کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بیمه مسافرتی

230 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 19 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا با پوشش های بیمه های مسافرتی و مدت اعتبار آن و همینطور عوامل موثر بر بیمه های مذکور آشنا شوید.

مزایای بیمه مسافرتی چیست؟

همانطور که گفتیم بیمه های مسافرتی در بسیاری از امور از مسافران محافظت می کنند. در بخش درمان بیماری ها، جبران خسارت های ناشی از گم شدن وسایل و مدارک و همینطور دزدیده شدن اموال، بیمه های مذکور به کمک مسافران می آیند. لازم به ذکر است که هزینه های درمان بیماری ها در برخی از کشورها به قدری بالاست که اغلب مسافران برای تأمین آن دچار مشکل می شوند یا ممکن است این هزینه ها همراه مسافر نباشد. شرکت های بیمه با کمک به بیمار جهت پرداخت هزینه های درمان، آرامش خیال را برای مسافر به ارمغان می آورند.

علاوه بر این مزایا برخی از سفارتخانه ها شرط دادن ویزا به مسافران را داشتن بیمه های مسافرتی می دانند. به عبارت دیگر شما باید تحت پوشش بیمه مسافرتی باشید تا بتوانید ویزای کشور مورد نظر را دریافت کنید. در هر صورت به طور کلی می توان گفت که با خرید این بیمه ها می توانید تضمینی برای سفر امن داشته باشید. 

پوشش های بیمه های مسافرتی 

بیمه مسافرتی

چنانچه گفتیم بیمه های مذکور خسارات و ضررهای مختلفی را جبران می کنند که به طور تیتروار در این بخش به آنها می پردازیم.

• پرداخت هزینه های پزشکی مسافران بابت درمان بیماری هایی که ناشی از حوادث به وجود آمده اند. این مسافران برای درمان، نیازمند مراقبت و بستری هستند. این هزینه ها توسط شرکت های بیمه پرداخت می شود. پوشش هایی نظیر هزینه های معاینه، درمان، بستری شدن، جراحی و غیره در حدی که شرکت ها تعهد کرده اند.

• هزینه های داروهای مفقود شده ضروری نیز جزو تعهدات شرکت های بیمه است. این شرکت ها وظیفه دارند که هزینه های ارسال داروها را به خریدار بیمه پرداخت کنند.

• هزینه هایی که در حوزه دندانپزشکی است نیز شرکت های بیمه پرداخت می کنند. این هزینه ها می تواند شامل: کشیدن دندان، عفونت های شدید، درمان دندان درد و به طور کلی معالجه های ضروری باشد.

• هزینه های درمان بیماری های شدید نیز جزو پوشش های شرکت های بیمه است. این هزینه ها بر اساس نظر پزشک صورت می گیرد. ممکن است نظر پزشک به درمان بیماری در همان کشور باشد یا انتقال مسافر به کشور خودش و درمان او در آنجا باشد. 

• اگر مسافر نیاز به بستری شدن بیش از ده روز در بیمارستان داشته باشد، هزینه های همراه بیمار نیز توسط شرکت ها پرداخت می شود.

• هزینه های همراه مسافر در صورتی که مسافر نیاز به بستری شدن بیش از ده روز دارد نیز تحت پوشش بیمه مسافرتی است.

پوشش های دیگری نیز توسط شرکت های بیمه داده می شود که در بخش بعدی به آنها می پردازیم.

 

سایر پوشش های شرکت های بیمه برای بیمه گذاران

تا اینجا با برخی از پوشش های بیمه های مذکور آشنا شدیم در ادامه به بعضی دیگر از این پوشش ها اشاره می کنیم.

پوشش های بیمه های مسافرتی 

• پرداخت هزینه های مسائل حقوقی مسافران یکی دیگر از پوشش های برخی از بیمه های مسافرتی است که توسط شرکت های بیمه صورت می گیرد. این مشکلات ممکن است در اثر ناآگاهی از قوانین شهروندی در کشور خارجی یا عدم رعایت قوانین به دلایل مختلف صورت گیرد. مشکلات حقوقی به وجود آمده نیاز به صرف هزینه های گوناگون و درگیری های مختلف است. این شرکت ها هزینه هایی که مربوط به درگیری های حقوقی از قبیل: هزینه های فرایند دفاع یا حق الوکاله و مربوط به دادگاه را پرداخت می کنند. 

• یکی دیگر از پوشش های شرکت های بیمه در قبال مسافران، پرداخت هزینه های بار، تأخیر پرواز و مدارک مسافر است. 

بیمه های مسافرتی تا چه مدتی اعتبار دارند؟

بیمه نامه های مذکور از زمان خارج شدن مسافر و هنگام مهر خروج او در گذرنامه آغاز می شود. این اعتبار برای برخی از شرکت های بیمه تا شش ماه است ولی برای بعضی دیگر تا یک سال اعتبار دارد. البته لازم به ذکر است هر نوع بیمه مسافرتی برای مدت 92 روز متوالی مسافران را تحت پوشش قرار می دهد و مسافرانی که قصد اقامت بیشتر از 92 روز متوالی را دارند باید بعد از این مدت به کشور بازگردند و بعد از آن دوباره مراجعه کنند. 

عوامل تأثیرگذار بر نرخ بیمه های مسافرتی

فاکتورهای گوناگونی بر نرخ بیمه های مذکور اثر می گذارند که عبارتند از: سن مسافر، مقصد سفر و مدت آن که هر کدام از این عوامل به گروه بندی های مختلفی تقسیم می شوند. 

سخن آخر

مسافرت ممکن است با خطرات مختلفی همراه باشد. شرکت های بیمه گذار مسافران را تحت پوشش هزینه های گوناگونی قرار می دهند. هزینه های درمان، هزینه های مسائل حقوقی، هزینه های داروهای مفقود شده و هزینه های دندانپزشکی همگی جزو پوشش های بیمه های مذکور محسوب می شوند.    

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب