کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بیمه ورزشی

369 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 08 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ورزش کردن یکی از فعالیت هایی است که امکان آسیب دیدگی و حوادث در آن بالا است. بیمه ورزشی برای ورزشکاران و مربیان به عنوان یکی از راه های جبران خسارات ناشی از حوادث و آسیب های ورزشی است. اهالی ورزش با وجود خدمات بیمه می توانند آسوده خاطر به تمرینات و حرکات ورزشی خود پرداخته و این امر می تواند یکی از روش های پیشرفت در امر ورزش محسوب شود. هر ورزشکار باید قبل از ورود به زمین ورزشی کارت بیمه خود را همراه داشته باشد و این به معنای آن است که اگر ورزشکاران در حین انجام حرکات ورزشی دچار آسیب دیدگی شوند، مسئولیت کلیه حوادث بر عهده مسئولین باشگاه یا برگزارکنندگان مسابقات است و مسئولیتی برعهده فدراسیون پزشکی ورزشی نیست. اگر می خواهید درباره بیمه ورزشی و مسائل پیرامون آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای مقاله را بخوانید.برای خرید آنلاین بیمه می توانید از طریق وب سایت های معتبر بیمه انواع بیمه مانند : بیمه تامین اجتماعی ، بیمه ورزشی ، بیمه شخص ثالث ، بیمه عمر و .. را به راحتی خرید کنید و از شرایط هر کدام با خبر شوید.

بیمه ورزشی

مزایای بیمه ورزشی کدام است؟

بیمه ورزشی قراردادی است که بین فدراسیون پزشکی ورزشی و ورزشکاران بسته می شود و به موجب این قرارداد فدراسیون متعهد می شود که در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی و حادثه ورزشی برای ورزشکار، مطابق مقررات خود غرامت درمان را بر اساس تعرفه های دولتی پرداخت کند. این پرداخت غرامت در مقابل دریافت حق بیمه از ورزشکار است. دریافت کارت بیمه به منزله قبول این قراداد توسط طرفین است. این بیمه دارای مزایای مختلفی است که در این بخش به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  • به موجب این بیمه ورزشکاران می توانند تا سقف تعیین شده کمک هزینه درمانی از فدراسیون ورزشی پزشکی دریافت کنند.
  • اگر نقص عضو دائم به وجود بیاید یا ورزشکار فوت کند، غرامت تا سقف تعیین شده به بیمه شونده پرداخت می شود.
  • بیمه شدگان ورزشی می توانند تا سقف معین شده هزینه خرید وسایل جراحی را از فدراسیون دریافت کنند.
  • 72 ساعت بعد از صدور کارت بیمه، تعهدات فدراسیون پزشکی ورزشی شروع می شود.
  • ورزشکاران بیمه شده می توانند با معرفی فدراسیون، هزینه کمتری را بابت انجام عمل جراحی بپردازند.
  • اگر شما به مدت سه سال به طور مرتب نسبت به تمدید بیمه ورزشی خود در موعد مقرر اقدام کنید؛ می توانید تا پنج برابر نرخ دولتی، غرامت درمان دریافت کنید.  
  • اگر شما مدال آور در سطح قاره ای یا جهانی باشید، می توانید از خدمات پزشکی و ورزشی رایگان استان خود استفاده کنید.
  • ورزشکاری که با دفترچه بیمه ورزشی خود به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کند، می تواند از فرانشیز صد درصدی خود بهره مند شود.   

مزایای بیمه ورزشی کدام است؟

قیمت بیمه ورزشی

قیمت بیمه ورزشی در هر سال با تغییراتی همراه است. این به معنای آن است که هر ورزشکار در هر سال باید به مقدار مشخصی حق بیمه به فدراسیون پزشکی ورزشی پرداخت کند. در سال 99 نرخ بیمه ورزشی با سال قبل تفاوتی نداشته است و ورزشکاران همانند سال 98 باید مقدار 200 هزار ریال بابت حق بیمه به فدراسیون پرداخت کنند. ارائه خدمات درمانی در سال 99 هم مانند سال 98 انجام می شود. فدراسیون پزشکی ورزشی معادل 165 میلیون ریال بابت نقص عضو و فوت به ورزشکاران پرداخت می کند و سقف تعهدات این فدراسیون برابر 90 میلیون ریال بابت هزینه درمان است.

قیمت بیمه ورزشی

ثبت نام بیمه ورزشی سال 99

یکی از بیمه های ضروری و لازم برای افراد، بیمه ورزشی است. ورزشکاران باید برای ورود به ورزشگاه ها و همینطور شرکت در مسابقات ورزشی با پرداخت هزینه مشخص شده به فدراسیون پزشکی ورزشی خود را بیمه ورزشی کرده باشند. بعد از 72 ساعت از صدور کارت بیمه ورزشی، تعهدات فدراسیون آغاز می شود. کسانی که بدون کارت بیمه ورزش هستند باید جهت ثبت نام بیمه ورزشی اقدام کنند در غیر این صورت ورود این افراد به مسابقات و ورزشگاه ها ممنوع است.

بیمه ورزشی کوهنوردی

برای ثبت نام بیمه ورزشی باید به سامانه ثبت نام این بیمه مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد کنید. جهت استعلام کارت بیمه ورزشی هم باید از طریق این سامانه پیگیری کنید. استعلام بیمه ورزشی آنلاین از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی و عضویت در کمیته خدمات درمانی، بهره مندی شما را از انواع خدمات درمانی امکان پذیر می سازد. اگر شما در حین فعالیت های ورزشی در مکان های مجاز دچار آسیب دیدگی شوید، باید حداکثر بعد از دو هفته جهت استفاده از خدمات بیمه ورزشی به هیأت پزشکی ورزشی شهر یا شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنید. شما باید فرم مربوطه را پر کرده و حادثه را به طور کامل گزارش کنید. به عنوان مثال اگر شما ساکن شهر تبریز باشید باید جهت دریافت خدمات بیمه ورزشی به سایت بیمه ورزشی تبریز مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

بیمه ورزشی کوهنوردی

کوهنوردان نیز جهت فعالیت های ورزشی باید دارای بیمه ورزشی باشند وگرنه فدراسیون پزشکی ورزشی نسبت به آسیب دیدگی این افراد هیچگونه مسئولیتی ندارد. جهت دریافت کارت بیمه ورزشی کوهنوردی می توانید به سامانه فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کنید و با درج اطلاعات شخصی خود در آن سامانه، به دریافت کارت بیمه خود اقدام کنید.

 

 

جمع بندی

بیمه ورزشی یکی از انواع خدمات بیمه است که به ورزشکاران ارائه می شود. ورزشکارانی که دارای بیمه ورزشی هستند اگر در هنگام انجام فعالیت های ورزشی خود در ورزشگاه ها یا مسابقات ورزشی دچار آسیب دیدگی شوند، می توانند از خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی استفاده کنند. برای ثبت نام بیمه ورزش باید به سامانه فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کنید و با درج اطلاعات خود در این سامانه، نسبت به دریافت کارت بیمه ورزشی اقدام کنید. بیمه شوندگان در صورت ارائه دفترچه بیمه می توانند از فرانشیز صد درصدی خدمات درمانی دولتی استفاده کنند. برای خرید آنلاین بیمه می توانید از طریق وب سایت های معتبر بیمه انواع بیمه مانند : بیمه ورزشی ، بیمه شخص ثالث ، بیمه کالا ، بیمه عمر ، بیمه کرونا و .. را به راحتی خرید کنید و از شرایط هر کدام با خبر شوید.

 

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب