کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ترکیب کت اسپرت با انواع شلوار

152 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 07 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

کت های تک و اسپرت امروزه محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد. این کت ها ظاهری نیمه رسمی و اسپرت تر دارند. دیگر کت و شلوارهای رسمی مانند گذشته محبوب نیستند و کت های اسپرت معمولا با انواع شلوار ست می شوند. در ادامه این مطلب درباره ترکیب کت اسپرت با انواع شلوار و اصول ست کردن آن می پردازیم.

کت اسپرت

کت اسپرت در اصل یک نماد تجمل بوده و به طور خاص برای ورزش هایی مانند تیراندازی استفاده می شد. در طول زمان، سبک و هدف کت اسپرت تغییر کرده است و در حال حاضر با سبک کلاسیک و غیر رسمی هم همراه می شود. کت های اسپرت در طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوها و پارچه ها عرضه می شوند. کت اسپرت از کت و شلوار رسمی، غیر رسمی تر و همچنین سبک تر است، با این که از بافت پارچه سنگین تری در آن استفاده می شود اما نشانه اصلی آن داشتن چاک و شکاف در پشت لباس و همچنین آرنج تیکه دوزی شده است.  برای بسیاری افراد این سوال پیش می آید که کت تک را با چه چیزی باید بپوشیم و ست کنیم؟ 

ترکیب کت اسپرت با انواع شلوار

اصول ترکیب کت اسپرت با انواع شلوار

•    رنگ
کت اسپرت یکی از بهترین اجزای لباس مردانه است که حتما لزومی ندارد با شلوار همرنگ پوشیده شود. هر چند فرمول خاصی برای ترکیب رنگ شلوار و کت وجود ندارد اما کت سورمه‌ای با شلوار خاکستری، کت سبز با شلوار خاکستری، کت آبی روشن با شلوار سورمه ‌ای ترکیب ‌های زیبایی ایجاد می ‌کنند و شما به سلیقه خود می ‌توانید این لیست را ادامه دهید. نکته مهم ایجاد ترکیب رنگ ‌های متعادل چشم ‌نواز است است؛ به عنوان مثال کت زرشکی متمایل به کبود با شلوار سورمه ‌ای ترکیبی ساده اما چشمگیر دارد. رنگ ‌های مختلف را ترکیب کنید و از جادوی رنگ‌ها نهراسید. 
•    طرح
اگر کت طرح‌ دار دارید آن را با شلوار ساده بپوشید. فقط توجه داشته باشید زمانی که شلوار شما ساده نیست حتما پیراهن سفید ساده بپوشید.مهم نیست کت و شلوار رسمی شما چه طرح، جنس یا برشی دارد به مرور زمان برای شما کسل کننده و یکنواخت خواهد شد. اما کت‌های اسپرت با کمی خلاقیت در ترکیب رنگ‌ها تکراری نخواهند شد.
•    سایز کت
اگر هنگامی که دکمه بالایی کت را می بندید، کت چروک می شود و با دکمه وسطی کت شما به شکل حرف ایکس در می آید ،به این معناست که کت برای شما تنگ است. این یک شیوه راحت برای متوجه شدن سایزتان است و شاید که در دفعه بعدی خرید لازم باشد سایز بزرگتری را انتخاب کنید. سرشانه کت دقیقا باید در حد فاصل بین شانه و بازو قرار بگیرد، و اگر بر روی بازو قرار بگیرد به این معناست که برای شما بزرگ است. و یا اینکه شانه هایتان برای قاب بدن تان بزرگ هستند که در این صورت می توانید کت های آزادتری را انتخاب کنید. اگر فاصله ای بین یقه کت شما و پشت یقه پیراهن تان دیده می شود به این معناست که کت برای شما گشاد است. دشوار است که هیچ فاصله ای دیده نشود اما این میزان باید به حداقل برسد، حتی زمانی که می خواهید تیپ غیر رسمی داشته باشید. شما می خواهید که همه چیز با خطوط صاف و تمیز نشان داده شود. کت اسپرت ممکن است که مناسب ظاهر آزاد و راحت باشد اما هیچ عذری برای پارچه چروک و شلخته پذیرفته نیست.

ترکیب کت اسپرت با انواع شلوار

 •   کفش
کت تک با پیراهن رسمی تر از کت تک با تیشرت است. بنابراین اگر کت تک را با پیراهن ست می کنید، بهتر است کفش رسمی مردانه بپوشید و چنان چه کت تک را با تیشرت ست می کنید، کفش های قایقی و کتانی گزینه های مناسبی برای شما هستند. همچنین اگر کت تک را به همراه شلوار جین می پوشید، کفش شما می تواند یکی از مدل های کتانی، نیم بوت و یا قایقی باشد.
•    کراوات
اغلب افراد کراوات را مختص زمانی می دانند که استایل رسمی دارند، اما باید بدانید که شما می توانید با انواع کت تک، کراوات استفاده کنید. کافی است اصول استفاده از کراوات را بدانید و از طرح ها و مدل های کراوات اسپرت انتخاب نمایید.
همچنین اگر در فصل سرما به سر می برید، استایل خود را با یک شال گردن کامل کنید. چرا که کت تک یک لباس رسمی نیست و استفاده از شال گردن به همراه آن مشکلی ندارد.
•   جنس شلوار
شلوارهای کتان ساده که طرح و مدل ندارند مناسب پوشیدن با یک کت تک زیباست. مخصوصا اگر در کت تک شما از طرح خط و چهار خانه ‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچک و بزرگ استفاده  شده باشد. همچنین ست کردن کت تک با یک شلوار پارچه ای که رنگ متضادی با هم داشته باشند قطعا ظاهر شیکی‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهد بود. شلوارهای پارچه ای گشاد یا سایزهای آزاد مناسب پوشیدن با کت تک نیست.
کت های تک بر خلاف آن چیزی که به نظر می رسد، ظاهر نیمه رسمی و اسپرت تری دارند به همین خاطر برای پوشیدن در مجالسی که چندان رسمی نیستند گزینه ای بسیار عالی به نظر می آید. برای پوشیدن این کت ها باید اصول ست کردن آن را با شلوار بدانیم. مثلا اگر کت طرح دار است؛ حتما از شلوارهای ساده استفاده کنیم. در مقابل هنگام ست کردن رنگ ها از رنگ های مکمل مانند کرم و قهوه ای استفاده کنیم. استفاده از اکسسوری های گوناگون مانند کمربند یا کراوات ست نیز می تواند ظاهر ما را برای مجالس یا جلسات کاری رسمی تر کند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب