کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

تابلو برق صنعتی

123 بازدید
درج شده در روز شنبه, 08 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ممکن است که تا به حال چندین بار تابلو برق صنعتی را در مکان های مختلفی تماشا کرده باشید. این تابلو ها علاوه بر ایجاد نظم و ارتباط صحیحی در بین اجزا مختلف یک سیستم برقی، وظیفه حفظ امنیت و سلامتی افراد و محیط را بر عهده دارد. به همین دلیل این محفظه و یا تابلو باید دارای استاندارد هایی باشد، این استاندارد ها عبارتند از استاندارد های ایالات متحده آمریکا و استاندارد های بین المللی. استاندارد ها ایالات متحده به گونه ای است که محافظت در برابر باران و در آب فرو رفتن و هم چنین مقاومت در برابر خوردگی را تایید می کند و در زیر پوشش خود قرار می دهد. استاندارد های بین المللی نیز توانایی محافظت تابلو های  برقی را مشخص می کند. 

 جنس تابلو های برقی صنعتی و انواع آن 

به طور کلی برای ساخت این محفظه ها و یا تابلو های برقی از فلزاتی مانند آلومینیوم، فولاد و استیل ضد زنگ و یا پلاستیک های سفت و سخت استفاده می شود که در بیش تر موارد از فلز ها استفاده می شود. تابلو برق های فلزی ممکن است بر روی آن ها نقاشی شده باشد و یا گالوانیزه شده باشند. لازم است بدانید که از محفظه هایی که با استفاده از پلاستیک ساخته می شود فقط در مکان هایی کاربرد دارد و استفاده می شوند که سر پوشیده باشند. چرا که از این گونه محفظه ها در شرایطی که دارای آب و هوای نامناسب هستند قابل استفاده نیستند و نمی توانند کارایی خوبی را ارائه بدهند. اما از محفظه ها و تابلو های برقی فلزی در این شرایط نیز می توان استفاده کرد، چرا که این محفظه به دلیل رسانایی که دارد باعث اتصال امن و ایمن تجهیزات برقی  می شود. 

تابلو های برقی صنعتی از لحاظ جنس به چندین دسته تقسیم می شود. یکی از انواع این تابلو ها، تابلو فولاد ضد زنگ و فولاد کربن است. از آن جایی که فولاد کربن و فولاد ضد زنگ دارای قدرت و مقاومت زیادی در برابر خوردگی، رطوبت و مواد های شیمیایی، قارچ و باکتری دارند در ساخت این تابلو ها مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر انواع تابلو برق ها تابلو برق آلومینیومی صنعتی است. این تابلو برق دارای ویژگی ها و مزایای جالب و عالی است که عبارتند از مقاومت خوب، وزن سبک، هزینه کم و مقاومت در برابر خوردگی. هم چنین لازم است بدانید که این محفظه حتی در شرایط نامساعد هم دارای مقاومت و کارکرد عالی است و دارای قدرت انعطاف پذیری بالایی است. 

انواع تابلو برق صنعتی و مکان های نصب آن ها

انواع تابلو برق صنعتی

همان گونه که تا به حال دریافته اید این تابلو ها تعداد و انواع مختلفی دارد که یکی از موارد تابلو های برقی پلی کربنات است. این تابلو ها قوی هستند و در برابر خوردگی کاملا مقاوم هستند اما غیر رسانا هستند و فاقد نیروی مقناطیسی هستند. اما نسبت به پاک کننده ها دارای حساسیت هستند. این تابلو نیز در گروه تابلو های صنعتی قرار دارد. یکی دیگر از انواع تابلو ها، تابلو های برقی فایبر گلاس صنعتی هستند. تابلو های فایبر گلاس آن دسته از تابلو ها هستند که می توان از آن ها در محیط های مرطوب نیز استفاده کنید، هم چنین این تابلو در برابر مواد شیمایی دارای مقاومت است و فاقد هر گونه محدودیت دمایی است. 

تابلو برق های صنعتی بر اساس ویژگی ها و حساسیت هایی که هر کدام از آن ها دارند، در مکان های مختلفی نصب می شوند و به ارائه کاربرد های خود می پردازند. یکی از این مکان ها، مکان های داخلی و سر پوشیده است، در این قسمت معمولا تابلو هایی که با استفاده از پلاستیک سخت ساخته شده اند، استفاده می شوند. یکی از مکان های دیگری که این تابلو ها در آن جا استفاده می شود، فضاهای باز است. معمولا در فضای باز از تابلو ها و محفظه هایی استفاده می شود که در ساخت آن ها از فلزات استفاده شده است.

نتیجه گیری 
تابلو برق صنعتی محفظه ای است که نگهدارنده قطعات و تجهیزات برقی هستند. در ساخت این محفظه ها بیش تر از فلزات استفاده می شود. این محفظه ها و یا تابلو ها داری کاربرد های زیادی هستند که مهم ترین آن ها حفظ امنیت محیط و افراد است. تابلو های صنعتی بر اساس جنس خود انواعی دارد که هر کدام از آن ها در مکانی خاص استفاده دارد و کاربرد دارند. این تابلو ها باید دارای استاندارد های ایالات متحده آمریکا و استاندارد های بین المللی در جهت حفظ امنیت افراد و محیط باشد. ما در اینجا برای شما به طور کامل در این باره توضیح داده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب