کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ترمز فرش

236 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در چه مواردی از ترمزهای فرش استفاده می شود؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که فرش یا موکتی را وسط پذیرایی پهن کرده باشید ولی به مرور به گوشه سالن کشیده می شود. اغلب فرش های کوچک و کناره ها و همینطور موکت ها که وزن کمتری دارند روی سطوح صاف می لغزند و جابجا می شوند. این وضعیت واقعا ناراحت کننده است؛ زیرا علاوه بر ظاهری نامرتب، ممکن است موجب بروز حوادثی از قبیل سر خوردن و افتادن اعضای خانواده شود. بنابراین باید راه حلی برای این مشکل پیدا کرد. 

انواع ترمز فرش

برای رفع این مشکل از ترمزهای فرش استفاده می شود. این قطعات ساده و پرکاربرد از جابجایی فرش ممانعت به عمل می آورد و آن را ثابت نگه می دارد. شما با این ترمزها به راحتی می توانید حتی روی راه پله های منزل نیز فرش و موکت بیاندازید و بدون ترس از افتادن و سرخوردن افراد به خصوص اطفال، از آنها استفاده کنید. ترمز فرش موجب کاربرد راحت تر از فرش ها و موکت ها می شود. 
 ترمزها قطعاتی پلاستیکی، فلزی، سیلیکونی هستند که از یک طرف به فرش و موکت می چسبند و از طرف دیگر توسط حالت اصطکاک مانند آن، فرش را ثابت نگه می دارند. این قطعات را در بازار به صورت متری نیز عرضه می کنند و شما در هر اندازه ای که نیاز داشته باشید می توانید قطعات ترمزی برای فرش خود خریداری کنید. 

چگونه ترمز فرش بسازیم؟

همانطور که گفتیم می توانید این قطعات پلاستیکی پرکاربرد را به صورت آماده تهیه کنید. ترمزهای فرش در پلاستیک فروشی ها عرضه و به فروش می رسند. اما کیفیت نامطلوب برخی از این ترمزها سبب شده است که برخی از کاربران به دنبال راه حل های دیگری برای این مشکل می گردند. با توجه به عملکردی که ترمز فرش دارد شما می توانید خودتان به راحتی آن را ایجاد کنید. 
برای این کار چند نقطه از فرش یا موکت مورد نظر را به چسب حرارتی آغشته کنید. پس از اینکه چسب ها خشک شدند، فرش را پهن کنید و در جای خود ثابت کنید. به این طریق حالت چسبندگی بین فرش و سطح ایجاد می شود. البته باید توجه داشته باشید که تار و پود فرش یا موکت شما از چیست و در برابر چسب حرارتی مقاومت آن چگونه است. برخی از فرش های گرانقیمت ابریشمی یا گلیم فرش هایی که از جنس بی سی اف هستند در مقابل چسب حرارتی آسیب پذیرند. فرش هایی که با متریال صد در صدی آکرولیک بافته می شوند نسبت به چسب حرارتی مقاومت دارند. 

چگونه ترمز فرش را نصب کنیم؟

نصب ترمز فرش کار آسانی است و با اندکی دقت به راحتی نصب آن صورت می گیرد. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

1.    در ابتدا باید سطح مورد نظر و پشت فرش را با دستمال نمناک کاملا تمیز کنید. 
2.    مدتی مکث کنید تا هر دو سطح خشک شوند.
3.    ترمزهای فرش دارای دو سطح هستند که در یک طرف آن چسب شیشه ای قرار دارد. آن قسمت چسبی را مشخص کنید و به پشت فرش بچسبانید. 
4.    بخش ساده ترمز را به بخش های چسبی که از پیش چسبانیده اید متصل کنید. 
5.    فرش را در محل مورد نظر قرار داده تا به زمین اتصال پیدا کند. 
6.    روی فرش فشار وارد آورید تا کاملا هوای بین ترمز و فرش خارج شود و موکت یا فرش کاملا به زمین بچسبد. 
7.    اگر مراحل را به درستی انجام دهید، اغلب ترمزهای فرش عملکرد خوبی از خود نشان می دهند و شما به راحتی می توانید روی این زیراندازهای خوب راه رفته و بدون سرخوردن و لغزیدن از آنها استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از ترمز فرش

انواع ترمز فرش در بازار 

چنانچه گفتیم ترمزهای فرش به صورت متری نیز در بازار به فروش می رسند. البته نوع متری ترمز چسبی نیست و قطر زیادی دارد. ایرادی که به این ترمزها وارد می شود، ایجاد برآمدگی در زیر فرش است که در هنگام راه رفتن روی آن حس نامطلوبی ایجاد می کند. اما ترمزهای چسبی و قطعه ای اغلب مشکلی برای بافت فرش ها و پادری ها ایجاد نمی کنند و روش کاربرد آسانی دارند. 
 
جمع بندی
فرش های کوچک، پادری ها و کناره ها اغلب روی سطوح سرامیکی و پارکت لیز می خورند و جابجا می شوند. این سر خوردن در برخی اوقات موجب بروز خطراتی برای اعضای خانواده نیز می شوند. برای رفع این مشکل بهتر است از ترمز فرش استفاده کنید. این ترمزها به صورت تکه ای و متری در بازار عرضه می شوند و به فروش می رسند. نوع متری آنها بدون چسب است و قطر زیادی دارند و این قطر زیاد موجب بروز برآمدگی زیر فرش می شود. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب