Loading List Items...

تعرفه دندانپزشکی

31 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز چهارشنبه, 19 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بهداشت دهان و دندان یکی از مواردی است که همواره باید جدی گرفته شود؛ چراکه نه تنها به سلامت جسمی فرد کمک می‌کند، بلکه سبب افزایش زیبایی و در نهایت اعتماد به نفس او خواهد شد. برای داشتن دندان هایی سالم لازم است تا همواره به دندانپزشک مراجعه کرده و نسبت به سلامت دهان و دندان خود اقدام نمایید. اما در اکثر موارد افراد از رفتن به دندانپزشکی ممانعت کرده و در مواقع ضرور مراجعه می‌کنند. علت های متفاوتی ممکن است برای آن وجود داشته باشد، منقطه زندگی و یا حتی فرهنگ افراد، اما معمولا هزینه های دندان پزشکی بزرگترین مانع مراجعه افراد به دندان پزشک خواهد بود. تعرفه دندانپزشکی در کشور ثابت نبوده و هر ساله بر طبق تعرفه های وزارت بهداشت مشخص خواهد شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : پروتز دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

اصولا قیمت ها نیز براساس همین تعرفه ها کم و بیش خواهد بود. به این معنی که درمانگاه ها و کلینک های خصوصی با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده و سطح تجهیزات خود یک ضریب کلی از تعرفه وزارت بهداشت را برای خدمات خود مشخص خواهند کرد.

 

تعرفه دندانپزشکی سال 1400

با توجه به شرایط و عوامل گفته شده، به صورت دقیق نمی‌توان هزینه های دندانپزشکی را مشخص کرد. در ادامه به برخی خدمات مهم و ضروری پرداخته و میزان تعرفه دندانپزشکی سال 1400 را بیان می‌کنیم.

هزینه کشیدن دندان

در حالت کلی سعی کنید تا از کشیدن دندان تا حد ممکن جلوگیری شود. از طریق روش هایی مانند عصب کشی و پرکردن دندان از جمله راه کارهایی هستند که به شما در درمان دندان کمک می‌کنند؛ اما در برخی موارد دندان به شدت پوسیده شده و راهی به غیر از کشیدن آن وجود ندارد. در جدول زیر هزینه های مربوط به کشیدن دندان را اشاره شده است:

عنوان خدمات

تعرفه آزاد (تومان)

بیرون آوردن یک دندان قدامی (شیری یا دائمی)

000/300

بیرون آوردن یک دندان خلفی (شیری یا دائمی)

000/400

کشیدن دندان عقل معمولی

000/800

کشیدن دندان نهفته و ریشه باقی مانده

000/800

درمان آبسه

000/300

جراحی عقل نسج نرم

000/200/1

جراحی عقل نسج سخت

000/800/1

 

 

هزینه دندانپزشکی کودکان

این هزینه ها معمولا با تعرفه دندانپزشکی بزرگسالان مشترک خواهد بود، اما به دلیل یک سری تجهیزات و مراقبت های بهداشتی هزینه های آنها متفاوت بوده که در جدول زیر آورده شده است.

خدمات دندانپزشکی کودکان

قیمت (تومان)

کشیدن دندان شیری خلفی

000/300

کشیدن دندان شیری قدامی

000/250

فیشور سیلانت هر دندان

000/500

پالپوتومی

000/460

فلوراید تراپی دو فک

000/500

 

فلوراید تراپی

استفاده از نوعی ژل برای استحکام مینای دندان کودکان است.

فیشور سیلانت

یک لایه محافظ روی شیارهای دندان که مانع از تجمع غذا می‌شود.

تعرفه دندانپزشکی سال 1400

عصب کشی دندان

عصب کشی هنگامی انجام می‌شود که قسمت داخلی یک دندان که به آن پالپ نیز گفته می‌شود آسیب ببیند و یا دچار التهاب و یا عفونت شود. حتی اگر پالپ یا مغز دندان از بین رفته باشد و یا در اصطلاح مرده باشد، بخش بالایی دندان یا همان تاج می‌تواند دست نخورده باقی بماند. برخی از علت های آن مانند پوسیدگی عمیق به دلیل عدم رسیدگی و درمان سوراخ ها و حفرات دندان و یا ایجاد ترک در دندان باشد. برای درمان آن نیز هزینه های عصب کشی را در زیر بیان کردیم.

هزینه عصب کشی دندان

تعرفه عمومی (تومان)

پالپوتومی اورژانس (دندان دائمی)

000/500

درمان ریشه یک کانال

000/700

درمان ریشه دو کانال

000/800

درمان ریشه سه کانال

000/900

درمان ریشه چهار کانال

000/000/1

 

جراحی لثه دندان

در بسیاری از مواقع اگر جراحی لثه صورت نگیرد، مشکلات متعددی برای فرد به وجود می‌آید. لثه ها در حال عادی صورتی رنگ هستند و با استحکام روی دندان ها را می‌پوشانند. اما گاهی اوقات بر اثر بیماری های مختلف، لثه تغییر رنگ داده و ملتهب می‌شود. در این مورد ممکن است لثه خونریزی کند یا از روی دندان کنار برود و باعث لق شدن دندان ها شود. بنابراین نیاز به جراحی لثه خواد بود. برخی از تعرفه های آن شامل:

خدمات جراحی لثه

هزینه جراحی (تومان)

فلپ نیم فک

000/500/1

افزایش طول تاج همراه با فلپ

000/200/1

جرمگیری بروساژ کامل هر فک

000/400

پیوند لثه یک دندان

000/500/2

لیفت لثه هر دندان

000/60

الکترو سرجری

000/500

 

پروتز دندان

هنگامی که دندان از بین برود یا کشیده شود، جای آن همیشه خالی می‌ماند، مگر اینکه با روشی این جای خالی پر شود. روش های مختلفی برای پرکردن جای خالی دندان یا جایگزین دندان وجود دارد. یکی از مهمترین روش های جایگزین دندان های از دست رفته، پروتز دندان یا دندان مصنوعی است. هزینه پروتز معمولا متغیر بوده و بسته به لابراتورهای سازنده متفاوت خواهد بودف اما در زیر برخی از هزینه ها مشخص شده است.

خدمات پروتز دندان

تعرفه عمومی (تومان)

پروتز ثابت PFM هر واحد دندان پایه

000/000/2

پروتز ثابت PFM هر واحد پونتیک

000/000/2

چسباندن روکشهای قدیمی

000/200

خارج کردن روکشهای قدیمی

000/200

جدا کردن روکش های بهم چسبیده

000/200

روکش تمام پرسلن و یا زیرکونیوم

000/500/2

پروتز کامل هر فک

000/000/10

خارج کردن پست و کور ریختگی

000/800

پست و کور ریختگی

000/20/1

 

 

هزینه دندانپزشکی کودکان

جمع بندی

رسیدگی به بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری بوده و علاوه بر زیبایی به سلامت جسمی شما نیز کمک خواهد کرد. برای این امر لازم است تا یک پزشک باتجربه و دانش کامل پیدا کرده و نسبت به درمان عارضه خود اقدام نمایید. اما آنچه که بیش از هر چیز اهمیت دارد هزینه های مربوط به داندان پزشکی می‌باشد. ما در این مقاله به برخی از این هزینه ها اشاره کردیم، اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این هزینه ها ثابت نبوده و بسته به برخی عوامل متغییر خواهد بود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص های این رشته مانند: دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشکی اطفال ، فوق تخصص دندانپزشکی  را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته