کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تجهیزات آشپزخانه هوشمند

197 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

واقعیت دنیایی که امروزه در آن زندگی می کنیم این است که فناوری، تمام سبک های زندگی ما را متحول کرده است. فناوری هوشمند همه چیز؛ از خانه هایی که در آن زندگی می کنیم تا نحوه مدیریت شهرهایمان را تغییر داده است. صنعت مهمان نوازی و هتل داری نیز از این قاعده مستثنا نیست و اکنون با کمک تجهیزات هوشمند، آشپزخانه ها نیز پذیرای فناوری تجارت هوشمند گردیده است.  فناوری آشپزخانه هوشمند، انواع گسترده ای از خدمات و امکانات هوشمند را در اختیار شما قرار می دهد. تجهیزات هتلی هوشمند علاوه بر اینکه تجربه بهتری را برای افراد خانه رقم خواهد زد، در زمان شما نیز صرفه جویی خواهد کرد.  در ادامه این مطلب درباره تجهیزات آشپزخانه هوشمند بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تجهیزات آشپزخانه هوشمند چیست؟

•    غذاساز و مایکروویو هوشمند
با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، شام را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکروویو موجود در خانه یک ماژوشل نصب می شود که به شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند یا تبلت خود این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکروویو هوشمند شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند. با خیال راحت به تماشای سریال مورد علاقه ی خود بنشینید و نگران آماده نشدن یا خراب شدن غذا نباشید.
 •    سنسور تشخیص دهنده نشت گاز
هوشمند سازی آشپزخانه علاوه بر راحتی، به ارتقای امنیت و حفاظت از جان شما و اعضای خانواده تان کمک می کند. یک دیتکتور یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت، الکتروشیمیایی یا نیمه هادی غلظت بیش از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد. این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی می سنجد که از قبل تعیین شده و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید.
اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از حد تعیین شده فراتر رود، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند. پس از آن که غلظت گاز به حد نرمال و طبیعی برسد، دیتکتور به صورت خودکار خاموش می شود تا از خطای انسانی احتمالی جلوگیری نماید. به عنوان مثال، ممکن است شما سنسور را به صورت دستی خاموش و دیگر فراموش کنید که آن را برای شرایط بعدی روشن نمایید؛ به همین دلیل، دیتکتور سیگنال و آلارم های خود را بعد از ۱۲ دقیقه غیرفعال کرده و به حالت نظارت نرمال بازمی گردد.
•    اهرم هوشمند شیر گاز و آب
این اهرم را می توانید به شیر گاز یا آب وصل نموده و به کمک آن، جریان سیالات را متوقف کنید. اگر شیر آب یا گاز در آشپزخانه نشتی پیدا کند، اهرم هوشمند جریان را متوقف کرده و مانع بروز خسارات مالی و جانی می شود. نشت آب یا گاز در بهترین شرایط باعث آسیب دیدن دیوارها، وسایل خانه و هدررفت انرژی آب و گاز می گردد. بنابراین، وجود وسیله ای مانند اهرم هوشمند شیر گاز یا آب در آشپزخانه ضروری است تا به رخداد ضررهای مالی و جانی اجازه ندهد.
حتی خودتان هم می توانید از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند که در گوشی، تبلت یا کامپیوترتان نصب شده شیر آب یا گاز را از راه دور ببندید.

تجهیزات آشپزخانه هوشمند

•    یخچال و فریزر
با برنامه‌های هوشمندی که در یخچال و فریزر نصب شده به سادگی می‌توان محتویات یخچال و فریزر را روی موبایل مشاهده کرد یا حتی از مقدار و اندازه آنها نیز آگاهی پیدا کرد یا دمای یخچال را افزایش یا کاهش داد. 
•    ماشین ظرفشویی 
ظرف‌های کثیف را داخل ماشین ظرفشویی قرار داده‌اید اما ترجیح می‌دهید که ظرف‌ها در ساعت کم مصرف برق شسته شوند به سادگی و با استفاده از اپلکیشنی که در این رابطه روی تلفن همراهتان نصب شده، می‌توانید کلید شست و شو یا خشک شدن ماشین ظرفشویی را فشرده و ماشین شروع به کار کند. اگر آشپزخانه در فضایی قرار گرفته که نسبت به قسمت‌های دیگر منزل سردتر یا گرم‌تر بوده با استفاده از برنامه‌ای که برای تهویه نوشته شده، به سادگی می‌توانید دمای آشپزخانه را از راه دور تنظیم کنید.
•    ماکروفر هوشمند
مایکروفر هوشمند یکی از اجزای آشپزخانه هوشمند است که می توان فرآیند پخت غذا با استفاده از آن در زمان مشخص انجام داد. مایکروفرهای هوشمند از هوش مصنوعی برخوردار هستند و به علت مجهز بودن به صفحه کلید تاچ، آشپز می توان فرآیند پخت را با آن از راه دور کنترل نماید.
از مزایای مایکروفر هوشمند کنترل آن با استفاده از گوشی همراه است. تنها با استفاده از اپلیکیشنی که بر روی گوشی همراه نصب می شود آشپز به راحتی از زمان پخت، دمای دستگاه و مقدار پخت آگاه می شود و دیگر نیازی به حضور در آشپزخانه و تنظیم دمای پخت نمی باشد.
جمع بندی
در حال حاضر شرکت ها و برندهای مختلف نسبت به تولید محصولات هوشمند آشپزخانه اقدام کرده اند. این محصولات شامل اجاق گاز، چای ساز، مایکروفر، هود، یخچال فریزر، ترازوی آشپزخانه، آبمیوه گیری، سیستم اطفاء حریق و… هستند که هر کدام کارایی های منحصر بفرد خود را دارند. نصب وسایل هوشمند در آشپزخانه به صاحب خانه این امکان را می دهد که بر اساس زمان بندی اعلام شده به دستگاه ها، انجام کارهای خاص را به آنها بسپارند و با خیالی آسوده سایر امور را انجام دهند. هر کدام از این وسایل از قابلیت های ویژه در زمینه خاص برخوردار می باشند و بر اساس تکنولوژی هوشمند ساخته شده اند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب