کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تشویقی سگ

186 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 19 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگرچه گربه‌ ها بعد از فرار از جعبه، غذا را می‌خوردند، ثراندایک فهمید که گربه ‌ها می ‌خواستند از جعبه بدون پاداش غذا فرار کنند. ثرندایک از پاداش ‌های غذا و آزادی برای تحریک سیستم پاداش در گربه‌ ها استفاده کرد تا ببیند گربه ‌ها چگونه یادگرفته‌اند از جعبه فرار کنند. امروزه آزمایش های ثرندایک در تربیت سگ های خانگی تاثیر به سزایی دارد. تشویقی های گوناگون سگ ها از نژادهای مختلف، همگی برگرفته از نظریه شرطی سازی عامل است.

غذای تشویقی سگ

توله ‌ها تا تا هفته هفتم یا هشتم، یا همان ۲ ماهگی باید پیش مادر خود باشند و از شیر او تغذیه کنند. بعد از ۲ ماهگی می‌توانید توله را به خانه‌ خود بیاورید و از آن نگه داری کنید. در سنین کم، از همان بدو ورود باید تربیت سگ را شروع کنید و برای موفقیت بیشتر در تربیت توله می‌توانید از تشویقی سگ استفاده کنید. طعم ‌های مختلف تشویقی را امتحان کنید تا تشویقی مورد علاقه توله‌ را کشف کنید و در آموزش و تربیت او از همان تشویقی استفاده کنید. تشویقی حیوانات وعده های کوچک غذایی است که به صورت میان وعده به سگ داده می شود و کابرد های بسیاری دارد. تشویقی ها در زمینه آموزش و تربیت، تمیز کردن دندان ها، سلامت لثه و دندان، تامین ویتامین های لازم و غیره نقش بسیار مهمی دارد. نکته بسیار مهم در تهیه تشویقی سگ، توجه به نوع سگ و نژاد آن است. باید بدانید که غذای تشویقی سگ ژرمن، شاید تاثیری بر روی رفتار سگ هاسکی نداشته باشد.

  • غذای تشویقی هاسکی
  • تشویقی ژرمن
  • تشویقی نوبی
  • تشویقی سویل پت

به عنوان مثال غذای تشویقی سگ نوبی با غذای تشویقی که برای سگ کروچی مورد استفاده قرار می گیرد؛ متفاوت است. تشویقی سگ نوبي به شکل دانه های کوچک استخوان با طعم های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا این تشویق‌ها جنس نرمی دارد و نیازی نیست که سگ زمان زیادی را برای جویدن و خوردن آن صرف کند و سگ نوبي هنگام مصرف این تشویقی چندان اذیت نخواهد شد. این تشویقي بسیار خوش خوراک بوده و بسیار مناسب برای آموزش دادن سگ است قیمت آن نیز ارزان و مقرون به صرفه است و اگر به دنبال تشويقي سگ ارزان هستيد، اين گزينه بسيار مناسب است.

تشویقی سگ

اما تشویقی استخوانی سگ کروچی همانطور که در تصویر مشاهده می کنید؛ شاید برای سگ‌های نوبی که نیاز به جویدن چیز های نرم و کوچک دارند مناسب نباشد. این تشویقی حالت ژلاتینی دارد و به حفظ سلامت دندان ها و از بین رفتن بوی بد دهان کمک می کند. از سویي دیگر، این تشویقی به علت ظاهر استخوانی اش سریع توجه سگ ها را به خود جذب کرده و می تواند کاری مسواک زدن را برای سگ انجام دهد.

بيسكوييت تشويقي سگ نيز از جمله گزينه هايي است كه مي توانيد براي تربيت از آن استفاده كنيد. کاربردهای مهم تشویقی سگ ها شامل موارد زیر است:

  • خوشحال کردن سگ
  • تشویق سگ پس از انجام یک کار خوب
  • تربیت و آموزش دادن به سگ
  • تامین ویتامین‌های مورد نیاز
  • کمک به سلامت دندان‌ها
  • کمک به حفظ سلامت پوست و مو

زمان مناسب برای دادن تشویقی

برای اینکه تشویقی تاثیر بیشتری داشته باشد، باید در زمان مناسبی به سگ داده شود. اگر هدف شما از دادن تشویقی آموزش دادن به سگ باشد؛ بلافاصله بعد از غذا خوردن یا قبل از غذا خوردن او زمان مناسبی برای دادن تشویقی نیست. زیرا قبل از غذا گرسنه است و ممکن است عصبانی شود. بعد از غذا نیز بسیار سیر است و نیازی به غذا ندارد. بنابراین آموزش به خوبی صورت نخواهد گرفت. شاید بهترین زمان برای دادن تشویقی بین وعده‌های غذایی اصلی باشد.

زمان مناسب برای دادن تشویقی

نکته مهمی که هنگام تشویقی سگ باید در نظر بگیرید؛ این است که تشویقی سگ نباید بیشتر از ۱۰ درصد از رژیم غذایی و کالری دریافتی روزانه او باشد. در این زمینه می‌توانید با یک دامپزشک مشورت کنید و مقداری تشویقی سگ را بر اساس وزن و میزان فعالیت او محاسبه کند. در صورتی که تشویقی و اسنک بیشتر از این میزان به سگ داده شود باعث اضافه وزن و چاقی می شود و انتظار خواهد داشت که بین وعده های غذایی اسنک‌های پر کالری دریافت کند.

جمع بندی

دادن خوراکی های مختلف به توله ها جهت تشویق ادامه رفتار های صحیح یکی از پر طرفدارترین راه های تربیت در جهان است و در صورتی که به درستی انجام شود به خوبی نتیجه خواهد داد. اين خوراكي و اسنك ها نوعي تشويقي است. نكات مهمي حين استفاده از تشويقي وجود دارد كه توصيه مي كنيم براي دريافت نتيجه بهتر به آن ها توجه كنيد. مثلا غذاي تشويقي سگ ها با يكديگر متفاوت است و نبايد همه را با يك مدل غذا تربيت كرد. بهتر است مقدار غذاي تشويقي حدود ده درصد وزن سگ باشد تا او دچار اضافه وزن نگردد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب