کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

بیمارستان هوشمند

231 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 04 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هوشمند سازی تاسیسات بیمارستان

بیمارستان معمولا دارای بخش های مختلفی است که هر کدام از این بخش ها دارای سیستم های مدیریتی جداگانه ای است. یکی از بخش های گسترده و مهم در بیمارستان سیستم تاسیسات بیمارستان است. سیستم تاسیسات بیمارستان متشکل از بخش های مختلفی همانند سیستم روشنایی، سیستم لوله کشی و ابرسانی، سیستم های برق، سیستم ها اضطراری مانند برق اضطراری، سیستم های مربوط به شستشو و ضد عفونی کردن و مواردی از این قبیل است. سیستم های تاسیساتی شامل بخش های بزرگ و مهمی از بیمارستان هستند که به صورت مستقیم بر رفاه حال بیمارن و کارکنان بیمارستان تاثیر دارند.

هوشمند سازی تاسیسات بیمارستان

امروزه در سیستم های بیمارستان هوشمند، اکثر موارد مربوط به تاسیسات به صورت هوشمند منترل می شوند. به طور مثال سیستم ابرسانی بیمارستان کاملا به صورت هوشمند مدیریت میشود و یا تمامی چراغ های روشنایی در بیمارستان به صورت هوشمند کار میکنند. البته کارکرد بیمارستان هوشمند به این گونه است که علاوه بر کنترل هوشمند، بیمارستان دارای یک کنترل دستی نیز هستن که می توان عوامل تاثیر گذار بر آن را به صورت دستی نیز کنترل کرد. کنترل سیستم های تاسیساتی در بیمارستان هوشمند دارای مزیت های بسیاری است که یکی از مهم ترین این مزیت ها صرفه جویی در مصرف انرژی است. بیمارستان هوشمند با سیستم های کنترل هوشمند و بهینه باعث می شود که انرژی ددر بخش های مختلف بیمارستان هدر نرود.

سیستم اطفا حریق

یکی از بخش هایی که در بیمارستان هوشمند وجود دارد، سیستم اطفا حریق است. آتش سوزی در بیمارستان میتواند بسیار خطرناک و مخاطره آمیز باشد. سیستم هوشمند اطفا حریق یکی از بخش های کاربردی و بسیار مناسب در بیمارستان هوشمند است. سیستم اطفا حریق هوشمند به این صورت است که در نقاط مختلف بیمارستان، سنسور های تشخیص آتش نصب می شود. این سنسور ها معمولا حساس به دود و دما هستند. زمانی که این سنسور ها مواردی را مبنی بر آتش سوزی تشخیص  دهند شروع به آژیر کشیدن میکنند و به نزدیک ترین مراکز آتش نشانی و صاحب بیمارستان نیز خبر میدهند. استفاده از سیستم هوشمند اطفا حریق باعث میشود که امنیت بیمارستان و بیماران بیشتر شود.

اطلاع رسانی هوشمند

یکی دیگر از سیستم های بیمارستانی که قابلیت هوشمند شدن را دارد، سیستم اطلاع رسانی است. سیستم اطلاع رسانس سیستمی است که اطلاعات تمام بیماران و کارکنان بیمارستان در آن ثبت شده است. این سیستم میتواند در زمینه مدیریت زمان نیز بسیار مفید باشد. با کمک سیستم اطلاع رسانی هوشمند تمامی مراحل درمانی بیمار و امور مربوط به کار های کادر بیمارستان به صورت کاملا منظم و زمان بندی شده انجام می شود. با استفاده از این سیستم در بیمارستان هوشمند می توان وضعیت تمامی اتاق ها و تخت های بیمارستان را کنترل کرد و در لحظه ازوضعیت آن ها اطلاع پیدا کرد. همچنین میتوان تمامی دستور العمل های پزشک و مراقبت های پرستاری از بیمار را تحت کنترل در آورد. همچنین با این سیستم میتوان با بخش های مختلف بیمارستان در صورت نیاز ارتباط برقرار کرد. از دیگر قابلیت های این سیستم این است که میتواند نوبت دهی را به صورت کاملا هوشمند و منظم برای بیماران مهیا کند. همچنین این سیستم باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای بیماران و کادر بیمارستان میشود.

 

سامانه هوشمند تشخیص و معالجه بیمار

یکی دیگر از بخش های مربوط به بیمارستان هوشمند، سیستم هوشمند مربوط به تشخیص و معالجه بیماری مراجعه کننده گان است. این سیستم به این صورت است که پزشک و کادر درمانی معالج بیمار به یک سامانه متصل می شوند و تمام اطلاعات مربوط به بیماری مراجعه کننده را در سامانه می بینند. همچنین زمانی که بیمار به بخش های مختلفی از بیمارستان مانند بخش رادیولوژی و یا آزمایشگاه مراجعه می کند، در همان لحظه جواب آزمایش بیمار برای دکتر فرستاده می شود و دکتر میتواند در لحظه جواب آزمایش بیمار را بررسی کند. همچنین با استفاده از این سامانه هوشمند پزشک دستور های مربوط به مراقبت از بیمار را برای پرستاران می فرستد و پرستاران مراقبت های مربوط به بیمار را با استفاده از این دستور ها انجام می دهند. در این سیستم تمامی بخش ها و اتاق های بیمارستان به یکدیگر متصل می شوند و می توانند در لحظه از وضعیت بیماران خبر دار شوند.

سیستم اطفا حریق

جمع بندی

 امروزه تکنولوژی به بخش های زیادی از زندگی انسان راه یافته است. تکنولوژی باعث شده است که بسیاری از بخش های زیادی از زندگی انسان به صورت هوشمند ونیمه هوشمند در بیاید. یکی از بخش های که با پیشرفت تکنولوژی به سمت هوشمند شدن میرود بیمارستان است. بیمارستان هوشمند دارای امکانات متعددی هستند که استفاده از این امکانات روند درمان را برای بیماران و کادر بیمارستانی راحت تر میکند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب