کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تست کرونا در منزل

404 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 19 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آشنایی با ویروس کرونا

ابتلا به ویروس در هر فرد به شکل های مختلف خواهد بود. به این معنی که در برخی به صورت خفیف و در برخی دیگر به شکل قوی بوده و متاسفانه بسیار سخت می‌باشد. تب و لرز، سرفه، تنگی نفس، خستگی، دردهای عضلانی، سر درد، فقدان حس بویایی، گلو درد، آبریزش بینی، حالت تهوع و اسهال از علائم آن می‌باشد. همان طور که گفته شد این علائم با توجه به قوای بدنی هر فرد و زمینه بیماری متفاوت خواهد بود.  درصد کمی از افراد که دارای بیماری های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و غیره هستند، با مشکلات شدیدتری مانند تنگی نفس مواجه شده و ناچار به بستری در بیمارستان خواهند بود.

تست کرونا در منزل

اما بیشتر افرادی که مبتلا می‌شود با استراحت و قرنطینه شدن در منزل بهبود می‌یابند. به همین دلیلی خدماتی نظیر تست کرونا در منزل ارائه می‌شود تا میزان واگیری کمتر شده و اغلب افراد با خیال راحت در منزل استراحت کنند. البته لازم به ذکر است که تست کرونا در منزل برای برخی از افراد ضروری تر بوده و می‌بایستی که حتما در خانه انجام گیرد. افرادی دارای بیماری های زمینه‌ای، افراد مسن و کم توان، زنان باردار و افرادی که دارای علائم شدید نظیر تب، درد بدن و تنگی نفس هستند.

آزمایش و تست کرونا در منزل

در حال حاضر آزمایش و تست کرونا در منزل و محل کار به دو شکل پی سی آر و آنتی بادی انجام می‌شود که درباره هرکدام به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

تست  PCR

پی سی آر یا آزمایش های زنجیره‌ای پلیمری برای شناسایی RNA ویروس کرونا انجام می‌گیرد. در صورت ابتلا این تست در زمان انجام، تشخیص خواهد داد. این تست همچنین می‌تواند باقی مانده های ویروس را حتی پس از پایان روند بیماری، تشخیص دهد. در حال حاضر آزمایش پی سی آر یکی از دقیق ترین و قابل اعتماد ترین تست های کرونا شناخته می‌شود. این آزمایش از طریق نمونه گیری حلق و بینی و با استفاده از یک سواپ پنبه‌ای انجام می‌گیرد. از تست کرونا در منزل پی سی آر در زمان ‌هایی استفاده می‌شود که قصد داریم ابتلای خود را به ویروس کرونا در همان لحظه مشخص کنیم. اگر دارای علائم هستید و یا بیشتر از 15 دقیقه و فاصله کمتر از یک و نیم متر با فردی که مبتلا به کرونا بوده در ارتباط بودید، بهتر است تا برای مشخص شدن وضعیت خود تست PCR بدهید.

آزمایش آنتی بادی

این آزمایش به دنبال آنتی بادی در خون شما بوده تا مشخص گردد آیا شما قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اید و یا خیر. آنتی بادی ها پروتئینی هستند که بلافاصله پس از آلوده شدن یا واکسیناسیون توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شوند. در واقع آنتی بادی به بدن شما کمک می‌کند تا در برابر عفونت ها مقاومت نشان داده و می تواند شما را از ابتلا دوباره به آن بیماری محافظت کند. لازم به ذکر است که اینکه چه مدت زمانی ممکن است این محافظت طول بکشد برای هر فرد و بیماری متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که ارگ به ویروس کرونا مبتلا هستید و می‌خواهید بدانید که قطعی است یا خیر، نباید از آزمایش آنتی بادی استفاده کنید، مگر در مواردی که آزمایش ویروس به تأخیر بیافتد. آزمایش آنتی بادی نشان نمی‌دهد که در حال حاضر به ویروس کرونا مبتلا هستید.

آشنایی با ویروس کرونا

ممکن است  1 تا 3 هفته پس از ابتلا، بدن آنتی بادی تولید کند و بدن شما در آن لحظه به میزان کافی آنتی بادی تولید نکرده باشد. پس بهترین زمان برای انجام آزمایش آنتی بادی 3 هفته پس از ابتلای شما به ویروس کرونا می‌باشد. تست حضوری کرونا در منزل به شکل آزمایش آنتی بادی از طریق نمونه گیری خون انجام شده و برای زمان‌هایی مناسب است که بدانیم آیا در دو هفته‌ی گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌ایم یا خیر. این آزمایش دقت لازم را در تشخیص ویروس کرونا نخواهد داشت. باید بدانید که پس از مثبت شدن نتیجه تست شما، در حال حاضر درمان قطعی برای این بیماری شناخته نشده است. شخص مبتلا شده باید خود را در مکانی به دور از دیگران قرنطینه کرده و استراحت کند. بدین ترتیب از انتقال ویروس به دیگران نیز جلوگیری خواهد شد.اگر نیاز به پرستار در منزل دارید می توانید از طریق شرکت پرستاری در منزل بسته به نوع نیاز خود پرستار همراه در بیمارستان یا پرستار بیمار در منزل را درخواست کنید ، برخی از این مرکز خدمات پرستاری دارای وب سایت می باشند و شما می توانید پرستار بچه ، پرستار تمام وقت سالمند ، و انواع خدمات پرستاري را در این وب سایت ها جستجو کنید و درخواست پرستار را به راحتی ثبت کنید. و از تعرفه خدمات پرستاری در منزل 1400 با خبر شوید.

جمع بندی

کرونا، بیماری خطرناکی که همه دنیا با آن درگیر هستند. این بیماری معمولا از طریق تنفس به دیگران انتقال پیدا کرده و در هر فرد به شکل های مختلفی خود را نشان خواهد داد. در صورت ابتلا به این بیماری بهتر است سریعا خود را قرنطینه کرده و برای اطمینان از تست کرونا در منزل استفاده کنید. با این روش از انتقال این بیماری به دیگران نیز جلوگیری خواهید کرد و همچنین انرژی خود را نیز به خاطر رفت و آمد از دست نخواهید داد. بنابراین چنانچه احساس می‌کنید علائم مربوط به این بیماری را دارید هر چه سریعتر نسبت به انجام آزمایش اقدام نمایید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب