کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تجهیزات هوشمند کشاورزی

191 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 20 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تجهیزات مختلف کشاورزی 

سیستم کنترل آبیاری  

تجهیزات هوشمند کشاورزی بسیار گسترده هستند و طیف وسیعی از وسیله ها را در بر میگیرند. این وسیله ها معمولا بر این مبنا ساخته میشوند که مشکلات مختلف در عرصه کشاورزی را حل کنند و تمامی موارد مربوط به کشاورزی را تحت کنترل داشته باشند. وسایل هوشمند کشاورزی شامل پمپ ابرسانی، مخزن ذخیره اب، مخزن کود، پمپ تزریق کود به مزرعه و شیر برقی است. این تجهیزات باعث میشود که روند آبیاری و کود رسانی به مزرعه بسیار راحت تر شود. همچنین به غیر از بخش آب یاری، تجهیزات هوشمند کشاورزی در بخش های دیگر نیز به کمک کشاورزان آمده اند. به طور مثال برخی از این تجهیزات به کنترل دمای مزرعه می پردازند و باعث میشوند که دمای مزرعه بیش از حد لازم گرم و یا سرد نشود. این تجهیزات هوشمند علاوه بر مزیت های بسیار زیادی که در کنترل مزرعه دارند، باعث میشوند که هدر رفت آب در مزرعه ها به حداقل برسد و با کمترین میزان آب بیشترین  میزان محصول حاصل شود. سیستم ساز و کار وسایل هوشمند کشاورزی به این صورت است که سنسور های موجود در این تجهیزات به صورت مداوم عوامل تاثیر گذار بر مزرعه را چک میکنند و در صورت بروز کمبود و یا زیاد بودن برخی از عوامل با استفاده از تجهیزات سعی به کنترل این مشکلات میکنند. ساز و کار این تجهیزات به این صورت است که در ابتدای نصب این تجهیزات میزان لازم عوامل تاثیر گذار بر مزرعه برای این سیستم ها تعریف می‌شود و سیستم ها بر همین مبنا کار میکنند. البته این مسئلع به این معنی نیست که دیگر تمامی عوامل به صورت هوشمند کنترل میشود. صاحب باغ میتواند با صلاحدید خود با استفاده از اپلیکیشن های کنترل این وسایل میزان کنترل برخی از عوامل را به صورت دستی تغییر دهد.

کنترل دما با استفاده از تجهیزات هوشمند کشاورزی

کنترل دما در مزارع امری اساسی است. ممکن است در یک شب سرد پائیزی دما تا حدی پائین بیاید که باعث شود تمامی محصولات موجود در مزرعه دچار سرما زدگی شوند و به یکباره از بین بروند. این اتفاق اتفاقی شایع در مزارعی است که به صورت سنتی کشاورزی را انجام میدهند. اما با استفاده از تجهیزات هوشمند کشاورزی تا حد بسیار زیادی میتوان از این مسئله جلو گیری کرد. این تجهیزات به این گونه کار میکنند که دارای سنسور های حساس به دما هستند. این سنسور ها به صورت مرتب دمای مزرعه را چک میکنند، در صورتی که دما کم‌تر از حد مجازی شود که در برنامه برای آن تعیین شده است، با توجه به امکاناتی که در این تجهیزات نصب شده است، سنسور ها به سیستم های گرمایشی دستور میدهد که گرمای بیشتری تولید کنند. تجهیزات هوشمند کشاورزی به این صورت از سرمازدگی مزارع جلوگیری میکنند. البته سیستم کنترل دمایی این تجهیزات فقط به صورت هوشمند نیست و میتوان به صورت دستی نیز با استفاده از اپلیکیشن های مربوط به این تجهیزات دما را کنترل کرد.

سیستم کنترل آبیاری  

تجهیزات مختلف کشاورزی 

سیستم دیگری که در تجهیزات هوشمند کشاورزی وجود دارد و بسیار کار آمد است. سیستم کنترل رطوبت خاک است. آبیاری یکی از مراحل بسیار مهم در پرورش محصولات کشاورزی است. آبیاری به موقع و مناسب باعث میشود محصول نهایی از کیفیت بالای برخوردار باشد. سیستم کنترل رطوبت خاک به این منظور طراحی شده است که دائما رطوبت خاک را کنترل کند و آبیاری را به موقع و مناسب انجام دهد. ساز و کار این سیستم به این صورت است که طبق برنامه که از قبل برای آن تعیین شده است و طبق فواصل زمانی از پیش تعیین شده آبیاری مزرعه را انجام میدهد. با این وجود سنسور های در مزرعه وجود دارد که در صورت کم شدن بیش از حد رطوبت خاک میتواند پیغام هایی را برای صاحب مزرعه بفرستد و صاحب مزرعه را از خشکی خاک مزرعه مطلع کند.

سخن پایانی
امروزه همه چیز به سمت هوشمند شدن میرود و کشاورزی نیز از این قائده مستثنی نیست. کشاورزی هوشمند باعث میشود که کشاورز با صرف هزنه کمتر ، آب کمتر و زحمت کمتر بتواند محصول نهایی با کیفیت تری را برداشت کند و همچنین خطر از بین رفتن محصول نیز بسیار کم تر شود. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب