قدم طی مراحل خاص آن برای تعمیر آماده نمود.

تعمیر دیگ چدنی

روش نصب دیگ چدنی

برای تعمیر دیگ چدنی که ممکن است نیاز به تعویض باشد، باید با نصب صحیح و اصولی آن نیز آشنا باشید. که اگر شما برای نصب فاصله مقرر و معین شده را رعایت نکنید، عمدتا دیگ موردنظر شما نخواهد توانست از عملکرد مفید و اثر بخشی پیروی کند. طول مشعل و دیگ باید با فواصل بسیار خوبی قرار بگیرند. توجه به فضا باعث می‌شود تا تجهیزات مربوط به دیگ نیز بتواند به خوبی نصب شده و این گونه در هنگام تعمیر نیز بتوان به راحتی آن را انجام داد. همین طور در این مرحله شما نیاز به تعویض یا باز سازی لوله‌های فرسوده دیگ چدنی دارید و اصلی ترین هزینه شما خرید لوله‌ و اتصلات مخصوص دیگ چدنی است. از این رو تعمیر‌کار شما باید تسط مناسبی بر بازار لوله و اتصالات ساختمانی داشته باشد تا با بهترین قیمت بهترین کیفیت را برای شما فراهم آورد.

تعویض پره دیگ چدنی

خاطر نشان می کنم که در حوزه تعمیر دیگ چدنی باید توجه داشته باشید، که بستن شیر فلکه های رفت و برگشت الزامی است و همچنین بهتر است که رله مشعل را به صورت کاملاً مطمئن از روی پایه در موتور خانه جدا نمایید. همچنین بستن شیر فلکه گاز کار مهمی برای ایمنی بیشتر می باشد. حتی پیچ های مربوط به نصب مشعل را نیز باید باز کنید، تا بتوانید دیگ را از مشعل جدا کرده تا به تعویض پره دیگ چدنی اقدام کنید، در این شرایط می‌توان پره معیوب را شناسایی کرد و آن را جدا نمود.

قیمت پره دیگ چدنی

قیمت پره دیگ چدنی

خاطر نشان می کنم که شما برای خرید پره در هنگام تعمیر دیگ چدنی باید به ضمانت پره مورد نظر برای دیگ چدنی نیز توجه بسیاری داشته باشید؛ چراکه ضمانت پرده خواهد شد تا شما با خیالی آسوده به توانید از این پره استفاده کنید. جنس پره از چدن است که یکی از قطعات بسیار مهم در دیگ چدنی به حساب می‌آید و در هنگام مشاهده سوراخ شدن پرده، هر چه سریع تر باید به تعویض و تعمیر پره دیگ چدنی فکر کنید.

قیمت تعویض پرده دیگ چدنی

نصب دیگ چدنی شوفاژ کار

مهمترین کاری که باید برای نصب دیگ چدنی شوفاژکار انجام شود این است که ظرفیت مشعل و دیگ را یکسان در نظر بگیرید به این دلیل که، طول شعله و مشعل مورد نظر باید دیگ شما را به شکل بسیار اساسی و اصولی در بر بگیرد و در تعمیر دیگ چدنی این‌گونه مشاهده شده است، که انتهای دیگ باید از هرگونه مشعل و شعله خالی باشد. حتی در هنگام این گونه نصب باید توجه داشته باشید که پره باید کاملاً سالم باشد؛ چرا که هر نوع ترک خوردگی و انتخاب جنس نامرغوب پره باعث خواهد شد که که نصب صحیح را مشاهده نکنید.

رفع نشتی دیگ چدنی

برای تعمیر دیگ چدنی در نظر داشته باشید که باید در زمان نشتی دیگ چدنی مورد نظر در ابتدای کار پره ها را بررسی نمایید؛ چرا که ممکن است به خاطر سوراخ شدن پره، نشتی در دیگ چدنی به وجود آمده باشد و بدین شکل، دیگ موتورخانه باید کاملاً باز شود و به واسطه تجهیزات و وسایل لازم برای رفع نشتی اقدامات لازم انجام پذیرد.

قیمت تعویض پرده دیگ چدنی

برای تعویض پره به خاطر داشته باشید که با توجه به تعداد پره هایی که نسبت به تعمیر آن اقدام می‌شود تعرفه در تعمیر دیگ چدنی مشخص می گردد. پره های جلو، عقب و وسط هرکدام کارایی خاصی دارند و به همین دلیل برای تعمیر دیگ چدنی و قیمت تعویض پره آن این نکات مهم تلقی می شوند.

آچار دیگ جمع کن

آچار دیگ جمع کن

هر تیم و یا تعمیر کاری که برای تعمیر دیگه چدنی به محل اعزام می شود بدون شک از آچار دیگ جمع کن استفاده می کنند؛ چرا که این نوع آچار یکی از انواع مهم و کاربردی در حین کار می باشد، که با داشتن چهار میله به‌خوبی می‌تواند سرعت عمل تعمیرکار را در حین تعمیرات و تعویض قطعات از جمله پره بالا ببرد.

انواع دیگ موتورخانه

دیگه موتورخانه انواع مختلفی دارد، که بر اساس جنس دیگ ها می توان انواع دیگ های چدنی و فولادی را مثال زد. اما شما اگر بخواهید که باتوجه به سیال در لوله آن را طبقه بندی کنید، باید به دو گزینه آب در لوله و آتش در لوله را در نظر بگیرید. که دیگ های آب در لوله با ظرفیت خاصی می تواند فشار مورد توجهی را تحمل نمایند و عمدتا شاید بدانید نیروگاه‌های بخار از آب در لوله استفاده می‌کنند. اما دیگ های آتش در لوله که برای انواع کارخانه ها و هم چنین ساختمان های مسکونی از آن استفاده می شود در گروه طبقه بندی با توجه به سیال آب قرار می گیرند.

انواع دیگ موتورخانه

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم که در مورد تعمیر دیگ چدنی و کاربرد پره نیز صحبت کنیم. این مقاله بیشتر برای مخاطبانی از نیازتو تألیف شده است که قصد تعمیرات و بازسازی ساختمان خود را دارند. همچنین قیمت تعویض پره نیز مسئله مهمی است که باید به آن توجه بسیاری شود اما بهتر است که در هنگام بروز هرگونه عیب و ایراد و مشکل در دیگ چدنی هرچه سریع تر به یک تیم ماهر و یک تعمیرکار باتجربه مراجعه کید. تا بتوانید با استفاده از آچار دیگ جمع کن و تجهیزات دیگری که تعمیرکار در اختیار دارد، با سرعت عمل بالا نسبت به تعمیرات مربوط به دیگ چدنی اقدامات لازم را فراهم آورد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب