کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تحصیل در خارج

666 بازدید
درج شده در روز شنبه, 13 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تحصیل در خارج یکی از آرزوهای برخی از افراد به خصوص جوانان است. ولی این آرزو ممکن است به یک سراب تبدیل شود اگر شرایط تحصیل و زندگی مناسب نباشد. بعضی از داوطلبان کنکور سراسری بعد از چند بار شرکت در کنکور به دلایل مختلف در رشته مورد علاقه خود قبول نشده و به همین سبب رویای خود را در خارج از کشور تصور می کنند. اما نباید به هر قیمتی خانواده و کشور خود را رها کرده و به امید تحصیل در رشته مورد علاقه، مهاجرت کنید. دانشگاه های معتبر و خوب خارج از کشور اندک هستند و شما باید صرفا به دنبال این دانشگاه های خوب باشید. ما در این مطلب قصد داریم شما را با شرایط تحصیل در خارج و مسائلی پیرامون آن آشنا کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

تحصیل در خارج

ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان

افراد به دلایل مختلفی اعم از بهبود شرایط زندگی، قبول نشدن در رشته دلخواه در کشور خود، ارتقای مرتبه شغلی و غیره اقدام به تحصیل در خارج از کشور می کنند. اگر این تصمیم منطقی و واقع گرایانه و همینطور با بررسی شرایط کشور مقصد باشد، یک موقعیت ایده آل را برای فرد به وجود می آورد. اما اگر با تصمیم عجولانه و بدون فکر، اقدام به مهاجرت برای تحصیل کنید، ممکن است به زودی پشیمان شوید. پرسش اینگونه افراد اغلب از این قرار است: کدام کشور برای زندگی مناسب است؟ ملاک یک دانشگاه خوب کدام است؟ آیا امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان وجود دارد؟ هزینه زندگی و تحصیل در کدام کشور مناسب تر است؟ برای ادامه تحصیل آیا باید معدل بالایی داشته باشیم؟ آیا امکان بورسیه شدن در رشته مورد نظر وجود دارد؟ باید برای رسیدن به این جواب ها از مشاورین مطلع و دانشجویانی که در کشورهای مختلف زندگی می کنند اطلاعات مناسبی کسب کرده و تمام جوانب را بررسی کنید. ما هم در این مقاله سعی می کنیم شما را با برخی از شرایط آشنا کنیم.
 

ادامه تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان

تحصیل در خارج از کشور

اگر شما قصد دارید که برای تحصیل در خارج از کشور مهاجرت کنید، به موارد زیر توجه کنید
•    هدف خود را به صورت واقع بینانه در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن آن می توانید شرایط مطلوب خود را بیابید. به عنوان مثال شما هدف خود را ارتقای شغلی در نظر گرفته اید. با بررسی شرایط دانشگاه مقصد و رشته تحصیلی منتخب خود می توانید بررسی کنید که آیا به هدف خود می رسید، یا اینکه با صرف هزینه و وقت زیاد به کشور بازگشته و شغل قبلی خود را هم از دست می دهید. بنابراین هدف درست و واقع بینانه در بسیاری از مواقع شما را راهنمایی می کند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

تحصیل در خارج از کشور


•    برنامه ریزی و تمرکز برای مهاجرت برای تحصیل کاری سخت و دشوار است. اما برای موفقیت در آن و کسب نتیجه مناسب باید تمرکز کافی داشته باشید تا بتوانید به درستی برنامه ریزی کنید.
•    هزینه و مخارج زندگی و تحصیل در خارج از کشور یکی دیگر از فاکتورهای مهم در این امر است. باید تمام جهات زندگی و تحصیل را در نظربگیرید، زیرا هزینه تحصیل در کشور بیگانه متفاوت خواهد بود.
•    انتخاب یک کشور مناسب کاری دشوار است. برای این کار باید از افراد مختلفی که در کشور مورد نظر شما تحصیل و زندگی می کنند، شرایط را جویا شوید.
•    دانشگاه مناسبی را برای تحصیل در نظر بگیرید. همه دانشگاه ها دارای اعتبار نبوده و هزینه و وقت آدمی را هدر می دهند.

شرایط عمومی جهت تحصیل خارج از کشور چیست؟

برای تحصیل خارج از کشور علاوه بر مواردی که ذکر کردیم باید شرایط عمومی جهت تحصیل را نیز بررسی کنید. این شرایط شامل موارد زیر هستند

شرایط مالی

توانایی مالی یکی از مهمترین فاکتورهای ادامه تحصیل در خارج از کشور است.

شرایط تحصیلی فعلی

متوسطه نظری، یا فنی حرفه ای، پیش دانشگاهی، کارشناسی و دکترا شما می توانید با هر کدام از این مدارک تحصیلی، جهت ادامه تحصیل خارج از کشور اقدام کنید.

پرداخت هزینه های مختلف

بررسی مدارک و صدور مجوز تحصیل توسط دانشگاه مورد نظر، صدور گذرنامه تحصیلی، رزرو هتل یا خوابگاه و بلیط سفر آماده باشید. پرداخت این هزینه ها دشوار بوده و برای همگان امکان پذیر نیست.

مدارک مورد نیاز و ضروری جهت اخذ پذیرش تحصیلی

 تهیه رزومه شخصی، ترجمه گواهی آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات با تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری، گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از شش ماه، کپی صفحات 2 تا 9 گذرنامه، مدرک رسمی تافل یا آیلتس یا سابقه تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی، ترجمه شناسنامه.
جمع بندی
بسیاری از افراد به دلایل مختلفی ممکن است تصمیم به تحصیل در خارج از کشور بگیرند. این دلیل ها ممکن است ارتقای شغلی، ارتقای سطح دانش، تحصیل در رشته مورد علاقه و غیره باشد. باید افراد برای این تصمیم خود، موارد مختلفی را در نظر بگیرند. مواردی مانند: داشتن هدف واقع گرایانه، برنامه ریزی و تمرکز برای این اقدام، در نظر گرفتن تمام جوانب امر برای هزینه های تحصیل و زندگی در کشور بیگانه، انتخاب بهترین کشور از جهت مطابقت فرهنگی و کم هزینه بودن آن، انتخاب دانشگاه مناسب از جهت اعتبار مدرک و شرایط تحصیل در آن. علاوه بر مواردی که ذکر کردیم شما باید شرایط عمومی خود را نیز در نظر گرفته و آمادگی های لازم را کسب کنید. این شرایط عبارتند از: شرایط مالی مناسب، داشتن یکی از مدارک تحصیلی متوسطه نظری یا فنی حرفه ای، پیش دانشگاهی، کارشناسی، دکترا، آمادگی پرداخت هزینه های مختلفی از جمله: رزرو هتل، بررسی مدارک، صدور گذرنامه، بلیط سفر. مدارک لازم برای مهاجرت را نیز آماده کنید مانند رزومه، پاسپورت و تافل از موارد بسیار مهم برای تحصیل در خارج از کشور معرفی می شود.
 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب