کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تعرفه نصب ویندوز

429 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 10 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آموزش نصب ویندوز

ویندوز نوعی پیکر بندی قوی سیستم عامل می باشد. که بر روی دستگاه خام بار گزاری می شود و یا به اصطلاح می نشیند و باعث می شود که استفاده از ان دستگاه بسیار ساده تر و کاربردی تر شود . عموما اکثر افراد در ایران کلمه سیستم عامل را با نام ویندوز می شناسند و به نظر کلمه ویندوز از سیستم عامل عام تر است اما خب خود ویندوز نام یک سیستم عامل است که توسط شرکت مایکروسافت طراحی شده و سیستم عامل های مختلف دیگری وجود دارد.

انواع مختلفی از ویندوزها مانند لینوکس، 7، 8، 10 یا مک وجود دارد که نصب هر یک مهارت و دانش مخصوص خود را نیاز دارد. نصب ویندوز مراحلی دارد که ممکن است همه افراد به صورت کامل به آن آگاهی نداشته باشند. به همین خاطر مراکز بسیاری به منظور ارائه این خدمات به وجود آمده اند که نصب ویندوز و سایر حدمات تعمیر و راه اندازی را انجام می دهند. برای جلوگیری از بی نظمی و هرج و مرج در اجرای این خدمات، سازمان تعزیرات حکومتی و نظام صنفی رایانه ای تعرفه ای یکسان برای انواع خدمات ارائه کرده اند و همه موظفند که طبق آن عمل کنند. در ادامه به این خدمات و تعرفه نصب ویندوز بیشتر اشاره خواهیم کرد.

تعرفه نصب ویندوز

تعرفه نصب ویندوز سال 1400

امروزه اغلب کاربران کامپیوتر و لپ تاپ قادر هستند که خود، تمامی امور مربوط به نصب ویندوز و نرم افزارهای کامپیوتری را انجام دهند. اما گاهی پیش می‌ آید که به‌دلیل نداشتن زمان و یا در اختیار نداشتن ابزار کافی، از پس نصب و تعمیر ویندوز و یا نرم افزارهای کاربردی و اختصاصی برنیایید. یا اینکه قادر نباشید، مشکل ویندوز کامپیوتر و یا لپ تاپ را عیب‌یابی کرده و تعمیر کنید. اینجاست که وجود یک متخصص کامپیوتر و لپ تاپ نیاز است تا تمامی خدمات را برای شما انجام دهد.

تعرفه نصب ویندوز می تواند شامل نصب ویندوز، نصب ویندوز 7 روی سیستم قدیمی، نصب برنامه ها یا آپدیت آن ها می شود. به صورت میانگین، هزینه خدمت نصب ویندوز و نرم افزار کامپیوتر در سال 1400 بین 50,400 تومان تا 4,145,000  تومان متغیر است. قبل از ثبت سفارش خود بهتر است حتما تعرفه ها و ریز جزئیات قیمت ها را نگاه کنید تا هنگام پرداخت دچار مشکل نشوید.

خدمات کامپیوتری تعرفه نصب ویندوز

خدمات کامپیوتری در چند گروه دسته بندی می شود که در ادامه به صورت خلاصه آن ها را معرفی می کنیم:

 • نرخ فعالیت‌های مرتبط با اینترنت و کافی‌ نت
 • عرفه نرخ خدمات نرم‌ افزاری بر روی رایانه شخصی اعلام شده که از کلیه عملیات نصب نرم‌افزار، ارتقا، رفع عیوب نرم ‌افزاری، تهیه پشتیبان گرفته تا فعالیت ‌های مربوط به تهیه سی دی و ... 
 • خدمات سخت ‌افزاری و درایوهای مربوط به آن شامل تمامی عملیات های سخت ‌افزاری در ابعاد کاربر 
 • ارائه خدمات فوق به بخش تعمیرات و سرویس دستگاه‌های جانبی رایانه ‌ای 
 • تعرفه خدمات پرینتر، دستگاه‌های کپی و ...
 • تعرفه نرخ خدمات مربوط به تعویض قطعات و تعمیرات سخت‌افزار نوت ‌بوک 
 • انجام عملیات بازیابی اطلاعات

کاربران می‌توانند در صورت تخلف، مراتب را به سازمان تعزیرات حکومتی و نظام صنفی رایانه‌ای گزارش داده تا با خاطیان برخورد مقتضی صورت گیرد.

 نصب ویندوز ۱۰

وقتی از اصطلاح عوض کردن ویندوز استفاده می کنیم به معنای نصب کردن یک ویندوز جدید، روی ویندوز قدیمی است و کار آنچنان سختی نیست. اما بخاطر اینکه تمام تنظیمات و نرم افزارها از روی ویندوز حذف شده و شما مجبور به نصب دوباره و تنظیمات مجدد هستید شاید زمان گیر باشد. اما زمانی فرا می‌رسد که شما مجبور به عوض کردن ویندوز هستید. و دلیل اصلی این خواسته کند شدن ویندوز به مرور زمان است. ( نکته) برای نصب ویندوز باید سخت افزار دستگاه شما بررسی شود. مشخصات سخت افزاری از قبیل میزان حجم حافظۀ سخت، Ram، سرعت پردازش CPU، سرعت و حافظۀ کارت گرافیک را می‌توانید از درون شناسنامۀ رایانه یا کاغذ خریدش به دست آورید. در غیر این صورت تمامی این موارد را از داخل خود ویندوز هم نوشته است.

تعرفه نصب ویندوز سال 1400

اگر از تمامی خدمات کامپیوتری پرس و جو کنید، برای نصب ویندوز 10 نیاز به موارد زیر خواهید داشت:

 • حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (ghz)
 • رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
 • کارت گرافیک microsoft directx 9 graphics device with wddm 1.0 driver
 • فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش که معمولا جزو خدمات مراکز نصب است و نیازی نیست آن را جدا تهیه کنید.

جمع بندی

سازمان تعزیرات حکومتی و نظام صنفی رایانه ای به صورت سالیانه تعرفه ای یکسان برای انواع خدمات ارائه کرده می کنند و همه افراد و گروه ها موظفند که مطابق با آن عمل کنند. این خدمات به صورت کلی شامل  تعرفه خدمات نرمافزاری بر روی سیستم و کامپیوتر شخصی، تعرفه هزینه نصب سخت افزار و درایورهای مربوطه، تعرفه تعمیرات وسرویس دستگاههای جانبی کامپیوتر و همچنین تعرفه نصب نرم افزارهای نوت بوک و ... می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب