کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بیمه تامین اجتماعی

207 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 13 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

استفاده از بیمه تامین اجتماعی چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از این بیمه استفاده از بیمه ی بیکاری در صورت لزوم می باشد و ضرورت آن زمانی آشکار می شود که فرد دیگر صاحب شغلی نیست که به وسیله آن قادر باشد تا مایحتاج خود را تامین کند. این مزیت از بیمه تامین اجتماعی زمانی قابل استفاده می شود که نیروی کار در نزد سازمان تامین اجتماعی دارای سابقه باشد و بنا بر استعفای خود از کار جدا نشده باشد. در صورتی که فرد به دلیل تخلف و محکومیت قضایی مجبور به قطع همکاری شده باشد، می تواند از مزایای این بیمه در زمان بیکاری بهره مند گردد. میزان مقرری پرداخت شده به ازای مزیت بیمه ی بیکاری برابر با 55 درصد از میانگین حقوق پرداختی به نیرو می باشد و بر اساس تعداد افرادی که تحت سرپرستی فرد بیکار شده هستند، می تواند تا 10 درصد افزایش داشته باشد.

بیمه تامین اجتماعی

نکاتی که لازم است در ارتباط با بیمه تکمیلی بدانید

بیمه تکمیلی نوعی از این بیمه می باشد که هزینه های درمانی ای را که بیش از سقف بیمه تامین اجتماعی استاندارد هستند را پوشش می دهد. بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی صرفا امکاناتی را برای بازنشستگان، و مستمری بگیران فراهم می نماید و سایر اقشار جامعه امکان استفاده از بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی را ندارند. بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی دارای انواع مختلفی می باشد که برای درمان بیماری های مختلفی کاربری دارد و اعضای خانواده ی بازنشستگان و افراد تحت تکفل مستمری بگیران می توانند از امکانات بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی بهره ببرند. لازم به ذکر است برای این دسته از افراد نیز به همراه داشتن دفترچه این بیمه جهت استفاده از خدمات بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی ضروری می باشد.

استفاده از بیمه تامین اجتماعی چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

همه ی آنچه باید از مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی اطلاع داشته باشید

اطلاع از مراحل ثبت نام این بیمه یکی از ملزوماتی است که لازم است تا هر فرد شاغلی از آن اطلاع داشته باشد.

  • اولین مرحله از مراحل ثبت نام این بیمه، نام نویسی می باشد.
  • دومین مرحله از مراحل ثبت نام این بیمه، دریافت کد بیمه تامین اجتماعی می باشد لازم به ذکر است هر فرد در طول زندگی خود تنها دارای یک کد بیمه می باشد و این کد در انطباق با کد ملی فرد می باشد و به وسیله آن قابل دسترس میباشد.
  • سومین مرحله از مراحل ثبت نام در این بیمه، استعلام و بررسی سوابق بیمه تامین اجتماعی می باشد که با ثبت نام از طریق سایت این بیمه می توان آن را به راحتی انجام داد.
  • در ادامه برای تکمیل مراحل ثبت نام این بیمه لازم است، اطلاعات تکمیلی در سایت تامین اجتماعی وارد نمایید.

دریافت کد استعلام بیمه تامین اجتماعی به چه صورتی امکان پذیر می باشد؟

برای مشاهده سوابق بیمه لازم نیست اقدام به مراجعه ی حضوری به کارگزاری های بیمه نمایید بلکه کافی است در منزل بنشینید و با استفاده از اپلیکیشن های موبایل مختلف و دریافت کد USSD به بررسی سوابق تامین اجتماعی نمایید و در صورت لزوم با تهیه ی پرینت بیمه نامه ایران آن را به کارفرماهی خود ارائه دهید. 3 روش دسترسی به سوابق بیمه تامین اجتماعی عبارت است از

  • مراجعه به سایت این بیمه داشته باشید و با استفاده از کد ملی سوابق بیمه خود را مشاهده نمایید
  • با استفاده از اپلیکیشن های مختلف تامین اجتماعی می توانید به خدمات مورد نظرتان دست یابید.
  • می توانید با شماره گیری کد USSD به استعلام سوابق مختلف بیمه خود و یا کارمندانتان از طریق موبایل اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که برای دستیابی به کد USSD لازم است ابتدا در سایت این بیمه ثبت نام نمایید.

جمع بندی

بیمه تامین اجتماعی طبق قانونی که ضرورت رفاه را برای تمام اقشار جامعه بیان می کند ایجاد و توسعه یافته است و برای افراد شاغل ضروری می باشد. ضرورت وجودی این بیمه از مهمترین حقوق شهروندی در نقاط مختلف دنیا به شمار می آید. بیمه تامین اجتماعی مهمترین بخش از صنعت بیمه کشور به شمار می آید و هر فرد شاغلی که در شغل های مختلف و قانونی اقدام به فعالیت می کند، دارای این حق است که اقدام به ثبت نام در این بیمه نماید و از خدمات ثبت شده بیمه در موقعیت های مختلف استفاده نماید. در این مقاله با مراحل مختلف لازم جهت استفاده از خدمات این بیمه آشنا شدیم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب