کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تعرفه خشکشویی

192 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

امروزه، اتوشویی آنلاین یا همان خشکشویی اینترنتی به یکی از کسب و کارهای پر طرفدار تبدیل شده است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند که لباس، پتو یا اقلام دیگری را که نیاز به دقت زیادی در شستشو دارند، به این مراکز تحویل دهند. در این مراکز از تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود تا انواع لک و کثیفی از روی اقلام قابل شسشتو پاک شوند و در عین حال به بافت پارچه آسیبی وارد نشود.

تعرفه خشکشویی

تاریخچه راه اندازی اولین خشکشویی در ایران به دهه 30 باز می گردد و به تبع آن اتحادیه خشکشویی در سال 1332 تشکیل گردید و همین امر نشان دهنده جهشی بزرگ در کسب و کار ایران به شمار می رود. یکی از وظایف این اتحادیه اعلام سالیانه تعرفه خشکشویی به کسب و کارهایی است که در این حوزه فعالیت دارند. همین موضوع سبب می شود یکپارچگی قیمت در سراسر کشور به وجود بیاید و از بروز چالش ها در این زمینه جلوگیری می کند. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد تعرفه خشکشویی در اختیار شما قرار دهیم.

اتحادیه خشکشویی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این اتحادیه وظیفه دارد تا قوانین و مقررات مرتبط با خشکشویی ها را اعلام کند و تمامی خشکشویی ها در سراسر کشور موظف به رعایت این قوانین هستند. همچنین، اگر کسب و کاری به انجام کارهای غیر قانونی بپردازد، بهترین روش برای جلوگیری از این تخلفات، مراجعه به اتحادیه و پیگیری این امر است. در واقع، اگر بخواهیم وظایف این اتحادیه را بیان کنیم باید بگوییم که اتحادیه خشکشویی وظیفه قانون گذاری و تعیین شرایط مانند تعرفه خشکشویی و یا صدور پروانه کار را برای تمامی کسانی دارد که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. لازم به ذکر است که تمامی خشکشویی ها باید دارای پروانه رسمی از سوی اتحادیه خشکشویی باشند، در غیر اینصورت کسب و کار آنها غیر رسمی و غیر قانونی قلمداد می شوند.

مجوز خشکشویی

مجوز خشکشویی

اگر شما قصد دارید که خشکشویی خود را راه اندازی کنید، اولین کاری که باید انجام دهید دریافت مجوز خشکشویی است. در واقع، این مجوز نشان می دهد که فعالیت شما قانونی است و شما طبق استانداردهای تعریف شده به متقاضیان خدمات ارائه می دهید. مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز خشکشویی به شرح زیر هستند:

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران ( اتباع بیگانه باید دارای مجوز رسمی کار باشند)
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • واریز مبلغ به حساب اتحادیه خشکشویی ( این مبلغ از سوی اتحادیه مشخص می گردد)
 • ارائه اصلی و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه کارت پایان خدمت برای آقایان و یا کارت معافیت و یا گواهی اشتغال به تحصبل
 • اجاره نامه و یا سند رسمی ملک برای راه اندازی خشکشویی
 • 6 قطعه عکس 3 در 4

همچنین، باید بدانید که شما نیاز به تمدید مجوز خشکشویی خود دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه بهتر است به سایت رسمی اتحادیه خشکشویی مراجعه کنید.

نرخ خشکشویی پتو سال 99

همانطور که پیشتر در این متن به آن اشاره کردیم، تعرفه خشکشویی سالیانه به کسب و کارها اعلام می شود. تمامی کسب و کارها موظف هستند که این تعرفه اعلام شده را در دید عموم قرار دهند و هیچ کسب و کاری نمی تواند قیمتی بالاتر از تعرفه خشکشویی دریافت کنید. یکی از اقلامی که عموما برای شستشو به خشکشویی برده می شود پتو است. تعرفه خشکشویی برای پتو در سال 99 به صورت زیر است:

نوع پتو

قیمت شستشو در سال 99

پتو/ دو نفره / کار شده

98000 هزار تومان

پتو/ دو نفره/ گلبافت

30000 هزار تومان

پتو/ دو نفره/ مسافرتی

24000 هزار تومان

پتو / یک نفره/ گلبافت

23000 هزار تومان

پتو/ یک نفره/ مسافرتی

20000 هزار تومان

 

قیمت خشکشویی لباس عروس

شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که سبب رونق گرفتن خشکشویی آنلاین شده است، روش شستشوی لباس های خاص و ویژه بدون آسیب به این لباس هاست. لباس عروس یکی از لباسهای ویژه ای است که شستن آن نیازمند دقت و مهارت خاصی است. در غیر اینصورت به بافت لباس آسیب وارد می شود. تعرفه خشکشویی انلاین برای شستشوی لباس عروس در سال 1399 با توجه به ساختار لباس بین 250000 تا 350000 هزار تومان متغییر است.

قیمت خشکشویی سال 99

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که تعرفه اتوشویی سیار برای اقلام دیگر چقدر است، در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات کلی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم:

 • کت و شلوار همراه با اتو کشی: 39000 هزار تومان
 • شلوار و یا پیراهن همراه با اتو کشی: 14000 هزار تومان
 • مانتو معمولی همراه با اتو کشی: 29000 هزار تومان
 • رو تختی یک نفره همراه با اتو کشی: 37000 هزار تومان
 • رو تختی دو نفره همراه با اتو کشی: 42 هزار تومان
 • پرده حریر همراه با اتو کشی متری 6000 هزار تومان
 • کاپشن همراه با اتو کشی 45000 هزار تومان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدماتی که خشکشویی ها ارائه می دهند و تعرفه خشکشویی در سال جدید به نمایندگی های معتبر خشکشویی مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد تعرفه خشكشويي آنلاين در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شدید این تعرفه سالیانه از سوی اتحادیه خشکشویی اعلام می گردد و تمامی خشکشویی ها بر اساس آن هزینه را از مشتریان دریافت می کنند. بهتر است بدانید که اگر خشکشویی بالاتر از این تعرفه دریافت کند متخلف است و شما می توانید با اطلاع دادن به اتحادیه خشکشویی خواهان رسیدگی به خشکشویی متخلف باشید. این تعرفه باید در دسترس عموم قرار گیرد و اگر در خشکشویی این تعرفه نیست شما می توانید از آنها بخواهید این تعرفه را به شما نشان دهند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب